Wpis z mikrobloga

@niebieskiwmoro: azair.eu polecam do szukania lotów. Ogólnie to samemu masz jeszcze opcję ultra-ekonomiczną, gdzie możecie oszczędzać na jedzeniu/noclegach/przejazdach, co z biurem podróży nie jest raczej możliwe. Lepiej samemu
ostatnio zamawiałem swój pierwszy odległy zagraniczny wyjazd.

Wszystko liczone za 2 osoby:

Za loty do Madrytu w 2 strony dałem 460zł (wraz z rezerwacją miejsc na pokładzie ryaniar, 4 noclegi za 231euro). Realnych kosztów na miejscu jeszcze nie znam, bo lecę w kwietniu.

Dodam, że loty mogłyby być za 400zł, ale lecimy we 2 osoby i to nasz pierwszy lot w życiu, więc wszystko będzie dla nas nowe.
A czy jest ktoś w stanie powiedzieć jak tam wygląda sprawa z komunikacją miejską? Słyszałem o biletach T10, chyba 10 euro za 10-przejazdów, ale można na nim podróżować w kilka osób.
@niebieskiwmoro: tak, są takie bilety na grupowe przejazdy, wychodzą bardzo spoko i polecam z nich korzystać.Sama Barcelona jest bardzo droga, gdzie się nie ruszysz to zostawiasz solidne euro, a ja na przykład wolałem nocować za miastem kilka km, ale za to w hotelu z bardzo fajnym standardem. Miałem kolej pod hotelem i tak sobie dojeżdżałem do centrum.
@niebieskiwmoro
Zaznaczę na starcie, że my jedziemy do Madrytu.
460zł to ja dałem w 2 strony za dwie osoby.

Koszty spożywcze to posiłki, w bardzo polecanych lokalach (niekoniecznie ładnych w środku) będą kosztować ~11e za osobę za 2 dania + napój + deser
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187514-d1507751-Reviews-La_Sanabresa-Madrid.html

Komunikacja miejska jest droga. Czytałem rady, że jedzie się na dłużej, i chce się zwiedzać dalej od centrum madrytu, to opłaca się kupować kartę turystyczną (kilkudniową), a jeśli
@niebieskiwmoro: Z różowym mamy zwyczaj jeżdżenia na pałę. W sensie mamy noclegi na pierwsze 2-3 dni i tyle. Hiszpania to dość cywilizowany i bezpieczny kraj, infrastruktura kolejowa i drogowa jest o niebo lepsza niż w Polsce. Planujecie tylko Madryt, czy coś jeszcze?
@niebieskiwmoro: 800zł za 7 noclegów to jak na Barcelonę bardzo tanio, ale jak z lokalizacją? My płaciliśmy około 150zł za pokój w mieszkaniu wynajmowanym przez Polaków ale dobra lokalizacja. Loty tanio nam wyszły jakieś 500-600 zł. Atrakcje różnie: Sagrada Familia, ZOO po 15€, Camp Nou z 25€, fajne muzeum CosmoCaixa tanie 4€
@zxc999: za kartę w Madrycie zapłacisz 2,5euro w tych maszynach na każdej stacji metra. Wystarczy Ci jedna na dwie osoby, będzie musiał tylko podwójnie skasować na bramce. 10przejazdow za 12euro najbardziej się tutaj opłaca jeśli jesteś na krócej.

Jestem na miejscu, wiec jakbyś miał jakieś pytania to możesz pisać na priv ;p