Wpis z mikrobloga

@Pola7 jeśli podejrzewasz tarczycę, to skierowanie na TSH, ft3, ft4 i USG tarczycy wystawi Ci lekarz POZ. Gdzie zrobisz badania to Twoja decyzja. I chyba tyle na początek, zależy co podejrzewasz i co wyjdzie z powyższych, potem różnie. Wizyta u endokrynologa - od razu ostrzegam, że na NFZ to zwykle kilka miesięcy czekasz, więc jeśli jest coś pilnego to prywatnie - wtedy warto zrobić szersze badania na własną rękę, żeby z kompletem
@Pola7: wiesz aktualnie też będę robić badania. tylko że... 8 dnia cyklu mam zrobić jakieś tam badania xD potem 16-20 dzień cyklu mam zrobić coś innego a potem 24 dnia cyklu jeszcze coś innego... tak więc lepiej idź do lekarza to Ci powie co i kiedy powinnaś zrobić :) bo zbyt dużo rzeczy się między sobą zazębia żeby bez medycznego wykształcenia samemu ogarnąć co i jak, a potem może się okazać
@MaddoxX1911 hashimoto jest aktualnie chorobą cywilizacyjna i co trzecia kobieta to ma.

@Pola7 skierowanie mozesz dostac od lekarza POZ, rodzinnego, dyżurnego lub ginekologa. Niestety z badaniamj krwii jest zazwyczaj tak, że dana przyckodnia ma podpisaną umowe z laboratorium i tylko u nich można zrobić badanie, ale nie jest to ścisła reguła i musisz pytać. Jak pójdziesz do lekarza rano to i tego samego dnia od razu możesz na pobranie krwii iść, punkty
@Pola7: ALAB Laboratoria jest dla mnie najlepsze, w tym tygodniu bylem 2x i załatwiałem to sam

Jeśli masz np. prywatną opiekę medyczną i pójdziesz po skierowanie na badania z całą listą liczącą kilkadziesiąt pozycji to zaczną się niewygodne pytania np.

czy bierze pan jakieś sterydiany

czy staje panu lulok

itp.

u lekarza w POZ to samo

a po otrzymaniu wyników te idą najpierw do lekarza, który wystawił skierowanie żeby mógł sobie