Wpis z mikrobloga

Ja bardzo popieram sortowanie śmieci i odkąd pamietam, zawsze nosiłem do oddzielnych pojemników plastiki i szkło. Natomiast pomysł na realizacje najnowszego pomysłu miasta #gdansk związanego z segregacja śmieci jakoś mi nie odpowiada. Szeregowiec, w klatce dwa mieszkania, łącznie 5 osób i 5 kontenerów na śmieci. Tam gdzie stoją te nowe kontenery zawsze rosły jakieś kwiatki, teraz od płotu do drzwi mam aleje śmietnikową. A sąsiad płaci za odpady zmieszane i zamiast 5 kontenerów ma względnie estetyczny 1. Czuje jakbym został ukarany za dbanie o środowisko i sortowanie śmieci. Mam żal
SmellySocks - Ja bardzo popieram sortowanie śmieci i odkąd pamietam, zawsze nosiłem d...

źródło: comment_uEXz4edoxwjKcTBAfio7TImYnoLr0vKU.jpg

Pobierz
  • 19
@SmellySocks: Pomyśl o tych co to odbierają jaka to jest #!$%@? rzecz.
Jedziesz na takie zadupie, w trasówce 1000takich pojemników 240 czy 360l i machasz tym jak #!$%@?.

Wszędzie powinny być worki tam gdzie maluchy, a oni wymyślili sobie pojemniki, chipy rfid i inne cuda na kiju xD
@SmellySocks: probowalem sobie sortowac w domu na smieci/surowce, ale czasami pojemniki w domu mi sie mylily i finalnie raz dwa mi sie znudzilo, w domu masz tez 5 koszy kazdy na co innego? czy sortujesz to jakos recznie przed wyniesieniem smieci? :O
@wiewior_s: pod zlewem trzymam dwa kubły na suche i bio odpady, szkło po umyciu w zmywarce stoi obok zlewu i czeka, aż ktoś będzie wychodził z domu i #!$%@? po drodze, plastiki i suchy papier mieszkają w oddzielnej szufladzie w worku.

@JRtI: czyli żeby mogli mi zrobić zbiorcze pojemniki na plastik i papier, to musiałbym mieć tez zbiorcza wiatę dla kilkunastu numerów na pozostałe odpady? Ja pitole.

@LIPTOON: tak
@SmellySocks: Jak mnie to #!$%@?. Już mam 3 śmietniki w domu, a jeszcze trzeba gdzieś 3 upchnąć (bo poza papierem, szkłem, metalem, plastikiem i bio, będą jeszcze te, które się nie nadają do żadnego z nich, tzw. resztkowe). A jeszcze za to dodatkowo zapłacimy, tak jak po poprzedniej rewolucji śmieciowej. Na dodatek te wymogi, że musi być czyste, szkło niby z usuniętymi etykietami i ewentualnymi plastikowymi/metalowymi elementami, więc #!$%@? w kuchni
Czuje jakbym został ukarany za dbanie o środowisko i sortowanie śmieci. Mam żal


@SmellySocks: ty masz tylko żal?

W katowicach wywóz śmieci posortowanych zaczął kosztować więcej, niż niesortowanych, jakoś 3-4 lata temu.
Już to wzbudziło moje podejrzenia.
Wstałem razu pewnego wcześniej, aby przesunąć szychtę w robocie o godzinę, bo musiałem załatwić kilka spraw "na mieście".
Już mam wskakiwać na koło, jak podjechała śmieciarka.
Zaaplikowano jej wszystko co było wystawione, czy to