•  

Wyjaśnień w sprawie zarzutów kradzieży nie złożę, ale odejdę z klubu bo wymaga tego ode mnie HONOR

Jacek Wilk potwierdził, że opuszcza Kukiz'15. Wytłumaczył powody swojej decyzji. Kilka dni temu o zawieszeniu Jacka Wilka w prawach członka klubu Kukiz'15 napisał Paweł Kukiz. Decyzja związana była z zarzutem braku oddania pożyczki zaciągniętej na potrzeby kampanii prezydenckiej.

"Prezydium Klubu Parlamentarnego K'15 w trybie pilnym podjęło decyzję, że poseł Wilk zostaje zawieszony w prawach członka Klubu do czasu złożenia wyjaśnień, które (mam nadzieję) oczyszczą go ze stawianych mu zarzutów" - napisał Kukiz. Jacek Wilk ogłosił, że odchodzi z Kukiz'15. "Nie będę w żaden szerszy sposób komentował swojego wyjścia z Klubu K'15. Z Waszych listów i komentarzy widać aż nadto dobrze, że świetnie rozumiecie, iż ostatnie działania Prezydium Klubu (a potem brak innych) musiały skutkować utratą zaufania, a honor jest sprawą najważniejszą" - napisał.

Źródło.

#knp #korwin #jkm #kukiz #polityka #4konserwy #neuropa

•  

@wolodia: jestes pewien, ze nic nie pominales?

https://www.facebook.com/JacekWilkPL/posts/1822653577806945

Chyba najwazniejsza czesc, gdyby sie komus nie chcialo czytac calosci (tak jak i mnie):

Sprawa najważniejsza: Absolutnie podstawową (i rzutującą na inne) kwestią jest to, że Prezes KNP nie czyni mi już zarzutu z kwestii depozytu jako takiego ("Problem nie leży w tym, że P. Jacek Wilk namówił ówczesnego Prezesa Nowej Prawicy M. Marusika do zdeponowania na jego koncie dotacji (...) Ale nie było to naganne ani prawnie ani moralnie (...) W tej sprawie nie podnosiłem zarzutów").

A zatem w tej kwestii jesteśmy zgodni. Cieszę że pojawia się w tym dyskursie głos zdrowego rozsądku. W KNP wszyscy zawsze wiedzieli, że to było jedyne dostępne wyjście z trudnej sytuacji (i wymagające trudnej, ryzykownej decyzji w warunkach niepewności i niejasności prawa) i NIKT Z KOLEGÓW NIGDY MI NIE CZYNIŁ ŻADNEGO ZARZUTU Z POWODU TEJŻE UMOWY. Co jednak ważniejsze: Nikt wobec tego nie może kierować wobec mnie więcej zarzutów w stylu "doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem" KNP (zwłaszcza, że nie miałem wówczas uprawnień do występowania w imieniu KNP i składania w jego umieniu istotnych prawnie oświadczeń woli - NIE MOGŁEM WIĘC DO TAKIEGO ROZPORZĄDZENIA DOPROWADZIĆ Z POWODU BRAKU ODNOŚNYCH UPRAWNIEŃ) w związku z zawarciem odnośnej umowy.

Co równie istotne: W warstwie właściwie wszystkich istotnych dla sprawy FAKTÓW oświadczenie Prezesa KNP POTWIERDZA okoliczności przedstawione przeze mnie w moim przedwczorajszym oświadczeniu.

Mój komentarz: Z tego co wiem, to Kukizy również stwierdziły, że Wilk został nieslusznie obrzucony gównem i właśnie dlatego ostatecznie przywrócili go w prawach członka (czy jakos tak :D) klubu Kukiz. Nastepnie Wilk opuscil klub Kukiz i jest już tylko członkiem Wolności. Mam nadzieje ze nic nie pokrecilem. Jeśli tak, to sam się gdzies pogubilem i licze na to, ze mnie ktos poprawi.

•  

Wszystko złożył Kukizowi można się rozejść

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Tylko w tym popi... kraju takie absurdy mogą się pojawiać.

Koleżanka dzisiaj pojechała na egzamin praktyczny kat. B własnym samochodem aby zdać prawo jazdy na manual, aczkolwiek już posiada na automat od 5 lat.

Przy okazaniu dokumentu pokazuje egzaminatorowi prawo jazdy (na egz na prawo jazdy xD) xD jako dokument ze zdjęciem, 5 minut później próbuje łuk, bład koniec egzaminu. Dotknęła tylnego pachołka, nie nadaje się na kierowcę. Więc z uśmiechem wraca do swojego samochodu i jedzie do domu.

#prawojazdy #motoryzacja #logikarozowychpaskow
    pokaż całość

odpowiedzi (190)

• odpowiedzi (18)

Do hotelu w Związku Radzieckim późną porą przybył podróżny:
    - Poproszę o pokój na jedną noc.
    - Niestety, mamy tylko wolne jedno miejsce w pokoju pięcioosobowym.
    - Może być, w końcu to tylko jedna noc - odpowiedział podróżny i pomaszerował do wskazanego pokoju. Ułożył się wygodnie i zamierzał zasnąć, ale współtowarzysze grali w brydża, opowiadali sobie kawały i co chwila wybuchali głośnym śmiechem. Podróżny ubrał się i zszedł do recepcji:
    - Poproszę 5 herbat na górę za jakieś 10 minut.
    Wrócił do pokoju i mówi:
    - Panowie tak swobodnie opowiadacie sobie dowcipy, a przecież tutaj może być założony podsłuch!
    - Co pan! W hotelu?
    - Możemy to łatwo sprawdzić
    - Panie kapitanie! poproszę 5 herbat pod 14-stkę.
    Rzeczywiście, w tym momencie przynoszą herbatę. Współtowarzysze z lekką obawą kładą się spać. Rano podróżny wstaje i widzi że prócz niego w pokoju nie ma nikogo. Schodzi do recepcji:
    - Co się stało z moimi współlokatorami?
    - Rano zabrała ich milicja.
    - A mnie dlaczego nie zabrali?
    - Bo kapitanowi spodobał się ten dowcip z herbatą.

#heheszki #dowcip #zawszesmieszy #pewnobylo100razy #kgb #rosja #zwiazekradziecki
    pokaż całość

odpowiedzi (22)