Wpis z mikrobloga

@Dalamar: W pewien sposób to porównanie jest śmieszne, ale jakby głębiej się zastanowić, jest też w pewien sposób przerażające - żyjemy w relatywnie spokojnych czasach i od młodych mężczyzn 20+ nie wymaga się odpowiedzialności, dojrzałości psychicznej/emocjonalnej, a gdyby, któremuś z takich chłopców przyszło żyć w czasach Różewicza, pewnie wielu z nich narobiłoby w rurki. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora, bo ludzie są różni, ale na podstawie takich porównań można
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@k0rdian: #!$%@?, porownujesz czasy wojny, gdzie nikt nie był pewien czy dozyje następnego dnia, kiedy tracilo się członków rodziny i swoich bliskich, kiedy widziałeś jak twojemu kumplowi obok urywa łeb w okopie do czasów pokoju? Zawsze ludzie będą mieli problemy, nie wiem co to w ogóle za porównanie. Sam pewnie byś się zesral gdybyś żył w tamtych czasach. I strzelam ze większość ludzi wtedy również się zesrala, bo to normalne na
@lanekrasz: W sumie sparafrazowałeś to, co ja napisałem wyżej. Po prostu trudne czasy powodują, że jesteś dojrzalszy, a jeśli w obecnych czasach jedynym twoim zmartwieniem jest to, czy wybrać się do Maca czy do KFC, albo jakiego koloru majtki założyć, a myślenie jest ci obce, to nie za bardzo jest z kim rozmawiać
@lanekrasz: To chyba mało widziałeś, albo masz zbyt komfortowe życie. Są chłopaki, którzy mają 15 lat i w domu zastanawiają się, jak przy jebniętych rodzicach przetrwać każdą godzinę i często są dojrzalsi i starsi mentalnie o kilka lat od swoich rówieśników
@Dalamar: Eksterminacja elit narodu z kazdego pokolenia od czasów zaborów do WWII nie pozostanie bez efektu dla genotypu i fenotypu przecietnego obywatela. Jestesmy potomkami tych, których każda kolejna władza uznała za nie wartych likwidacji. I tak dziwie się że jakoś dajemy radę jako naród.
wojna wcale nie czyni z ciebie dojrzałego mężczyznę, po prostu myślisz jak przetrwać każdą godzinę. Nic więcej, nie widzę w tym dojrzałości


@lanekrasz: To żeś błysnął filozofią teraz. Każde życiowe trudne sytuacje powodują że sie dojrzewa. To znaczy zachowuje jak dorosły człowiek a nie jak gówniarz.