Wpis z mikrobloga

Gram sobie Wielkopolską od 769 roku, zajmuję Sieradz. Wodzostwo Śląskie zajęło w tym czasie całą Małopolskę i Mazowsze- jestem kolejny w kolejce do #!$%@?.
#!$%@?
Jestem wasalem Wielkiego Wodza Śląskiego, ale mam 3 hrabstwa, nie jest źle.
Wielki Wódz umiera, podział tytułów między dzieci.
Śląsk i Małopolska dla jednego, drugi, jeszcze gówniak odziedziczył Wielkopolskę i Kujawy.
Gówniak jako bezpośrednią domenę ma tylko Lubusz.
Buntuję się i przejmuję jego tytuł Wielkiego Wodza Wielkopolski, ostatecznie z porażki po jakichś 15 latach wychodzę z powiększonym terytorium XD
Dostaję przydomek "Uzurpator" mimo, że byłem prawowitym właścicielem Wielkopolski (wciąż pierwszy władca)- wut?

Teraz wisienka.
Pomorze stworzyło królestwo- król Pomorski był też królem Czech.
Podział tytułów- Czechy nie były osobnym księstwem tylko były w bezpośredniej domenie króla- brat następcy otrzymał więc tytuł króla Czech mając jedynie jedną prowincję Brandemburgii która nawet koło Czech nie stała XD
Co robi poczciwy Chościsko, a raczej jego syn? Zajmuje rzecz jasna Brandenbrugię zostając królem Czech nie kontrolując jednocześnie żadnego Czeskiego hrabstwa XD

Nieco później królestwo Pomorza było trochę w dupie i nie powstrzymało powstania w Wielkim Wodzostwie Czech które stało się niezależnym tworem, Litomierzyce już trafiły w objęcia prawowitego władcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Śląsk za to w odwecie za dawne upokorzenia jest już moim trybutariuszem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS: Przez późniejsze zawirowania Pomorze już nie istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ck2 #crusaderkings2 #paradox
Pobierz C.....n - Gram sobie Wielkopolską od 769 roku, zajmuję Sieradz. Wodzostwo Śląskie zaj...
źródło: comment_tXnAo4pdEHOG4E4n7gfjHbV9rUaLsR0x.jpg
  • 4
Gram sobie Wielkopolską

jestem kolejny w kolejce do #!$%@?


@ChichyKun: Jak.

Ustawiasz focus wojenny, ambicję na stworzenie Polski, wybierasz Peruna na boga. Wielkopolską w dwa tygodnie zajmuje się całe Kujawy, potem bierzesz sobie Kraków i Cieszyn. Wypowiadasz tributary war na Pomorze i Prusy, razem z nowymi wasalami idziesz na Śląsk, na koniec zajmujesz Małopolskę. W mniej niż pół roku masz całą Polskę de iure.

Wielkopolska to jest najłatwiejszy punkt startowy do
Pobierz Jolly_Roger - > Gram sobie Wielkopolską
 jestem kolejny w kolejce do #!$%@?

@Chich...
źródło: comment_CZErMFdMz1XZOy9WwQfGo24cKglVcBYk.jpg
Rozpoczynam grę West Francia, ale będzie super

Saxony przejmuje Weligrad i Dymin, chyba jestem następny w kolejce do #!$%@?

Saxony coś ode mnie chce, jakieś roszczenia nwm

Ehhh zwasalizowany... ;/ ale nie jest źle, mam baronię :-D


@ChichyKun: no jak kto lubi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jolly_Roger kilka wpisów wcześniej opisywałem stworzenie imperium Wenedyjskiego w jakieś 150 lat grając również wielkopolską, nie wiem po kiego grzyba się czepiasz przyjętego w danym podejściu stylu gry. Nie każdy chce grać tylko po to żeby ślepo podbijać, przecież to jest nudne xD
Dlatego też wolę Darkest Hour od HoI 4 w którym to każde państwo z wyjątkiem tanu Tuwy i Luksemburga może stać się mocarstwem.

No i gdybym jedynie ciągle parł