Wpis z mikrobloga

Usunąłem dziś konto na facebooku. Dorosłem do tego, aby przyznać, że nie jest mi potrzebne. Mam dosyć pustych rozmów, nie interesuje mnie kto i kiedy gdzie będzie się bawić, czy jakiej muzyki słucha w danym momencie. Nie chcę nigdy więcej dodawać ludzi do znajomych po każdym spotkaniu żeby dobić nową cyferkę. Mam nadzieję, że dzięki tej decyzji będę mógł spotykać się częściej ze znajomymi i przyjaciółmi po to, aby zwyczajnie pogadać. Robić to, co robiłem z nimi na facebooku, tylko bez niego. Ciekawe, ile z tych osób będzie zainteresowanych takimi aktywnościami. Liczę się z tym, że wiele kontaktów utraciłem bezpowrotnie, ale najwidoczniej tak jest dla mnie lepiej - może inaczej - mam taką nadzieję. Czas zacząć żyć po swojemu, a nie tak jak inni to robią bądź na to liczą.
#chwalesie #logikaniebieskichpaskow #razsiezyje #czasnazmiany
  • 38
@Jorzi: można wyłączyć obserwowanie znajomych, zaproszeń nie musisz akceptować. Ze znajomymi możesz się spotykać mając konto na fejsbuku, to w niczym nie przeszkadza a idzie się nawet łatwiej umówić. Aktywności z fejsa w prawdziwym życiu? W sensie, że będziesz pokazywał wywołane zdjęcia i mówił, że lubisz to? A jeśli znajomość nie utrzyma się poza fejsbukiem to co to za znajomość?
@Arthaniel: nie mam pojęcia, wywaliłem aplikacje, a nie będę logował się przez http, bo system usuwania konta jest wypokowy, i licznik będzie bił od nowa

@maniok: na to też przyjdzie czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kremufczyn: (òóˇ)
@bazylo: powiem Ci szczerze, że nie chcę mieć z nim więcej nic wspólnego. Zbyt wiele czasu straciłem na tempe scrollowanie contentu który mnie nie obchodzi - liczę na to, że moja produktywność wzrośnie dzięki tej decyzji. Jeżeli chodzi o zdjęcia, to w dalszym ciągu posiadam instagram, z którego nie zamierzam rezygnować. Inna sprawa, że na nim nie piszę z nikim wiadomości, tylko uwieczniam to co mi się podoba i magazynuję wspomnienia.
@bazylo: bardziej chodzi o to, że polubione fp są prowadzone przez opłacane osoby, korzystające z identycznych zabiegów promowania stron. Jaki jest sens lubienia na FB czegokolwiek, jeżeli czekają na Ciebie tylko konkursy i product placement. Od śmiesznych obrazków mam mirko. Instagram za to jest inaczej skonstruowany. Tam o dziwo działają tagi, ludzie potrafią z nich korzystać, oraz najważniejsze - Tam obserwujesz to, co rzeczywiście Cię interesuje nie wymagając żadnych aktywności zwrotnych
@bazylo: w takim wypadku jakiś syf i gil, konto miało z 9 lat i nigdy go nie czyściłem. Byłem w wielu grupach, gdzie był potężny spam, i łowiłem z nich pojedyncze informacje - chyba to mnie najbardziej irytowało.
@Jorzi mi Facebook zastępuje gadu gadu + opcja szybkiego ogarnięcia czegoś w sprawie studiów. Ot czasem jak mam potrzebę atencji, to sobie zmienię profilowe, a czasem wrzucę jakąś piosenkę czy coś śmiesznego. No ale w dużej mierze to jednak komunikator. Po studiach usuwam zostawiając tylko messengera, bo reszta nie jest mi niezbędna do życia.
@Jorzi: kurde tez tak chciałbym, ale niestety grupy ze studiów są na fb ewenetualnie jakieś ustawki rowerowe. Mam wtyczkę do chrome -kils News feed, blokuje mi ona przeglądanie szajsu dodanego przez ludzi, widze tylko powiadomienia z grup ewentualnie kogo obserwuje.
Instagram za to jest inaczej skonstruowany. Tam o dziwo działają tagi, ludzie potrafią z nich korzystać


@Jorzi: i dlatego na tagu mojego miasta jakimś cudem widze ciagle sentencje motywujące i zdjęcia innych miast robione przez fotografa z Białegostoku...