Wpis z mikrobloga

Saneczkarstwo wzbudza na wykopie sporo emocji więc bardzo chętnie wam to opiszę jak to wygląda z perspektywy saneczkarza ( ͡º ͜ʖ͡º).

Na czym polega jazda na sankach


Jak się steruje sankami?


Strój.


No dobra, ale co z tą jazdą?


No dobra ale co w tym takiego ekstremalnego


Jak często zdarzają się wypadki i czy to boli


Czemu zacząłeś jeździć i czemu już tego nie robisz?


Generalnie nie wiem o czym wam mogę napisać. Jeśli macie jakieś pytania to ja bardzo chętnie odpowiem. Byłem w kadrze wojewódzkiej, uczestniczyłem w olimpiadach polski i trochę śmietańki towarzyskiej tego sportu poznałem. Kiedyś opowiem jeszcze o patologiach polskiego związku sportów saneczkowych ale to kiedy indziej
#sport #sportyzimowe #ama #saneczkarstwo #pjongczang2018 #polska #olimpiada
DooWo - Saneczkarstwo wzbudza na wykopie sporo emocji więc bardzo chętnie wam to opis...

źródło: comment_kDG1cQp32H231BMlKmJzxnvEUAyQql7V.jpg

Pobierz
  • 97
A, pokazując jeszcze na jakim sprzęcie się jeździ, to pamiętam, że raz na mistrzostwach polski będąc na najdłuższym wirażu rączka w sankach mi się urwała(nie wiem, chyba ją lutowali zamiast przyspawać) i mocno mnie wtedy poobijało po torze. W momencie sanki mi odbiły(ja jeszcze bez krawata wtedy nic nie widziałem), więc z perspektywy 3 osoby wyglądalem jak manekin który odbija się od jednej ściany do drugiej. Ale zająłem wtedy 12 miejsce, więc
@DooWo: Ja szczerze mówiąc nie przepadam za zimową olimpiadą, ale saneczkarstwo mnie zaciekawiło.
Śledzisz dalej ten sport (olimpiady, jakieś zawody w Europie)?
Jak dawno temu i w jakim wieku zakończyłeś karierę?
Zjeżdżałeś może na tych drugich sankach (skeleton)i czy sterowanie mocno się różni?
Jakbyś porównywał, który bardziej niebezpieczny?
@freund: Niestety skeletonu nigdy nie spróbowałem, a szkoda, ale za wikipedią to prędkości osiągalne są podobne, zazwyczaj jednak skeleton jest ok 10km/h wolniejszy od sanek

@SIr_Kakao:

1. Śledzę głównie większe wydarzenia. Mistrzostwa świata, olimpiadę itd
2. Kilka lat temu, trudno to nazwać karierą bo nigdzie daleko nie zaszedłem. Nie chcę podawać szczegółów, żeby utrudnić ewentualny stalking.
3. Niestety nie miałem okazji zjeżdżania na skeletonie. Tory zagraniczne rezerwowane mieliśmy wtedy kiedy
@freund: Na logikę rzecz biorąc to głową w dół jesteś bardziej opływowy, ale tutaj już musisz pytać fizyka.

@kinlej: Jakbym nie napisał tego w spoilerach to byłaby ściana tekstu, którą mało by kto przeczytał :)
@DooWo: W skokach można skrócić młodemu rozbieg, alpejczyka nie wysyłać od razu do Kitzbuhel etc.
A jak się postępuje z początkującym saneczkarzem? Przecież nie przestawią mu toru na łatwiejszy...
Jakieś spowalniające sanki? A może taki parasol z tyłu jak w kreskówkach?XD Czy się go tak po prostu rzuca na głęboką wodę?