Wpis z mikrobloga

Po ostatnich wypowiedziach Morawieckiego w Izraelu oskarża się go o negowanie Holocaustu i antysemitzym i znów pojawiają się głosy o odwołaniu ambasadora.
Jeszcze chyba nie wiedzą, że złozył kwiaty pod pomnikiem członków Brygady Świętokrzyskiej.

Sam uległem magii Morawieckiego jako fachowca i człowieka na miejscu, ale obawiam się, że gość jest jednak kimś w stylu Waszczykowskiego. Owszem zna języki i sprawia wrażenie dystyngowanego, ale wpadki coś za łatwo się zdarzają.
A miał poprawić wizerunek Polski. To już Beata Szydło mniej psuła bo po prostu wielu tematów nie poruszała.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-burza-w-izraelu-po-slowach-premiera-morawieckiego,nId,2546353

#neuropa #4konserwy #polityka
  • 18
@szurszur: Jak na razie grają na podsycanie konfliktu - bo to się opłaca na rynku lokalnym, psychoprawica jest zachwycona że Morawiecki "ma jaja by się postawić Żydom". Już wiedzą że przegrali, przynajmniej PRowo, więc to idealny czas na machanie szabelką, gorzej już nie będzie a ile przy tym punkcików zdobędą u "patriotycznego" elektoratu.

"Wpadki" to się im mogły zdarzyć na samym początku tej afery, gdy musieli działać na gorąco - teraz
orawiecki dokładnie tam powiedział - a powiedział, że "polscy zbrodniarze" jak najbardziej istnieli, wbrew propagandzie która zalewa polskie media czy internet, twierdzącej że "polskich zbrodniarzy" albo nie było wcale


@mnik1: No właśnie też to zauważyłem. Podobnie jest z rosnaca liczba faktów przyznania w środowisku PiS, że Polacy mordowali w Jedwabnem i nie tylko. De facto zostali zmuszeni do powiedzenia tego otwarcie w świat.
@szurszur: Jup. Przykro na to patrzeć, ale ogrywają nas absolutnie wszyscy uczestnicy tej gry - gadkę "ale obozy to niemieckie były" uciął Izrael, twierdząc "my wiemy że obozy to niemieckie były, ale nam o coś innego chodzi" (czytaj - wymusili na nas uznanie, że "polscy zbrodniarze" to nie jest fikcja literacka, dla naszego rządu to potężny policzek propagandowy), Niemcy zaś #!$%@?ły prawdziwy majstersztyk. Spodziewali się, że jedną z metod obrony będzie
@50HerbatGreya: No to trzeba to robic w odpowiednim czasie i tak aby było skuteczne. A w oswiadczeniu już się polska strona odżegnuje od przypisywania udziały Zydom.
Dostalismy tylko gonga w wyniku tej wypowiedzi.
@szurszur: Morawiecki nie negował holokaustu, tylko przypomniał że wykonawcami tego zbrodniczego plany byli też Żydzi. Zresztą poczytaj polecam fragment książki
„Eichmann w Jerozolimie: rzecz o banalności zła” Jest książka autorstwa żydowskiej filozofki Hanny Arendt, wydana w 1963 roku, opisująca kulisy procesu jednego z nazistowskich zbrodniarzy, Adolfa Eichmanna.

Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii. Wiedziano o niej wcześniej, ale
@drMuras: Ale Izrael obchodzi. Nie lezymy w Azji aby Chiny miały dla nas znaczenie. Opinie w naszym kregu kulturowym kształtują się gdzie indziej i niestety bardzo źle wypadamy.
@szurszur: Chiny mają dla nas większe znaczenie niż Izrael. Polska eksportuje do Chin towary za prawie 3,5 mld dolarów, importuje za ponad 8 mld S , zaś do Izraela wartość całej wymiany handlowej to jedynie 461 mln dol. Do tego Izrael ma fatalne opinie w wielu krajach europejskich ze względu na traktowanie palestyńczyków wiec bym nie przesadzał z tym znaczeniem. Wiem , wiem wyborcza pisze że jesteśmy skończeni po raz 345
Chiny mają dla nas większe znaczenie niż Izrael. Polska eksportuje do Chin towary za prawie 3,5 mld dolarów, importuje za ponad 8 mld S , zaś do Izraela wartość całej wymiany handlowej to jedynie 461 mln dol.


@drMuras: O czym Ty piszesz? Przecież krytykuje nas nie tylko Izrael ale USA i kraje zachodnie.
Jestes klasyczym przykladem oderwania od rzeczywistosci.
@szurszur: I co z tej krytyki wyniknie ? Amerykanie zabiorą swoje bazy z Polski? nie sprzedadzą nam rakiet ? gazu ? Nie sądzę. A Europa zachodnia i tak nas cały czas krytykuje więc czym się przejmować ? Liczą się interesy nic więcej ...
@szurszur: No to przylgnie co poradzisz , będziesz przepraszać wszystkich na wakacjach i spuszczać wzrok w restauracjach ? Twoja sprawa, ja mam to głęboko co o mnie myślą ludzi na których mi nie zależy. Zresztą za jakiś czas wybory wygra jakaś inna partia niż PIS i będą znów kręcić Pokłosia i przepraszać 24 h
@50HerbatGreya: No to trzeba to robic w odpowiednim czasie i tak aby było skuteczne. A w oswiadczeniu już się polska strona odżegnuje od przypisywania udziały Zydom.

Dostalismy tylko gonga w wyniku tej wypowiedzi.


@szurszur: nie no, morawiecki zrobił to samo co izrael. Zrzucił bombe a potem zaczęto walić głupa, że my tak nie myślimy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)