Wpis z mikrobloga

Wykopiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obiecany artykuł na temat nowej firmy Roberta Bigelowa, Bigelow Space Operations. Podczas wczorajszej konferencji telefonicznej, CEO Bigelow Aerospace, Robert Bigelow potwierdził powstanie nowej firmy, która zajmie się obsługą i sprzedażą prywatnych stacji kosmicznych zbudowanych z modułów produkowanych przez firmę Bigelow Aerospace. Dwa, duże moduły użytkowe typu B330A mają zostać dostarczone na orbitę okołoziemską w okolicach 2021 roku za pomocą rakiety Atlas V w konfiguracji 551. Moduły ten utworzą pierwszą, prywatną, orbitalną stację kosmiczna o nazwie Alpha Station z pojemnością użytkową wynoszącą 660 metrów sześciennych.

Link do znaleziska: Bigelow SpaceOps zajmie się obsługą stacji kosmicznych

#technologia #kosmicznapropaganda #eksploracjakomosu #bigelow #nasa #mikroreklama
Pobierz O.....Y - Wykopiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obiecany artykuł na temat nowej firmy Roberta Bige...
źródło: comment_L977pLt5rQs8AceGEgUMtffQVRG4XW3f.jpg
  • 12
@OCISLY: Czy one przypadkiem nie miały lecieć już następcą Atlasa, czyli Vulcanem? Z tego co czytałem jeszcze w zeszłym roku to w przypadku Atlasa jest jakiś problem by te stacje/ładunki były odpowiednio schowane w osłonach aerodynamicznych.
No to teraz zacznie się kolejny etap zaśmiecania kosmosu przez "prywaciarzy". Fajnie, że technologia się rozwija, ale tak troszkę mnie smuci to śmiecenie dla kasy. Bo innego celu to nie ma.
@anon-anon: Za niczym nie tęsknię, bo sam jestem prywaciarzem pracodawcą. I nie mam idoli ani na lewo, ani na prawo, bo wszystko to sprzedajne złodzieje. Smuci mnie tylko, że dla kasy można zrobić wszystko, a mając kasę można żądać wszystkiego.