Wpis z mikrobloga

W dyskusji odnośnie najlepszy #kebab w #warszawa chciałem zabrać głos i pokazać różnicę między kebabem na talerzu w dwóch lokalach. Na zdjęciu macie mój ulubiony egipt pod novotelem (cena dania 20 PLN), w pierwszym komentarzu wrzucam polecaną często habibę z maltańskiej (cena dania 15 PLN). Oba kebsy kupowane w tym tygodniu, smakowo wolę tego pierwszego, ale czy warto 5 zł dopłacać to zostawiam do ewentualnej wojny w komentarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gastrowarszawa
polejpolej - W dyskusji odnośnie najlepszy #kebab w #warszawa chciałem zabrać głos i ...

źródło: comment_4cXNXijUJUBjdRJLLg5joRzA0W576eqQ.jpg

Pobierz
  • 21
@janek_kombajnista: może i tak wygląda, ale przy mnie go robili - także nie ma opcji, że został wyciągnięty z pudełka i przełożony. W obu lokalach pierwszy raz brałem danie na talerzu, bo zawsze sobie biorę xxl na cienkim, może w habibie trafiłem na jakiś zły dzień araba, ale więcej już tam talerza nie zamówię
@polejpolej: Ja korzystając z okazji skoro już wspominasz habibę chciałbym zapytać tych wszystkich polecających co takiego wyjątkowego jest w tym kebsie, że uważacie go za najlepszy? Bo dla mnie kebab jest albo dobry, albo nie, na to drugie składają się takie czynniki jak sos, dobór surówek czy jakość mięsa, ale co takiego nadzwyczajnego jest w tamtym w takim razie? Może nie jem za dużo kebabów, ale takich na prawdę ciężko zjadliwych
@polejpolej: ten drugi wygląda bardziej jak jakiś spakowany na wynos po przejściu trzech kilometrów...u mnie na miasto-wsi nawet w malutkim lokalu z kebabem u Turków kebs na talerzu wygląda o wiele lepiej i nie jest podany na plastiku...


@janek_kombajnista: niska cena skądś się musi brać ziomek
e egipcie masz podane na talerzach normalnych, tyle, że ten lokal to klaustrofobia totalna a na maltańskiej jest jak usiąść jak człowiek.

Ja korzystając
@50HerbatGreya: Ten opis pasuje do dwóch z trzech kebsów które mam w okolicy (ten 3 to padaka) więc nie wiem czy w innych zakątkach miasta jest aż taka masówka i problem z jakością czy jeszcze co innego.
@beer_man: Może i pasuje ale habiba daje to wszystko za przysłowiową dyche. A to studenci są głównym klientem takich knajpek. Ja gdie nie wejde to jestem niezadowolony. A to sos ostry wali solą a to mięso wali solą a to kebab XL ma wielkość niegodną nawet kebaba normalnego. A to tona kapuchy w środku zamiast mięcha jak to nazwa wskazuje, że to KEBAB a nie Sałatix. Albo dostaje kebab, który ma
@50HerbatGreya: Jasne, rozumiem, a te 2 o których wspomniałem są też za 10zł w wersji standard i jeden 12zł za średni(jestem ciekawy co to znaczy, muszę stestować) i 15zł za duży czyli 2 placki, także też bardzo spoko. Mięsa nie brakuje i też jest dobre. A w sumie co mi szkodzi. Jeden to adel na chełmskiej, a drugi to buda przy skrzyżowaniu czerniakowskiej i bartyckiej, nie chce mi się szukać adresu,
@beer_man: w habibie za dyche miales średni ( mięso XXL) który byl spory. Ostatnio wszedłem do kebaba i wziąłem średni nazwany XL i dostałem małe barachło... Nazewnictwo sobie a realia sobie.

Nazwa nazwą a jak z realiami?... Ostatnio antyreklamowałem kabsa przy MEtro świetokrzyskiej bo tzw XL był jak mały w Egipt kebab a do tego 2/3 to kapucha.
@polejpolej: kiedys zrobilem sobie liste polecanych "najlepszych" kebsow w polsce do przetestowania i mam kilka pozycji z warszawy, co Ty byś polecił z tej listy? Osobiście skłaniam się żeby koniecznie wypróbować lawasza z Efesa.

9. Habiba - Maltańska, 01-999 Warszawa

10. Efes, Francuska 1, 00-001 Warszawa

11. Kebab u Ani - Obozowa 60, 01-161 Warszawa

12. Amrit Kebab - Grójecka 20C, 02-301 Warszawa

13. Sapko Kebab - Aleja Jana Pawła II
@Sajner:
9. Habiba- dobra jakość i trzymają poziom, a do tego bardzo przyzwoite ceny jak na stolicę, jednak w ramach rankingu najlepszych kebsów w Polsce nie wiem czy brałbym go w ogóle pod uwagę.

10. Efes - ja nie do końca rozumiem popularności tego lokalu i dla mnie ten kebab jest przeciętny, ale oprócz komentarzy w internecie znam także osobiście kilka osób, które uważają go za numer 1 w stolicy.
Było w swoim czasie parę fenomenalnych miejscówek w Warszawie, ale albo polikwidowali, albo zmieniły właściciela i już nie jest to samo, także moim zdaniem nic wybitnego na tę chwilę na rynku kebabowym nie ma. Jakby mnie ktoś poprosił, żebym obiektywnie wskazał jeden najlepszy kebab, to bym nie potrafił.


@polejpolej: to mnie zasmuciłeś ( ͡° ʖ̯ ͡°) Uwielbiam kebaby i zrobiłem sobie liste miejscówek do sprawdzenia i bardzo