•  

  Podsumujmy dla ścisłości:

  1. Jesteś rządem dużego kraju w środku Europy.
  2. Grasz na narodową, patriotyczną nutę, masz duże poparcie.
  3. W twoim kraju kilkadziesiąt lat wcześniej miały miejsce straszliwe, niemieckie, nazistowskie zbrodnie, w wyniku których śmierć straciło wielu Polaków i jeszcze więcej Żydów. Komuniści też nie próżnowali.
  4. W 1998 powstała ustawa o IPN, która w 55 artykule daje podstawę prawną do karania wszystkich, którzy negują zbrodnie nazistowskie i komunistyczne, lub kłamią przy ich przedstawianiu (czyli też do karania tych, co przypisują holocaust Polsce).
  5. W Polsce praktycznie nikt nie mówi o "polskich obozach zagłady/koncentracyjnych".
  6. Ustawa o IPN obowiązuje tylko na terenie Polski, zaś kłamliwy zwrot spotyka się przede wszystkim poza granicami naszego kraju.
  7. Postanawiasz napisać na kolanie (mając w ministerstwie sprawiedliwości dresiarza po politologii) nowelizację, która głosi, że Polacy są krystalicznie czystym narodem, a kto twierdzi inaczej, ten sztum. Ustawa wciąż działa tylko na terenie Polski, gdzie właściwie nikt "polskimi obozami zagłady" nie rzuca na prawo i lewo.
  8. Nowelizację, której wcześniejsze próby wprowadzenia już były krytykowane, m. in. przez profesora Ireneusza Kamińskiego.
  9. Inba na cały świat, bo Żydzi też dolewają oliwy do ognia.
  10. Zamiast dyskutować merytorycznie, whataboutism.
  11. Wykopki whataboutism over 9000.
  12. Temat grzany do porzygu.
  13. Wysyłasz premiera Morawieckiego do Niemiec.
  14. Dostajesz kolejną szansę złagodzenia konfliktu.
  15. Zaczepia Cię dziennikarz piszący dla NY Times, Ronen Bergman i przedstawia historię rodzinną (chociaż jak się okazuje, niekoniecznie prawdziwą co ujmuje wydźwięku emocjonalnego), w której Polacy zakapowali Żydów i pyta, jaki jest cel ustawy i czy pisząc takie rzeczy w Polsce, zostanie ukarany. Zbiera brawa.
  16. Morawiecki zapomina, że nie jest na wykopie i odpowiada, że tak samo byli żydowscy sprawcy, ukraińscy czy rosyjscy.
  17. Choć brzmi jak żart, nikt się nie śmieje.
  18. Gadasz jakieś pierdoły o polakach jacy to w większości byli wspaniali, a że kanalie były, to tak jak wszędzie, bo przecież ustawa dotyczy przypisywania zbrodni polakom, więc trzeba mówić o wszystkich, tylko nie o polakach, wtedy będzie na temat.
  19. Przy okazji ustanawiasz nowe prawo fizyki, że Polska znika zawsze tam, gdzie pojawia się zbrodnia i pojawia się zawsze tam, gdy przychodzą sukcesy. 20. Jak gdyby nigdy nic postanawiasz złożyć kwiaty na grobach żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ, która kolaborowała z Niemcami dostając od nich broń, amunicję i żywność.
  21. Ich przywódcę, Huberta Jurę Armia Krajowa skazała na karę śmierci, ale wyroku nie wykonano, bo nazistowskim zwyczajem Jura zwiał do Argentyny.
  22. Wykop, prawactwo i pisowcy dalej nie rozumieją, o co tyle krzyku, mimo że głowa rządu kompromituje się w wypowiedziach i czci kolaborantów.

  Coś pominąłem?

  #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazpisu #bekazpodludzi #polityka #dyplomatolki

  •  

   Coś pominąłem?

   @Slonx: tak. Nawet historycy obozu rządowego i doradcy prezydenta (Romaszewska) nazywają ustawę idiotyczną. Wykopki milczą. Prezydent Poznania z ramienia PO stwierdza, że ustawa jest niefortunna. Wykopki chcą go skazać za zdradę stanu i jak na dresiarzy przystało wyzywają od idiotów, imbecyli i zdrajców.

  •  

   @Slonx Zgadzam się ze wszystkimi punktami poza dwoma - dotychczasowa ustawa o IPN nie penalizowała przypisywania Polsce nazistowskich zbrodni. Nowelizacja oczywiście równie chujowo rozwiązuje tą kwestię.

   Po drugie wypowiedź Morawieckiego na pewno nie jest kompromitująca dla niego skoro cóż, kolaboranci żydowscy także się zdarzali. Prawda i dyskusja na trudne tematy dotyczy każdej ze stron.

  •  

   21. Ich przywódcę, Huberta Jurę Armia Krajowa skazała na karę śmierci, ale wyroku nie wykonano, bo nazistowskim zwyczajem Jura zwiał do Argentyny.

   @Slonx: Przywódcą Brygady Świętokrzyskiej był major Antoni Szacki "Bohun" a nie Hubert Jura.

   20. Jak gdyby nigdy nic postanawiasz złożyć kwiaty na grobach żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ, która kolaborowała z Niemcami dostając od nich broń, amunicję i żywność.

   Zawierała sojusze taktyczne z Niemcami na koniec wojny podobnie jak Armia Krajowa przeciwko Sowietom w Nowogródzkim. Jak dla mnie jeden z lepszych przykładów realpolitik ale niech już sobie to roztrząsa każdy w swoim sumieniu.

   Aczkolwiek neuropa w tym samym czasie co krytykuje Brygadę tasuje się pod Dąbrowszczaków, Armię i Gwardię Ludową więc trochę to zalatuje hipokryzją ale stawiam, że Ty tego nie czynisz.

  •  

   @AndrusZgc:

   Aczkolwiek neuropa w tym samym czasie co krytykuje Brygadę tasuje się pod Dąbrowszczaków, Armię i Gwardię Ludową więc trochę to zalatuje hipokryzją ale stawiam, że Ty tego nie czynisz.

   Owszem, nie.

   Przywódcą Brygady Świętokrzyskiej był major Antoni Szacki "Bohun" a nie Hubert Jura.

   Chciałem edytować, ale już za późno.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Slonx 20. Kolaboranci bo kochany rząd na dywaniku Anglików zlewał ich. Żydów nie zabijali tylko odbijali wioski z łap ruskich.

   Beck wpuścił Polskę w takie bagno że zbieranie pomocy od Niemiec czy Rosji było kwestią czasu.

  •  

   20. Kolaboranci bo kochany rząd na dywaniku Anglików zlewał ich.

   @FotDK: A co, miał rząd wspierać nie podporządkowane mu partyjne bojówki, realizujące własną politykę, sprzeczną z rządową? Napadające na sojuszników i podporządkowane rządowi oddziały Batalionów Chłopskich?

   Żydów nie zabijali

   Nieee, wcale ale to wcale. Ci wszyscy zabici Żydzi to "komuniści" byli. Z niemowlętami włącznie.

   tylko odbijali wioski z łap ruskich.

   Którzy, słonko, byli aliantami.

  •  

   @Slonx zapomniałeś napisać że rzad powołuje się na raport Karskiego w którym napisał, że nie lublismy żydów. Tzn powołuje się na drugą wersje

  •  

   @Andreth a ktoś powiedział że alianci byli naszymi sojusznikami inaczej niż na papierze?

   Polityka rządu londyńskiego była stronnicza. Nie dziwi mnie skazywanie na brak wsparcia ludzi którzy nie byli po drodze z linią ideologiczną.

   A i standardowo - źródła dla kwestii żydowskiej poproszę dziubasku.

  •  

   16. Morawiecki zapomina, że nie jest na wykopie i odpowiada, że tak samo byli żydowscy sprawcy, ukraińscy czy rosyjscy.
   17. Choć brzmi jak żart, nikt się nie śmieje.


   @Slonx: twoja retoryka prowadzi do tego z czym chce się walczyć. Przecież nie istniała policja żydowska, upa rozdawało cukierki, a w smoleńsku był park rozrywki dla żołnierzy i policjantów

  •  
   4...d

   +4

   (mając w ministerstwie sprawiedliwości dresiarza po politologii)

   @Slonx: xDDD

  •  
   4...d

   +1

   twoja retoryka prowadzi do tego z czym chce się walczyć. Przecież nie istniała policja żydowska, upa rozdawało cukierki, a w smoleńsku był park rozrywki dla żołnierzy i policjantów

   @Fryceusz: Nie, jego retoryka sugeruje, że rozmawiamy w kontekście tego prawa o Polakach, a nie o UPA czy NKWD.

   +: krzych0
  •  

   @Slonx: Nie ktoś tu wstawi Morawieckiego

   źródło: wykop.pl

   +: krzych0
  •  

   @Slonx: To kolejny przepis na pizze? Pytam bo nei wiem czy warto czytać. ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   dotychczasowa ustawa o IPN nie penalizowała przypisywania Polsce nazistowskich zbrodni.

   @The_Riddler: Penalizowała kłamstwa na temat odpowiedzialności za zbrodnie, czy przypisywanie Polsce nazistowskich zbrodni nie jest kłamstwem?

   a ktoś powiedział że alianci byli naszymi sojusznikami inaczej niż na papierze?

   @FotDK: Hmm, no nie wiem, może wszyscy mieszkańcy okupowanej Polski i dziesiątki tysięcy żołnierzy walczących w alianckich armiach na wszystkich frontach?
   Lepiej spytać kto powiedział, że alianci NIE byli naszymi sojusznikami, bo to wyjaśni sprawę - odpowiedź będzie brzmiała co głupsi internauci, czyli nikt.

   +: krzych0
  •  

   nowelizację, która głosi, że Polacy są krystalicznie czystym narodem

   Coś pominąłem?

   @Slonx: Zapomniałeś napisać, że jak zwykle neuropa w obronie prawdy i rigczu, posługuje się kłamstwem i manipulacją. Nie wiem po co produkujecie te pseudointelektualne wypociny skoro na końcu i tak pojawia się kłamstwo, manipulacja lub pojazd osobisty.

  •  

   @Slonx: zapomniałeś o oredziu Premiera, które przez lewackie jutjuby i tłumaczeniebpowiela hasło "PolishDeathCamps" i wielka obraza na jutjub, że algorytmy przetłumaczyli tak, a nie innaczej.

  •  

   @Slonx dałbym 15 plusów, jakbym miał multi

  •  

   @Slonx: Zacytowałem, mam ci jeszcze podkreślić?

  •  

   że tak samo byli żydowscy sprawcy, ukraińscy czy rosyjscy.
   17. Choć brzmi jak żart, nikt się nie śmieje.


   @Slonx: czemu jak żart, rację ma xD moze w kontekscie slabo to wyszlo ale nie pierdolnal glupoty

   +: rosucho
  •  

   @ViiV01234

   moze w kontekscie slabo to wyszlo ale nie pierdolnal glupoty

   Kontekst jest bardzo istotny.

   @Tytanowy

   Zacytowałem, mam ci jeszcze podkreślić?

   Nie wskazałeś. Ustawa zdejmuje z Polaków odpowiedzialność za zbrodnie, bo jest pokracznym i nieprecyzyjnym bublem prawnym.

  •  

   @Slonx: Najpierw napisałeś:

   nowelizację, która głosi, że Polacy są krystalicznie czystym narodem

   Teraz piszesz:

   Ustawa zdejmuje z Polaków odpowiedzialność za zbrodnie

   A w nowelizacji czytamy:

   Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego [...] lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni [...]

   Publicznie i wbrew faktom za zbrodnie nazistowskie, wojenne i przeciwko ludzkości. A jeżeli obawiasz się o to czym są "fakty", to w Art. 55a. 2 możemy przeczytać, że

   Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej.

   Podsumowując: piszesz kłamstwa i dowody anegdotyczne zarzucając innym brak metaforyczności lub w ogóle nie zapoznałeś się w najmniejszym stopniu z aktem prawnym, który ochoczo krytykujesz.

  •  

   czemu jak żart, rację ma xD moze w kontekscie slabo to wyszlo ale nie pierdolnal glupoty

   @ViiV01234: Tylko ze on nie powiedzial ze byli Polscy i Zydowscy zbrodniarze, tylko ze Polacy i Zydzi byli tez sprawcami Holocaustu. Mowil po angielsku, i zrozumiano go tak jakie znaczenie maja slowa ktorych uzyl. Jak na tego rodzaju konferencji chce sie bawic w subtelnosci narracji historycznej przed taka publicznoscia, to trzeba uwazac na slowa. A PiS oczywiscie nie pozwoli powiedziec ze uzyl zlego slowa czy cos, oni musza isc w zaparte, wiec swiat widzi ze bronia tego stanowiska (a malo kto zwroci uwage ze w mediach w Polsce sie rozwodzimy nad niuansami tlumaczenia z angielskiego na polski)

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @multikonto389 Pisałem wyżej, że chciałem edytować.

  •  

   19. Przy okazji ustanawiasz nowe prawo fizyki, że Polska znika zawsze tam, gdzie pojawia się zbrodnia i pojawia się zawsze tam, gdy przychodzą sukcesy. 20. Jak gdyby nigdy nic postanawiasz złożyć kwiaty na grobach żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ, która kolaborowała z Niemcami dostając od nich broń, amunicję i żywność.

   Izrael wspolpracowal z rezimem Apartheidu z Poludniowej Afryki. Zaczniemy kopac glebiej wyjda znacznie ciekawsze rzeczy. To byl akurat przyklad Realpolitik...

   15. Zaczepia Cię dziennikarz piszący dla NY Times, Ronen Bergman i przedstawia historię rodzinną (chociaż jak się okazuje, niekoniecznie prawdziwą co ujmuje wydźwięku emocjonalnego), w której Polacy zakapowali Żydów i pyta, jaki jest cel ustawy i czy pisząc takie rzeczy w Polsce, zostanie ukarany. Zbiera brawa.

   Co to znaczy niekoniecznie prawdziwa? Klamal i tyle. Byli Zydowscy oprawcy? Byli. Wiec o co chodzi?

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  TL'DR
  Pluśnij i wygraj termofor + sos zero kalorii na pomoc Benkom.

  Mirabelki i Mironki, pomoczu!

  Od prawie tygodnia zbierane są pieniądze na znane na wykopie Benki #wykopdlabenkow i niestety - zbiórka idzie tragicznie.
  Potrzebne są pieniądze na już, są to bieżące potrzeby a kwota jak na Benkowe warunki - astronomiczna.
  Bardzo Was proszę w imieniu tych wielkich mord o chociaż symboliczną złotówkę na rzecz psiaków.

  LINK DO ZBIÓRKI, KLIKNIJ PLOX

  Żeby zachęcić Was chociaż do plusowania tego wpisu organizuję #rozdajo
  Dla jednego szczęśliwca przygotowałam lamkowy termofor w sam raz na nadchodzący chłodek.
  Do kompletu jeden z moich ulubionych sosów 0 kalorii który można dodać do owoców, lodów, do kawy albo lać prosto w paszczę :3 (smak można zmienić, jak ktoś nie lubi takich szaleństw).

  TAK WIĘC PLUŚNIEM BO UŚPIEM, BO ROZDAJO

  A teraz o co chodzi, jeżeli ktoś nie wiem kim są Benki:

  Fundacja Bernardyn znajduje się w Anielinie w województwie łódzkim. Jest to takie miejsce, w którym olbrzymi psi seniorzy mogą liczyć na godną starość.
  Jest to swojego rodzaju hospicjum dla psów. Zdecydowana większość z tych zwierząt już nigdy nie znajdzie domu. Aktualnie mają pod opieką 130 psów oraz 10 koni.
  Pod swoje skrzydła biorą psy przede wszystkim stare, chore, kalekie, z problemami psychicznymi, niechciane przez nikogo - innymi słowy przypadki beznadziejne. Nierzadko zabierane są ze schronisk rozsianych po całej Polsce.

  Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej, utrzymuje się tylko i wyłącznie dzięki darowiznom oraz dzięki prywatnym pieniądzom założycieli. Dlatego też często brakuje pieniędzy.

  Jeśli ktoś nie przepada za wysyłaniem pieniędzy (chociaż Fundacja rozlicza się regularnie ze wszystkiego przedstawiając faktury zakupu, wszystko to dostępne jest na ich stronie do której link podam niżej).
  to istnieje lista produktów zawsze potrzebnych, które można wysłać lub przywieźć bezpośrednio na miejsce:

  CIĄGŁA LISTA POTRZEB:

  - każda ilość suchej karmy BRIT ADULT lub BRIT ADULT LARGE. w tej chwili psy zjadają ponad 600 kg. Zagłodzony bernardyn zje dziennie ok. 1,5 kg suchej karmy i 5-8 l. gotowanego, gęstego makaronu, ryżu z mięsem i warzywami.
  - Maślanka, jajka i tłuczone skorupki kurzych jajek (najlepiej utarte np. w moździerzu)
  - każde ilości makaronu, ryżu, suszonych warzyw, suszonych ryb, oleju słonecznikowego.
  - koce, kołdry, plastikowe legowiska
  - budy XXL i XL
  - materace, sienniki, koce, ręczniki (mogą być używane, niepotrzebne),
  - legowiska dla zwierząt,
  - plastikowe lub metalowe miski, służące do podawania posiłków i wody zwierzętom,
  - słoma,
  - owies, siano dla koni,
  - siatka ogrodzeniowa,
  - obroże, smycze,
  - gaza, środki opatrunkowe, bandaże, rivanol, octenisept, środki do pielęgnacji uszu.

  Mirabelki i Mireczki, wierzę w Wasze dobre serca. Już wielokrotnie pokazaliście, że Benki mogą na Was liczyć. Wyrzućmy ten wpis w gorące.
  Dziękuję za uwagę!

  Strona Fundacji, można tutaj przelać grosz bezpośrednio także za pośrednictwem PayPal

  FB Fundacji, warto dać lajka, Pani Ewa przedstawia losy podopiecznych

  #pies #psy #zadarmo #pomagajzwykopem #zwierzaczki #smiesznypiesek #zadarmo #lama #jesien #wykopefekt wołam też ludzi obserwujących mój tag #piesekpremier bo wiem że na Was zawsze można liczyć :3
  pokaż całość

  odpowiedzi (35)

 • avatar

  Jak nie wieje to deszcz napierdala XD
  Dobrze że mam ściane na której mogę oprzeć głowe i napić się piwka

  Dzisiaj Kozel Cerny Ciemny czy jak tam go zwał 36/100

  + Czuć lekkie palone karmele
  + Fajnie pachnie trochę jak ciemne piwko
  + Dla niezdecydowanych to smakuje troche jak rozwodnione ciemne piwo (dla tych co lubią jasne lagery)
  + Dobrze wchodzi, ciepłe też
  + 3zł
  + Łatwodostępne
  + Ostatni łyk lepszy niż całe piwo

  - Nic nadzwyczajnego
  - 3,8% o mało zawału nie dostałem
  - Smakuje trochę jakby ktoś wlał pół dobrego ciemnego piwa a następnie zalał pół wodą
  - Jakaś koza na etykiecie browara trzyma, a to fejk bo kozy raczej browarów nie piją. Chyba. A może przynosi je komuś? Ale jak? raciczki mają przecież. Nic się nie trzyma kupy

  Nie ma co się nad nim zbytnio rozpisywać, bo taki zwyklal. Jak ktoś lubi piwo typu Specjal to mogę polecić. Ciut intensywniejsze i smaczniejsze od Specjala ale specjal za to ma więcej %.
  Dupy nie urywa, ale bym mógł wypić jeszcze z 3, bo lekkie wchodzi szybko, także to taki łagodny lager wśród ciemnych kóz.
  Polecam dla ludzi nieszukających wrażeń

  Idę spać, bo ten poniedziałek to jakiś do dupy XD

  #100browarowchallenge #pijzwykopem #pokazmorde
  pokaż całość

  odpowiedzi (44)

 • odpowiedzi (18)