Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy międzystanowych porównań współczynnika zabójstw z broni palnej w #usa udoskonalony względem poprzedniego na wypadek oskarżeń o manipulację i uuuuu... rasizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tym razem bierzemy na ruszt dwa biedniejsze stany położone w południowo-wschodniej części USA. Jak widać bliźniacze podobieństwo odzwierciedla się w:
-populacji
-gęstości zaludnienia
-liberalnego prawa do broni
-procentu deklarowanych posiadaczy broni
-dosyć wysokiego współczynnika ubóstwa
-odsetku bezrobotnych
-rozwoju społecznego
-czy w końcu zadowolenia z życia

Jednak ciągle jest coś na rzeczy, bo jeden z nich znacznie odstaje na tle ilości popełnionych zabójstw, drugi zaś niczym się nie wyróżnia i plasuje się w samym środku stawki. Hmm... gdybyśmy tylko mogli znaleźć jakiś związek
@Kempes @ponton @ChciwyZdrajca pomożecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bron #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa
Pobierz gaz24wolga - Ciąg dalszy międzystanowych porównań współczynnika zabójstw z broni paln...
źródło: comment_UaYPhSBidCW7NXi1neiyj8zuFEiYXPEW.jpg
  • 14
@gaz24wolga A jak z widocznością broni w obu stanach? Ja tam nie znam się do końca, ale słyszałem że niektóre stanu wymagają żeby broń była widoczna, jak się ją ma przy sobie, a inne tego nie wymagają.
@gaz24wolga: jaki ma w ogóle sens wyciągnie pojedynczych stanów i ich porównywanie? nawet jakbyś kontrolował na wszystkie istotne współczynniki to to jest metoda podatna na cherry-picking; jak chcesz się tak bawić to policz korelację
@gaz24wolga: A, bo ty chcesz konkretnie zabójstwa i to konkretnie z broni palnej. xD Wybacz, ale nie mam takich danych, sam też nie podałeś, więc dla to mnie to są liczby z dupy. W ogóle, twierdzisz, że Murzyni cośtam, bo częściej zabijają bronią niż biali? Jaki ma w ogóle sens patrzenie tylko na zabójstwa np. nożem?