•  

  Tak sobie ostatnio pomyślałem, że skoro i tak oglądam masę mało znanych horrorów to dlaczego nie podzielić się z kimś perełkami, które raz na jakiś czas udaje mi się odkryć. Tak więc jeśli ktoś byłby zainteresowany moimi często chaotycznymi i nieregularnymi pseudo "recenzjami" to zapraszam pod #nwjaktonazwac. Tyle słowem wstępu.

  The Slumber Party Massacre (1982)

  Ehh, od czego by tutaj zacząć. Jeżeli szukasz mało wymagającego filmu na wieczór przy piwku ze znajomymi to zdecydowanie to "cudo" jest dla Ciebie. No bo co jest lepsze od oglądania jak psychopata z wiertłem udarowym wbija się na "PIDŻAMA PARTY" kilku głupich nastolatek?

  Cała akcja rozpoczyna się, gdy rodzice osiemnastoletniej Trish wyjeżdżają na wakacje(?), wyjazd służbowy(?) (coś w tym stylu, ale kto na to zwraca uwagę), w każdym razie nastolatka zostaje sama w domu. W międzyczasie dowiadujemy się, że z więzienia uciekł wielokrotny morderca-psychopata, po prostu straszny człowiek strach się bać, dobra przejdźmy dalej. W szkole nasza bohaterka razem z koleżankami wpadają na pomysł, żeby urządzić sobie tytułowe "slumber party", no czyli taka babska posiadówka (wiecie bitwy na poduszki i te sprawy). No i to w zasadzie tyle z fabuły.

  Teraz takie moje wrażenia z seansu: No powiem szczerze bardzo miło się zaskoczyłem, film jak na swój malutki budżecik nie odstaje innym slasher movies, które w tamtym okresie miały swój największy rozkwit, jak to się mówi "wyrastały jak grzyby po deszczu" (czy jakoś tak). Morderca jak to morderca, łazi sobie z tą wiertareczką i zabija nastolatki (btw całkiem niezły bodycount 8-9(?) o ile dobrze pamiętam), ogólnie krew leje się gęsto i często. Na pewno na plus zasługuje bardzo unikalny klimat, wiecie lata 80, VHS i te sprawy. Podsumowując: czy polecam? Oczywiście, że tak. Zabawa i śmiech gwarantowane, a sam film nie jest długi (70 minut), więc nie ma czasu na jakieś przedłużacze (heh).

  Moja ocena: 7/10

  No i tak dotarliśmy do końca naszej przygody, dajcie znać, czy chcecie, żebym to jakoś kontynuował czy coś.
  #horror #film #filmnawieczor

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mój kolega typowy Seba niedawno zapodał niezłą rozkminę. Ogólnie gość jest stereotypowym osiedlanym Sebkiem bez wykształcenia, piwko z kolegami w środku dnia podczas dyskusji z kolegami w bramie, mieszkanie socjalne, czwórka bombelków, żona typowa Karynka.

  Tak z dupy zapytał się czy wiem kim gardzi najgorzej. Spytałem kim a on na to, że takimi frajerami, co się budzą o piątej czy tam szóstej i lecą do roboty, potem wraca taki wieczorem i nie ma na nic siły. Dzień w dzień, są tacy co nawet w sobotę tak robią, sześć dni w tygodniu jak jakiś niewolnik, potem w niedzielę nawet nie da rady odpocząć bo to jest tak jak z mega kacem, że co to za odpoczynek jak następnego dnia taki pajac musi już znowu gonić.

  Zastanowiłem się chwilę nad tym, i pomyślałem, że w sumie to Seba ma rację. Ludzie często się śmieją z typków jak Seba że to niby podludzie bez perspektyw, ale jak tak sobie porównam kolegów, którzy zostali "Sebami" i tych, którzy wybrali życie w kołchozie, nawet jeśli mają z tego dużo kasy, to taki Seba jest dużo mądrzejszy (nie mylić z inteligencją) i żyje na dużo wyższym standardzie.

  Weźmy na przykład spotkanie z kolegami sprzed lat. Ludzie podobni do Seby są prawie zawsze radośni, uśmiechnięci, mają masę tematów do obgadania, multum zainteresowań, są na bieżąco z nowymi produkcjami, mają kiedy pograć w gry, czynnie uprawiają jakiś sport (czy to siłka czy zwyczajnie co kilka dni gra w kosza pod blokiem), nie bajdurzą o polityce, nie narzekają na wszystko wokół. Są panami swojego losu.

  A taki yuppie? Jak go spotkasz po latach to się zmusi na uśmiech, ale myślami gdzieś daleko. Zupełnie inny człowiek niż dawny dynamiczny chłopak z marzeniami, klasowy śmieszek, z masą hobby. Chcesz z takim pogadać a nie masz o czym. Ględzi o tym jaki to pieprznik w pracy, jak to nie ma czasu na nic. Grasz jeszcze na gitarze? "Od 10 lat nie dotykałem strun." Czytałeś może tę nową książkę [tytuł]? "Zazdroszczę tym co mają czas czytać". Niedługo wychodzi Cyberpunk 2077, ale to będzie petarda! "Za duży jestem na gierki. Ja to teraz nie mam czasu na głupoty."

  I porównaj sobie kolegów z podbazy czy szkoły średniej którzy poszli drogą Seby i tych, którzy pobrali kredyty, spłacają drogie ale reprezentacyjne auta których nie potrzebują, srajfony żeby nie odstawać od kolegi z pracy, 10-12 godzin w pracy bo terminy, 6 dni w tygodniu - porównaj z takim Sebą, który jest bon vivantem naszych czasów. Pełen życia, werwy, pomocny, uśmiechnięty. Bez stresu podchodzi do dnia. Z nim możesz pogadać na wiele tematów, bo nadąża za nowymi produkcjami, gada z ciekawymi ludźmi, w gierki ma czas pograć. Jak chcesz się spotkać na wódeczkę, to i zaraz od tak zaprosi do siebie nawet jak jest środek dnia a ty go spotkasz przypadkowo np. w markecie.

  Seba powiedział dosyć ciekawe zdanie "Ty, mi teść wczoraj powiedział że mam znaleźć robotę na umowę i cały etat to wtedy będę dla tego kraju wartościowy. Kumasz, wartościowy dla kraju mi powiedział. Ale jaką wartość ma taki śmieć co nic tylko tyra, dla jakiegoś obcokrajowca czasami, jak jakiś niewolnik faraona, potem nawet nie ma siły się rozerwać, ryj ma taki smutny bo go nic nie cieszy, na weekend na obiad do teściów bo wypada, ma tam jedno dziecko bo na więcej nie ma czasu a ja mam cztery które będą przyszłością kraju. Będą temu karierowiczowi niewolnikowi i jego żonie się zrzucać na emerytury."

  Miałem bekę z jego słów, co próbowałem ukryć kiwając z uśmiechem głową, ale jak chwilę pomyślałem to on faktycznie miał rację mimo że przekazał ją w mega głupi sposób. Taki mentalny niewolnik ma jedno dziecko, Seba czwórkę. Bierze na wszystkie 500+, ale potem one będą płaciły podatki jak dorosną. Karierowicz często propaguje zimny chów, jest stale zdala od domu, nie ma czasu na dzieci. Seba i Karyna o swoje dbają. Mają z nimi bliski kontakt. Ich związek jest zdrowszy niż takiego niewolniko-karierowicza i jego wybranki. Pójdź w odwiedziny do kolegów i porównaj ich zachowanie w odniesieniu do partnerek. Seba z reguły będzie chwalił żonę, prawił komplementy, okazywał czułość i atencję, widać tę iskrę i uczucie. Gościowi pokazuje że ją ceni i jest z niej dumny. Karierowicz w odniesieniu do żony z reguły zachowuje się w stonowany sposób, bardziej jak chłodny partner, w jej towarzystwie rozmawia na tematy pracy i nudnych pierdół.

  Odnośnie tej "wartościowości" człowieka. Robisz remont, albo samochód ci się zepsuł, a Seba się na tym zna? Wystarczy że powiesz magiczne słowa "nie wiesz ile takie coś będzie mnie kosztowało?" a Seba z reguły odpowie "Mordeczko, zadzwonię po Matiego i ci za darmo zrobimy." Po czym jeszcze tego samego dnia się zjawiają obejrzeć co jest do zrobienia. Jeśli chodzi o "wartościowość" to taki typowy Seba jest bardzo wartościowym, pomocnym człowiekiem, z którym się napijesz, pograsz, powygłupiasz, pomoże ci bezinteresownie.

  Nabrałem niesamowitego szacunku do ludzi których można skwitować określeniem typowy Seba. Zdałem sobie sprawę, że gdy taki pracuś krytykuje faceta jak Seba nazywając patusem, to robi to z zazdrości. Seba pozostał sobą, jest kowalem swojego losu. Nie jest niewolnikiem swojego pracodawcy. Nie musi się stresować, że jak nie będzie robił niczym wół, to znajdą kogoś na jego miejsce i wtedy zostanie z kredytami, opłatami za leasingi i ratami za srajfona.

  Wtedy zdałem sobie sprawę, że patologia to jest taki typek, co zagubił siebie po drodze. Taki truteń, co robi dzień w dzień coś czego nienawidzi, żeby opłacić przedmioty których na dłuższą metę nie potrzebuje. To jest smutne.

  #przemyslenia #gruparatowaniapoziomu #coolstory #bekazpodludzi #praca #pracbaza
  pokaż całość

  odpowiedzi (98)

 • odpowiedzi (19)

 • avatar

  - PiS wygrywa wybory
  - idziesz do kościoła na mszę
  - potrąca cię rządowa kolumna
  - lecisz na drzewo i uszkadzasz kark
  - w wiadomościach codziennie oskarżają cię o celowe spowodowanie wypadku
  - sąd gubi wszystkie materiały i dowody na których widać, że samochód rządowy wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle nie mając włączonych sygnałów
  - kup sobie wózek inwalidzki i chciej jechać do domu
  - sąd zatrzymuje cię i pozywa za uszkodzenie samochodu rządowego
  - sąd skazuje cię na 3000000 zł (inflacja) grzywny
  - czekasz tydzień i sprzedajesz swój wózek inwalidzki żeby zapłacić grzywnę
  - czołgasz się z sądu do domu
  - prosisz przechodniów żeby kupili ci środki przeciwbólowe
  - przechodnie mówią, że nie ma już obrzydliwego tfu handlu w niedzielę, więc do jutra musisz się męczyć
  - czołgasz się dalej, jesteś już blisko domu
  - spotykasz Karakana
  - Karakan mówi, że domy należą się matkom z dziećmi, a nie 30-letnim kawalerom, pozywa cię za to, że siedemnaście lat temu spóźniłeś się jeden dzień z rozliczeniem podatku
  - Karakan dzwoni do Zera, Zero do sędzi
  - sąd orzeka, że musisz zapłacić 500000000000 zł (hiperinflacja) kary
  - nie masz z czego zapłacić
  -sąd decyduje, że należy ci wyciąć nerkę i z jej sprzedaży zapłacić państwu odszkodowanie i koszta sądowe
  - chcą zlecić szpitalowi wycięcie twojej nerki
  - wszystkie szpitale od dawna zamknięte, lekarze wyjechali za granicę
  - zamiast tego państwo zajmuje twój dom, wprowadza się tam matka z siódemką dzieci
  - do domu wprowadza się jej konkubent
  - robią kolejną czwórkę dzieci
  - przyrost naturalny dodatni, nie to co na zachodzie
  - kolejne zwycięstwo p0lskich patriotów

  #heheszki #pasta #bekazpisu #polityka
  pokaż całość

  odpowiedzi (17)