Wpis z mikrobloga

Straty Wagnerowców w Syrii

Nareszcie jakiś konkret, czyli lista 74 rosyjskich "wagnerowców" w Syrii, z którymi nie udało się uzyskać kontaktu po słynnej bitwie z 7 lutego (stan na 9 lutego). Listę należy traktować jako maksymalne sumaryczne zestawienie zabitych, rannych i zaginionych we wciąż nieznanych proporcjach. Prawdopodobnie lista ta będzie ulegać redukcji.

źródło - Militarium.net

#syria
#rosja
Pobierz matador74 - Straty Wagnerowców w Syrii

Nareszcie jakiś konkret, czyli lista 74 ros...
źródło: comment_KD3QlrvgQbMFYe2RyROatVopNAGmjM6o.jpg
  • 6
Nareszcie jakiś konkret


@matador74: Ja nadal czekam na jakiekolwiek wiarygodne informacje o tym nalocie i stratach po stronie rządowych (rosyjskich itp.). Jak do tej pory nikt nie pokazał nic takiego. Filmy z amerykańskich BSLi, zdjęcia trupów, wywożenie rannych itp. Dopóki tego nie będzie, wszystkie tego typu informacje dla mnie są fejkowe. Podobna sytuacja miała miejsce podczas nalotu dronami na rosyjską bazę w Syrii.
Wiadomo, że był ostrzał amerykański i jakaś grupa
@sage_Slav: Nie jestem specjalistą, a siłą rzeczy w tej sprawie jest bardzo dużo niedomówień czy wręcz celowej dezinformacji. Z pewnością do dezinformacji należą przecieki od niektórych "rosyjskich lekarzy" leczących wagnerowców na terenie Rosji (ponoć 100 zabitych i 200 rannych). Natomiast wydaje mi się, że straty podane przez Ałksnisa (334 osoby zabite na placu boju + nieznana liczba zmarłych w szpitalach) chyba jest najbardziej zbliżony do prawdy. Co do tego spisu, to