Wpis z mikrobloga

#indianie #nativeamerican #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #historia #historiajednejfotografii #cytatywielkichludzi #18+

Widziałem pięć kobiet szukających schronienia pod nawisem skarpy. Gdy zbliżyli się do nich wybiegły i błagały o litość w nadziei ze darują im życie lecz zostały zastrzelone. Widziałem kobietę z nogą rozszarpaną przez pocisk. Zbliżył się do niej żołnierz z wyciągniętą szabla. Podniosła rękę aby się osłonić, a on uderzył i ją odciął. Upadła na bok osłaniając się drugim ramieniem i wtedy uderzył powtórnie i odciął jej drugą. Odszedł nie dobijając jej. Około 40 kobiet schroniło się w wykopanej jamie. Wysłały stamtąd sześcioletnią dziewczynkę z białą flagą lecz udało jej się przejść zaledwie kilka kroków nim padła ugodzona pociskiem. Wszystkie kobiety wraz z chroniącymi je młodymi chłopcami zostały zabite i oskalpowane. Widziałem kobietę z rozciętym brzuchem, a nienarodzone jeszcze dziecko leżało u jej boku. Widziałem pięcioletnią dziewczynkę ukrytą w piasku. Żołnierze wywlekli ja i zastrzelili. Widziałem wiele niemowląt które zginęły w ramionach matek. Wiem, że kilkumiesięczne niemowlę zostało wrzucone do żłobu na wozie, a po przejechaniu paru mil wyrzucone by zginęło. Wreszcie widziałem kobiety z wyciętymi intymnymi częściami, które potem rozpinano na łękach siodeł lub noszono przy kapeluszach w czasie jazdy.

Czy to opis zbrodni UPA, a może chodzi o jakieś wyczyny Islamistów? Nie, to relacja Charlesa Benta z 1864 roku i dotyczy legalnej akcji wojsk USA nad Sand Creek. To wtedy 700 kawalerzystów zaatakowało niegroźną wioskę Indian, w której przebywały głównie kobiety z dziećmi (wojownicy byli na polowaniu). Indianie byli wcześniej zapewnieni o swoim bezpieczeństwie przez dowództwo pobliskiego fortu, które wydało pozwolenie na obozowanie w tym miejscu.Wojskiem dowodził John M. Chivington - pastor Metodystów (zdjęcie w załączeniu). Podejście tego człowieka do brania jeńców wyrażało się w jego powiedzeniu "z gnid wyrastają pchły".

W masakrze zginęło ponad 200 Indian z plemion Cheyenów i Arapaho.
Pobierz ajatollah_chomeini - #indianie #nativeamerican #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent...
źródło: comment_mbH7WJLmG2X8DpvgWPMPYF15bYqXalWP.jpg
  • 17