Wpis z mikrobloga

Pod wpływem wydarzeń opisanych we wpisach 1, 2, 3, 4, 5 zapisałem się w końcu na kurs tańca.

Taniec użytkowy dla singli. Grupa oczywiście dla początkujących. Kurs startuje dopiero w marcu, ale zapisałem się już teraz. Mam nadzieję, że kurs nie zostanie odwołany z powodu braku chętnych.

Gdy wszedłem na stronę z zapisami, przy jednej z pozycji był napis "potrzebni panowie!". Czyli to jednak prawda, że na takich kursach jest deficyt mężczyzn. Niestety nie mogłem się zapisać do tej grupy, bo zajęcia były o takiej godzinie, że żeby na nie zdążyć, musiałbym iść do pracy na 8. Mam problemy z wczesnym wstawaniem (głównie z powodu siedzenia po nocach przy kompie), więc wybrałem zajęcia o dogodniejszej dla mnie godzinie. Mam nadzieję, że nie zemści się to na mnie tym, że w grupie będą sami faceci...

Absolutnie nie liczę na to, że wyrwę jakąś kursantkę. Mam zamiar nauczyć się tańczyć oraz obyć się trochę z kobiecym ciałem - tak, żeby nie mieć obaw przed złapaniem za biodro, talię, pośladek.

Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie. Będę oczywiście zdawał relacje.

#kurstanca #taniec #wychodzimyzprzegrywu #przegryw #stulejacontent #tfwnogf
  • 13
@babochka: tylko czy ten deficyt mężczyzn dotyczy też tańca użytkowego? Bo co do innych - np. salsa czy bachata, to się zgodzę - byłem i widziałem, że mężczyzn brakuje. Nie byłem na kursie użytkowego, a odnoszę wrażenie, że znajomość użytkowego nie jest kobietom za bardzo potrzebna (z powodu przekonania, że to facet ma dobrze prowadzić, a kobieta nie musi się mocno znać), a co za tym idzie małe zainteresowanie kobiet. Jeśli
@wyjzprz2: Walcz kumplu! @tux3284 here. Tak, kurs tańca jak i to co dzieje się po kursie z ludźmi z kursu mega socializuje i pomaga obyć się z dotykiem. A jak jeszcze się nie #!$%@? z jakością, ogarniesz prowadzenie, wyraźnie czujesz temat to jest już tylko smaczniej i na zajęciach i na imprezach również.

Ogólnie pisząc pod #tuxtanczy dostało mi się po mordzie że nie zawsze brakuje facetów, wszystko zależy od sytuacji,
@KarPaKo: Zapisz się do jakiejś fajnej szkoły na zajęcia. Najlepiej takiej, która ma dużą ofertę, a nie tylko nabijanie hajsów za pierwszy taniec dla młodej pary.

Ja ze swojej strony polecam:
ABRA Studio
Latin Groove
Salsa Libre
MATYS: Ambassada Tańca
Warsaw Salsa Club
Salsa Classica
Szkoła tańca Oye!
Salsa Passion