Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #korposwiat #pracbaza #it #programowanie #programista15k #korpo
  #uk

  Dzis historia z korpo w 3 osobie. Bohaterem moj znajomy, programista15k.

  Znajomy w korpo siedzi juz kilka lat. Bylo kilka podwyzek, zarabia calkiem niezle, ale przecietnie jak na stanowisko, powiedzmy 14k. Poszedl po podwyzke, jakies 20% powiedzmy do 17k (rynkowa kwota za te umiejetnosci, uzasadniona) . HR ze nie, ze jak to, ze to duzo, NIGDY! Znajomy i tak mial w zapasie kilkadziesiat dni wolnego za overtimy wiec rzucil wypowiedzenie, miesiac platnego wolnego. HR nie zaproponowal kontroferty. Minely 3 tygodnie biwakowania, znajomy dostal ciekawa oferte pracy, skillset dokladnie taki jaki on ma, idealny do roli, widelki powiedzmy 18-22k, ale firma oczywisice nie podana bo rekruter nie moze. Przeszedl pierwszy etap rekrutacji i w koncu mogl sie dowiedziec co to za firma. Jest umowiony na poniedzialek na techniczna rozmowe... na swoje poprzednie stanowisko. (╯°□°)╯︵ ┻━┻ pokaż całość

  odpowiedzi (47)

 • avatar

  Znalezisko z postulatami dotyczącymi czytelnych zasad moderowania - płomień, 2600 wykopów i jedyne na co stać administrację to skasować je z głównej i napisać ścianę tekstu ad-personam xD
  https://www.wykop.pl/link/4226183/

  1. Zgadza się, autor znaleziska otrzymał bana na miesiąc za publikację wulgarnego mema, w którym aby ominąć bana, poprzestawiał litery w wulgarnych słowach.
  No i co z tego skoro tam NIE BYŁO NIC WULGARNEGO, jedynie iluzja, powtarzam ILUZJA nieodpowiedniej treści. Za ten obrazek też banujecie? Wszak na pierwszy rzut oka wydaje się że jest tam nagie krocze dziewczyny.

  2. To nie pierwsza taka akcja użytkownika, otrzymywał on już ostrzeżenia i bany za dokładnie takie same treści. Dlatego wiedział, że wrzucenie kolejny raz tego samego wpisu poskutkuje banem - a jednak to zrobił, a teraz ma pretensje.
  Pretensje mam o to że za to w ogóle jest ban, bo @moderacja nie dość że ma kij wiadomo gdzie, to jeszcze banuje za rzeczy które NIE NARUSZAJĄ REGULAMINU.

  Punkty 3 i 4 to już w ogóle wytykanie jakichś banów z przeszłości które nie miały żadnego związku z tą sprawą (np.: to że wrzuciłem ponad rok temu zbyt mocne mem z papieżem czy Chazjerem które może i faktycznie łamały regulamin) żeby pokazać jakim to użytkownik wrzucający znalezisko jest szkodnikiem i w związku z tym proponowane postulaty również muszą być złe - gratulacje, niemal wzorcowy przykład "ad personam", czyli czegoś co stosuje się kiedy nie ma już w ręku żadnych merytorycznych argumentów.

  Konflikt na linii moderacja-użytkownicy wymaga rozwiązania. I o ile ze swojej strony możemy zapewnić, że będziemy pilnować, aby decyzje moderatorów były na najwyższym poziomie i jak najbardziej zgodne z regulaminem, tak od Was oczekujemy, że dołożycie wszelkich starań aby regulamin ten przestrzegać.
  Mhm, jasne - już wam wierzę. Prawda jest taka że wy również powinniście ten regulamin przestrzegać, bo to nie jest jednostronna umowa i działa w obie strony.

  W dodatku w oświadczeniu zero jakichkolwiek odniesień do reszty tego znaleziska - kwestia mojego bana była tylko wstępem do wpisu, oprócz tego były obszerne postulaty dotyczące usunięcia (niespotykanej chyba nigdzie w internecie) anonimowości moderatorów i jawnych zasad moderowania - to wszystko moderacja już łaskawie olała i w dodatku usunęła znalezisko z głównej, tak żeby już nikt inny nie miał okazji się z nim zapoznać.

  Wy to chyba faktycznie uwielbiacie mieć afery w weekend xD

  #wykop #moderacja #moderacjacontent #bekazmoderacji #afera #wykopszwadron
  pokaż całość

  odpowiedzi (149)

 • avatar

  Natura w swym pięknie i majestacie
  #zwierzaczki #heheszki #smiesznypiesek no i #dziendobry!

  odpowiedzi (26)