Wpis z mikrobloga

Mirki z #watchboners i #zegarki ile mniej więcej kosztuje solidnej jakości pasek do zegarka? Chcę kupić skórzany brązowy pasek do zegarka z picrela, ale zupełnie nie orientuję się w cenach i nie chcę zostać wydymany na hajs u jakiegoś zegarmistrza - cebulaka. Also możecie podać propozycje na pasek do tego zegarka. Jest to zegarek męski, drobny, marki mi nieznanej. Jest odziedziczony po dziadku, a z tyłu znajduje się wygrawerowany napis zapisany ręczną cyrylicą, więc jest to prawie na bank jakiś kacap.
Pobierz piesnababy - Mirki z #watchboners i #zegarki ile mniej więcej kosztuje solidnej jakoś...
źródło: comment_C0WRBTFt7H93U7qhyzWCdL1LNvS7LkRg.jpg
  • 17
@donw
@cyber_punk
@Shank właśnie wyszedłem od zegarmistrza - powiedział, że minimum 80 zł za skórzany pasek, albo 20 zł za chiński szmelc, czyli dokładnie jak piszecie.
Ponadto stwierdził, że jest to jeden z pierwszych Poljotów, początek lat '60-tych.
@piesnababy jeden z pierwszych poljotów... Chyba zegarmistrz to jakaś pałka. Radziecki mechanizm zobaczył i palnął. Na moje oko to Stolicznyje, tylko tarcza z napisów wyprana.

Pasek to kupisz od 5zł w gorę. Jak do noszenia to bym wziął coś do 50zł (po co ma przekraczać cenę zegarka). Horido albo K.Reda znam i były ok.
@Shank napisałem we wpisie - zegarek mam po dziadku. Nie wiem skąd on go miał, prawdopodobnie kupił, ewentualnie dostał. Wiem tyle, że dziadek pół życia w nim chodził, praktycznie się z nim nie rozstając i skubany działa do dziś. Rok temu zaniosłem go do czyszczenia i konserwacji i chodzi jak igła.
@piesnababy: Odkręca się, gwint ma normalny kierunek, poszukaj czegoś z twardej gumy, przetrzyj benzyną, dociśnij i spróbuj odkręcić. Do jednego z wycięć można tez przyłożyć śrubokręt i odkręcać ale to się często kończy rysami, zbitym szkłem albo dziurą w ręku.

A pasek to K.Reda albo pattini.

Gx