Wpis z mikrobloga

Mam pytania do #4konserwy w sprawie ustawy o IPN, bo ostatnio jak rozmawiałem to zostałem zwyzywany od idiotów. Jak mam rozumieć to, że PIS wycofuje się z ustawy i stwierdza, że prokuratorzy nie będą ścigać z tego przepisu?
Czy to może oznaczać, że

1. Ustawa nie była jednak taka super
2. Jednak tracimy coś na tym sporze z Izraelem
3. Partia przyznała się do pełnej i całkowitej władzy nad "niezależną" prokuraturą

Może się mylę, ale w takim razie proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

#neuropa #polityka #ipn #zydzi
  • 6
@ZaplutyKarzelReakcji:

1. Ustawa nie była jednak taka super


Nie odpowiadam za cały tag, ale moim zdaniem od początku była delikatnie mówiąc idiotyczna. Bawienie się w prokuratora w sporach historycznych to nigdy nie jest dobry pomysł. Inna sprawa, że Izrael jednak coś podobnego przepchnął i to w wielu krajach. No ale co wolno wojewodzie...

2. Jednak tracimy coś na tym sporze z Izraelem


I my tracimy i oni tracą. My tracimy głównie
@imateapot Po co usuwałeś? To był dobry komentarz.

@desensitization: Mnie tylko jedno niepokoi i zastanawia. O ile wcześniej starano się zachowywać pozory, bo powiedzmy sobie szczerze, że prokuratura była zawsze zależna od nacisków politycznych czasem mniej, czasem bardziej, to jednak teraz jest totalna bezczelność i mówienie wprost, że to partia zdecyduje kogo będziemy ścigać. Mnie osobiście to bardzo nieodpowiada i mam wrażenie, że może tworzyć atmosferę uległości w samej prokuraturze
3. Partia przyznała się do pełnej i całkowitej władzy nad "niezależną" prokuraturą


@ZaplutyKarzelReakcji: Partia przyznaje, że ustawy pisze nam zagranica. A jeżeli do tego dodamy fakt nie porzeprowadzenia konsultacji społecznych przy procedowaniu tej ustawy oznacza, że wiekszy wpływ na nią może mieć Izrael niż polskie społeczeństwo.