•  

  Dlaczego zdecydowalem sie zorganizowac festiwal

  We Flekkefjord mieszkam wraz z żoną i córką już 7 lat.

  To piękne miasto, z doskonałą lokalizacją dla turystów.

  W naszych sercach i w naszym życiu zawsze była miłość do morza i szant. Żeglarze i szantymaniacy,
  to cudowni i otwarci ludzie. Muzyka, jaką jest folk marynistyczny, łączy pokolenia. Odkąd tu mieszkamy, promujemy to miasto wśród naszych przyjaciół i znajomych żeglarzy z całego świata. Większość jednostek, które odwiedzają Flekkefjord, przybywa tu na nasze zaproszenie, tylko w maju będziemy gościć dwa duże polskie żaglowce – STS Kapitan Borchardt oraz STS Pogoria.

  Wraz z naszym przyjacielem Maciejem Jędrzejko, który jest członkiem szantowej grupy BANANA BOAT i odwiedził nas latem ubiegłego roku, wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować we Flekkefjord International Maritime Folk Festival. Dlaczego międzynarodowy? Ponieważ na całym świecie śpiewa się szanty. Na całym świecie organizowane są festiwale szantowe, które przyciągają całe rodziny, sprawiają że ludzie świetnie bawią się, oraz integrują ze sobą.
  Pomysł zorganizowania takiego Festiwalu, bardzo spodobał się wielu mieszkańcom naszego miasta. Flekkefjord i jego Społeczność odniesie wielkie korzyści organizując ten Festiwal. Niewątpliwie wzrośnie liczba turystów odwiedzających nasze miasto, zarówno drogą lądową jak i morską. Wzrost turystki wpłynie korzystnie na lokalny rynek.

  Powołaliśmy więc do życia organizację, która nosi nazwę Flekkefjord Shanty Festival, w której skład wchodzą:

  Pawel Piotr Kalicinski
  Magdalena Janczura
  Ole Zacharias Torkildsen
  Steinar Dyrli
  Bjørn Petter Bjelland

  Dodatkowo jesteśmy mocno wspierani przez lokalnych miłośników i krzewicieli kultury, którymi są Thor Kristian Rasmussen oraz Henriksbø.

  Naszym celem jest zorganizowanie festiwalu już w czerwcu 2019.
  Pragniemy zaprosić do Flekkefjord wykonawców szant, pieśni i piosenek o morzu i marynarzach z: Norwegii, Francji, Holandii, Wielkej Brytanii, Belgii, Irlandii, USA, Polski oraz Niemiec.
  Ile gwiazd uda nam sie zaprosić? Tego nie wiemy, ponieważ to zależy od tego, ile środków finansowych, uda się nam zgromadzić.

  Osoby, które włączyły się w organizację Festiwalu są znane i szanowane w naszej Społeczności. Swoje funkcje zdecydowały się pełnić bez honorarium.

  Przy okazji festiwalu, chcemy również zorganizować wystawy o tematyce morskiej, oraz warsztaty dla mlodzieży.

  Planujemy małe koncerty dla naszych najstarszych i chorych mieszkanców miasta.

  Chcemy, aby ten festiwal przyciągnął do miasta nie tylko sympatyków muzyki oraz tradycji morskiej ale także wszystkich tych, którzy lubią dobrą zabawę.

  Pragniemy zrobić coś dla naszego miasta. Od nas wszystkich zależy powodzenie tego festiwalu.

  Potrzebujemy i prosimy o Wasze zaangażowanie i wsparcie finansowe, aby ten festiwal był naszym wspólnym sukcesem.
  Razem możemy sprawić, że Flekkefjord będzie tak znane i odwiedzane przez turystów morskich jak turystyczne perełki Norwegii: Preikestolen, czy Kjeragbolten!

  Więcej inforamcji znajdziecie na stronie www.flekkefjordshanties.org oraz na facebooku, w grupie International Maritime Folk Festival 2019.

  Serdecznie zapraszamy do współpracy.

  Paweł Paco Kaliciński
  Flekkefjord Shantyfestival

  pokaż spoiler #norwegia #emigracja #polakpotrafi #polak #muzyka #chwalesie #festiwal #zeglarstwo #szanty

  źródło: 4_640.jpg

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • odpowiedzi (24)

  • avatar

   Hotel Grand Lisboa w Macau, widziany z poziomu ulicy
   #estetyczneobrazki

   odpowiedzi (44)

  • avatar

   #iiwojnaswiatowawkolorze

   Oho, polscy antysemici dopadli następnego Żyda... a nie, czekaj... Dwóch członków Żydowskiej Policji Porządkowej aresztuje Żyda przeznaczonego do deportacji nach Auschwitz.

   Jüdischer Ordnungsdienst - czyli Żydowska Policja Porządkowa - została utworzona pod koniec 1940 r. Po części podlegała Judenratom - radom żydowskim, zarządzającymi gettami - a po części Niemcom. Były to żydowskie bojówki, kolaborujące z Niemcami. Nie mogli nosić broni palnej, ale wyposażono ich w opaski i drewniane pałki, którymi okładali podejrzanych. Największą liczbę żydowskich policjantów miało getto warszawskie - 2500, dalszych 1300 było w Łodzi. W całej Polsce było ich kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy. ''Najsłynniejsi'' z nich to Adam Szeryński-Szenkman i Jakub Lejkin.

   Policjanci zapisali się bardzo negatywnie we wspomnieniach, jako brutalni nadgorliwcy. Uczestniczyli w patrolach wraz z Niemcami po gettcie, konfiskatach żywności, dokonywali oszustw i świadczyli usługi w zamian za wykorzystywanie seksualne młodych kobiet. Mieli jeszcze czarniejszą kartę - brali udział w sporządzaniu list do deportacji do NIEMIECKICH obozów koncentracyjnych i wspólnie z NIEMCAMI ich dokonywali. Wielu z nich zostało wymordowanych na samym końcu, ale innym udało się przeżyć. Przehandlowali oni bowiem tysiące swoich braci w zamian za swoje życie...

   Wspomniałbym jeszcze o żydowskich kolaboranckich formacjach, jak słynna ''Żagiew'', która była na żołdzie Gestapo i brała udział w zwalczaniu organizacji niosących pomoc Żydom i konspiratorów. Niektórzy z członków otrzymali pozwolenie na broń i dochodziło do strzelanin z AK - jeden z jej przywódców, Lonek Skosowski, został odstrzelony przez egzekutorów AK.

   Autor postu: II wojna światowa w kolorze

   #iiwojnaswiatowa #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #historiajednejfotografii #zdjeciazwojny
   pokaż całość

   odpowiedzi (84)