Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanko, bo ja już sam nie wiem i potrzebuję porady. Jakieś półtora roku temu kupiłem Fiata Stilo w jtd. Trochę gruz, ale mój mechanik powiedział że za ten pieniądz można wziąć (5k niecałe). Po zakupie wsadzone nowe sprzęgło i druga skrzynia, w międzyczasie też powymieniane pół zawieszenia i praktycznie całe hamulce, plus ożywienie klimy i jeszcze jakieś pierdoły o których nie pamiętam teraz. W sumie przez ten czas w samochód (licząc z robotą) wsadziłem blisko drugą kwotę zakupu. Nadal nie jest idealnie, bo jest mocno porysowana przednia szyba, do wymiany poduszki silnika i skrzyni, bo trzęsie, gdzieś delikatnie cieknie ropa, bo osłona silnika mokra i czasami czuć zapach w środku. Tutaj następuje pytanie, robić dalej i ładować kolejne złotówki, czy sprzedać za tyle co kupiłem, dołożyć ze 3k i kupić jakąś astrę w benzynie?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 14
@mdmicky92: mechanik mial racje ze za 5k mozna bylo brac ale nie zeby przywrqcac stan fabryczny. Opony zawieszenie no trzeba wymienic ale porysowana szyba no serio nie widziałeś co brałeś?
@ScaRRyMaN: poduchy właśnie nie takie tanie, bo forum stilo mówi, że jedynie oryginał może załatwić sprawę (i w sumie racja, bo po zakupie wymieniłem dwie na jakiś zamiennik i nic to nie dało).
Ogólnie to ostatnio już rzadko wychodzi coś, ale jednak rzeczy eksploatacyjne głównie.
A co do ewentualnej zmiany, na celowniku byłaby astra g bertone, ew peugeot 406 coupe.
Czyli w sumie na razie robić i jeździć, do momentu, aż
A czy ktoś z okolic trójkąta Lublin-Sandomierz-stalowa wola jest mi w stanie polecić jakiegoś kompetentnego mechanika, który mi to obejrzy i powie co jest do zrobienia? Bo aktualny w poszukiwaniu wycieku chce silnik cały wyciągać...
@kaszanka_z_cebulka82: dlatego właśnie nie mam zamiaru mu tego dawać i szukam kogoś ogarniętego. Do tej pory wychodziły rzeczy głównie związane z eksploatacją i tutaj sobie radzi, problem pojawia się jak ma sam postawić diagnozę, to czasami mocno wydziwia