•  

Dlaczego zdecydowalem sie zorganizowac festiwal

We Flekkefjord mieszkam wraz z żoną i córką już 7 lat.

To piękne miasto, z doskonałą lokalizacją dla turystów.

W naszych sercach i w naszym życiu zawsze była miłość do morza i szant. Żeglarze i szantymaniacy,
    to cudowni i otwarci ludzie. Muzyka, jaką jest folk marynistyczny, łączy pokolenia. Odkąd tu mieszkamy, promujemy to miasto wśród naszych przyjaciół i znajomych żeglarzy z całego świata. Większość jednostek, które odwiedzają Flekkefjord, przybywa tu na nasze zaproszenie, tylko w maju będziemy gościć dwa duże polskie żaglowce – STS Kapitan Borchardt oraz STS Pogoria.

Wraz z naszym przyjacielem Maciejem Jędrzejko, który jest członkiem szantowej grupy BANANA BOAT i odwiedził nas latem ubiegłego roku, wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować we Flekkefjord International Maritime Folk Festival. Dlaczego międzynarodowy? Ponieważ na całym świecie śpiewa się szanty. Na całym świecie organizowane są festiwale szantowe, które przyciągają całe rodziny, sprawiają że ludzie świetnie bawią się, oraz integrują ze sobą.
    Pomysł zorganizowania takiego Festiwalu, bardzo spodobał się wielu mieszkańcom naszego miasta. Flekkefjord i jego Społeczność odniesie wielkie korzyści organizując ten Festiwal. Niewątpliwie wzrośnie liczba turystów odwiedzających nasze miasto, zarówno drogą lądową jak i morską. Wzrost turystki wpłynie korzystnie na lokalny rynek.

Powołaliśmy więc do życia organizację, która nosi nazwę Flekkefjord Shanty Festival, w której skład wchodzą:

Pawel Piotr Kalicinski
    Magdalena Janczura
    Ole Zacharias Torkildsen
    Steinar Dyrli
    Bjørn Petter Bjelland

Dodatkowo jesteśmy mocno wspierani przez lokalnych miłośników i krzewicieli kultury, którymi są Thor Kristian Rasmussen oraz Henriksbø.

Naszym celem jest zorganizowanie festiwalu już w czerwcu 2019.
    Pragniemy zaprosić do Flekkefjord wykonawców szant, pieśni i piosenek o morzu i marynarzach z: Norwegii, Francji, Holandii, Wielkej Brytanii, Belgii, Irlandii, USA, Polski oraz Niemiec.
    Ile gwiazd uda nam sie zaprosić? Tego nie wiemy, ponieważ to zależy od tego, ile środków finansowych, uda się nam zgromadzić.

Osoby, które włączyły się w organizację Festiwalu są znane i szanowane w naszej Społeczności. Swoje funkcje zdecydowały się pełnić bez honorarium.

Przy okazji festiwalu, chcemy również zorganizować wystawy o tematyce morskiej, oraz warsztaty dla mlodzieży.

Planujemy małe koncerty dla naszych najstarszych i chorych mieszkanców miasta.

Chcemy, aby ten festiwal przyciągnął do miasta nie tylko sympatyków muzyki oraz tradycji morskiej ale także wszystkich tych, którzy lubią dobrą zabawę.

Pragniemy zrobić coś dla naszego miasta. Od nas wszystkich zależy powodzenie tego festiwalu.

Potrzebujemy i prosimy o Wasze zaangażowanie i wsparcie finansowe, aby ten festiwal był naszym wspólnym sukcesem.
    Razem możemy sprawić, że Flekkefjord będzie tak znane i odwiedzane przez turystów morskich jak turystyczne perełki Norwegii: Preikestolen, czy Kjeragbolten!

Więcej inforamcji znajdziecie na stronie www.flekkefjordshanties.org oraz na facebooku, w grupie International Maritime Folk Festival 2019.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Paweł Paco Kaliciński
    Flekkefjord Shantyfestival

pokaż spoiler #norwegia #emigracja #polakpotrafi #polak #muzyka #chwalesie #festiwal #zeglarstwo #szanty

źródło: 4_640.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

00:00 dzwoni kolega
      - Co robisz?
      - No i namówił

Nie ma to jak siedzieć w pubie do 7 rano i wstać o 15 jeszcze wczorajszy a raczej dzisiejszy XD

Dzisiaj browar Perun noc kupały 35/100

+ Ciemne piffko
      + Czekoladowo kawowe
      + Czuć lekka goryczke ale taka mocniejsza niż w innych ciemnych piwach
      + Pierwsze trzy lyki mówią ale chujowe ale kolejne mówią że zajebiste
      + Nie jest przesadnie słodkie jak inne ciemne
      + Ponad przeciętne 6,4%
      + Nie czujesz że pijesz piwo takie inne
      + Im więcej pijesz tym lepsze

- Ponad 7zl
      - Jednak czegoś brakuje bo ciut wodniste
      - Nie jest tak łatwo dostępne jak tyskie itp itd

Ogółem piffko jest spoko. Czegoś brakuje ale nie jest to mocna wada. Normalnie jakbym w tym stanie napil się Tyskiego to byłby zwrot ale te piffko urzekło mnie swoją osobistościa XD

Ogółem to zapomniałem powiedzieć że kupiłem pojemnościowy mikrofon więc może zrobię piosenkę o browarach XD spiewac nie umiem ale będę improwizować XD że impra i imprezowanie hyhyhy
      Muzykę tam tworzę jakieś kilka lat hobbistycznie więc jakiś tam bit uda się skleić XD

Szkoda że jutro poniedziałek

Piwko dobre
      Polecam ᶘᵒᴥᵒᶅ

#100browarowchallenge #pijzwykopem #pokazmorde
      pokaż całość

odpowiedzi (67)

Myślicie, że mamy szansę zawojować rynek mody z naszą folią? ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

#technologia no i #ladnapani

GIF

odpowiedzi (30)

Z cyklu krótka historia o miłości.

Kiedyś podczas losowych zakupów w #biedronka które robiłam w obecności dziadka, zahaczyliśmy z ciekawości o stoisko z dobrze znanymi wszystkim, madczynymi słodziakami. Wspomniałam wówczas dziadkowi, że choć heheszkuję ostro z całej tej akcji, to podoba mi się ten cudaczny lis, pomarańczowa kulka. Dziadek oczywiście słusznie mnie wyśmiał (dziś skończyłam 26 latXDDD) i jakby się mogło wydawać temat się rozmył.

Dziś odwiedziłam go w szpitalu i moim oczom ukazał się taki oto prezent urodzinowy: uwieczniona na zdjęciu pomarańczowa kulka. Dziadek nie zapomniał o tej wyrywkowej rozmowie i specjalnie wysłał moją babcię do biedry (jak wspomniałam sam jest w szpitalu) po to by kupiła mi tego biedronkowego hehehecudaka. Pamiętał nawet o tym, że mówiłam konkretnie o tym lisie. Nie powiem, oczy mi się zaszkliły, choć już taka stara ze mnie baba. #oswiadczenie #chwalesie #czujedobrzeczlowiek
      pokaż całość

odpowiedzi (23)