Wpis z mikrobloga

Ciekawe co czują wszyscy Kurdowie, którzy potracili bliskich w wielkiej i krwawej Bitwie o Manbij tylko po to, by teraz Amerykanie wprowadzili tam za rączkę ich największego wroga. Nigdy się nie dam zaciągnąć do żadnego wojska, najpierw robić za Murzyna dla wielkich tego świata, a potem dać się jeszcze sprzedać za paczkę fajek.

#syria #kurdowie #takaprawda
loginnawykoppl - Ciekawe co czują wszyscy Kurdowie, którzy potracili bliskich w wielk...

źródło: comment_fGYTkzreDWwlOU2vSulIWggvzXZdqcCL.jpg

Pobierz
  • 20
@loginnawykoppl: Jeszcze przez odbiciem Manbidż z rąk IS zostały powołane struktury takie jak Rada Cywilna Manbidż i Rada Wojskowa Manbidż (MMC), która zresztą brała udział w walkach o miasto u boku YPG. Rada Wojskowa Manbidż to nie YPG, to lokalna formacja wchodząca w skład SDF w której służą Arabowie i Kurdowie, mieszkańcy tego regionu. Od czasu wyrzucenia IS z miasta, jaki i regionu, to cywilna administracja sprawuje tam władzę, a bezpieczeństwo
N.....q - @loginnawykoppl: Jeszcze przez odbiciem Manbidż z rąk IS zostały powołane s...
Nigdy się nie dam zaciągnąć do żadnego wojska, najpierw robić za Murzyna dla wielkich tego świata, a potem dać się jeszcze sprzedać za paczkę fajek.


@loginnawykoppl: jakiś czas temu czytałem wycinki z polskiej prasy z września 1939. Szczególnie utkwiło mi w pamięci wydanie dziennika z tytułem żeby bronić Warszawy za wszelką cenę, jakieś podniosłe hasła, coś tam o szansy wygranej nad Niemcami. A w tym samym czasie, dzień wcześniej polski rząd
Szczególnie utkwiło mi w pamięci wydanie dziennika z tytułem żeby bronić Warszawy za wszelką cenę, jakieś podniosłe hasła, coś tam o szansy wygranej nad Niemcami. A w tym samym czasie, dzień wcześniej polski rząd z dowódcami #!$%@?ł już do Rumunii ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@stillhet: gdyby 17 września ze strony tych załganych #!$%@?ów padł rozkaz, by każdy oddział bez szans na ewakuację do Rumunii złożył broń, przeżyłoby
@steve__mcqueen: Źle do tego podchodzisz. Od ogona strony bo to był skutek. Przyczyną zwołania armii aliantów była eskalacja nazizmu i gdyby każdy Niemiec nie zagłosował na Hitlera albo nie nikt by nie wstąpił do armii nigdy by do wojny nie doszło.
gdyby każdy Niemiec nie zagłosował na Hitlera albo nie nikt by nie wstąpił do armii nigdy by do wojny nie doszło


@Mnichuy: xD człowieku doucz się historii, gdyby Hitler jakimś cudem nie rozpoczął wojny to rozpocząłby ją Stalin. Sam atak Niemiec na ZSRR był atakiem wyprzedzającym a sam konflikt był konfliktem dwóch chorych idei.
Jeśli chodzi Ci o uniwersalne: "gdyby nikt nie atakował to nie trzeba byłoby się bronić" to oczywiście
@steve__mcqueen: Nie muszę się douczać niczego panie "xD". Gdyby każdy odrzucił myślenie że mój narut/moja idea/moje wszystko lepsze i muszę je wcisnąć innym to nie byłoby wojen. Każdy kto nie zaakceptuje zbrodniczej idei zabijania innych w imię czegokolwiek przyczyni się do budowania lepszego świata. Ale nigdy to nie nastąpi bo ludzie są #!$%@?ęci, #!$%@? mnie to obchodzi czy Stalin by to rozpoczął, gdyby i sowieci nie chcieli się mordować także nie
Gdyby każdy odrzucił myślenie że mój narut/moja idea/moje wszystko lepsze i muszę je wcisnąć innym to nie byłoby wojen


@Mnichuy: gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.
Utopia nie istnieje.
@imateapot: Wiem że nie istnieje bo ludzie są niedoskonali. Lecz kiedyś także myślano że na dworach królewskich że danie prawa wyboru plebsowi nigdy nie nastąpi, a tu proszę, prawie każdy ma prawo wyborcze, a królów już prawie nie ma. Jeżeli cały czas będziemy powtarzać: "to niemożliwe! tego się nie da zrobić! bzdura!" to rzeczywiście tak będzie na zawsze, ale jeżeli zaczniemy małymi krokami to wdrażać może kiedyś będzie lepiej. Chociaż najpewniej