Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #gdansk może #sopot
Po kolejnym smutnym telefonie i dłuuugim poszukiwaniu pomyślałam, że na Was zawsze można liczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może ktoś słyszał, może ktoś ma, więc: #wynajem #mieszkanie #mieszkaniadowynajecia #wynajemmieszkania i brak mi pomysłu na więcej, więc lecimy.
Szukam z niebieskim dwupokojowego mieszkania (byle miało osobną sypialnię, w której zmieści się łóżko), budżet do 1600.
Niestety potrzebujemy mieszkania na parterze z ogródkiem, wyjściem/oknem na jakiś teren zielony (spółdzielni, czy ogólnodostępny - obojętnie, byle by to było na parterze i samochody nie miały wstępu) - mamy dwie kotki, które całe życie łażą po dworze i nie chcę im tego odbierać na stare lata. Kuwetę ogarniają, wyjścia raczej dają im frajdę.
Nie musi być jakiś wypas, tak naprawdę wystarczy żeby kuchnia i kibelek były wyposażone, a resztę się jakoś ogarnie.
Najlepiej też by było jakby mieszkanie znajdowało się w ciągu skm/pkm - dojeżdżamy na lotnisko i do Sopotu, także trochę trudno to pogodzić. Ale jak ktoś ma jakąś ofertę gdzieś indziej to też proszę o info.
Nie palimy, lubimy święty spokój, z dzikich imprez wyrośliśmy, teraz to co najwyżej pogaduchy przy stole ze znajomymi wchodzą w grę.
Ceny w Gdańsku naprawdę okropnie rosną (Szadółki już często cenią na 1600, 1800 + opłaty), ogłoszenia są nieaktualne w 15 minut po udostępnieniu, no i taki smuteczek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dlatego jeśli ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie - proszę o znaka!

PS. Z fanaberii to marzymy o wannie ( ʖ̯)
  • 25
@GniewneKopytko wiesz, z takim podejściem to równie dobrze mogłabym się całe życie taplać w błotku, bo to czy tamto jest mało prawdopodobne ( ͡~ ͜ʖ ͡°) a takie ceny były na porządku dziennym jeszcze 2-3 miesiące temu, teraz też się zdarzają. Co mi szkodzi rozszerzyć poszukiwania, a nuż jakiś dobry Mireczek będzie coś wiedział.
@poprostuzyj: za 1600zł z opłatami to kawalerka 25m na przymorzu w starym budownictwie. Znam osobe, która wynajmuje kawalerke na przymorzu za 1100zł + opłaty 400-450zł.
Za 2 pokoje z ogródkiem myślę, że musisz liczyć 2500zł z opłatami.
Chyba, że wynajmiesz pokoje w domu jednorodzinnym u Janusza.
@poprostuzyj: Musiałby się zdarzyć jakiś niesamowity fart by za tyle udało się takie mieszkanie znaleźć. My płacimy za 30m kawalarkę w falowcu trochę ponad 1800zł z opłatami (choć fakt, standard znacznie powyżej większości ogłoszeń) i tłumy o walczyły o jej wynajem.

2 pokojowe w ciągu SKM będzie chyba ciężko poniżej 2000zł (a i to byłyby bardzo dobre oferty). Znaczy raz na kilka dni się pojawi takie cudo na trójmiasto.pl ale po
@czlapka @uketrab a myślałam, że to ja mam czarne wizje :D serio, aż takiej tragedii nie ma. Ja z ciekawości na bieżąco monitoruje ceny wynajmu, to mówię tak 2-3 miesiące temu cena ok. 1600 była jak najbardziej realna, często w wyższym standardzie, jak np. mieszkania na Wiszących Ogrodach. Tylko niestety wtedy nie szukaliśmy, a teraz zrobił się jakiś pogrom, ale takie małe mieszkanka 2 pok. ok. 30 m po 1800-1900 się znajdą,
@poprostuzyj No my rok temu w kwietniu szukaliśmy przez kilka tygodni mieszkania. Co prawda nas interesował tylko ciąg Wrzeszcz - Zaspa - Przymorze więc tu naturalnie ceny wyższe no i w miarę niezły standard. Jak się trafiały okazje to serio po 15 min potrafiło być za późno już
@uketrab wiesz, zależy co kto lubi :P ja całe życie na Wrzeszczu i całe marzę o Morenie, czy Jasieniu, a Przymorze i Zaspa to dla mnie zło konieczne. Także akurat dla mnie ok, że to właśnie te dzielnice są najdroższe
@poprostuzyj: pomyślcie może o Pruszczu Gdańskim. To co się ostatnio wyprawia w Gdańsku z cenami to jest totalny absurd. Może jakieś biedniejsze dzielnice typu Orunia, Nowy Port? Albo coś daleko: Orunia Górna, Obwodnica, Banino