Wpis z mikrobloga

Dla nieobeznanych z tematem:
Sprzedaż broni maszynowej cywilom w USA jest zakazana od 32 lat, co opisuje wikipedia. Obecnie można posiadać po spełnieniu pewnych warunków jedynie sztuki wyprodukowane przed wejściem tego bana, natomiast wszelkie nowe karabiny automatyczne typu AR-15 lub AK-47 są sprzedawane cywilom jedynie w wersji pozbawionej ognia ciągłego, a więc funkcjonalnie są taką samą bronią o takiej samej letalności jak pokazany wyżej karabinek Ruger Mini-14, który nawiasem mówiąc, został użyty przez Andersa Breivika, jak się okazało, z dużą skutecznością. Rzecz jest jednak w tym, że on wygląda niegroźnie, dlatego w Ameryce jest uważany za "karabin myśliwski", w którym nie ma niczego złego, natomiast ten niżej, ze względu na czarny kolor, oraz obecność chwytu pistoletowego, szyny montażowej i urządzenia wylotowego jest przez tamtejszych liberałów nazywany "bronią szturmową", nie przeznaczoną do niczego innego niż przeprowadzanie masakr w szkołach, która musi zostać bezwzględnie zakazana. Mimo tego że, co wiecej, w USA karabiny wszelkiego typu, zabijają mniej ludzi niż... ręce i stopy. Jednym z tych "liberałów" (wg ich definicji) jest demokratyczna kandydatka na gubernatora Florydy, Gwen Graham, która wezwała obecnego rządzącego do natychmiastowego wstrzymania sprzedaży karabinów AR-15, bo inaczej, uwaga, "jego spuścizna pozostanie na zawsze pokryta krwią".
Co ci ludzie mają w głowach? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#bron #neuropa #4konserwy #usa #ciekawostki
Pobierz A.....e - Dla nieobeznanych z tematem:
Sprzedaż broni maszynowej cywilom w USA jest ...
źródło: comment_r2MTFsPnuuoHWuG3OfngmPLKqsfgaJ8l.jpg
  • 20
@wasiuu: Ja uważam ze im więcej ludzi ma broń tym więcej "wypadków" związanych z nią. Ja uważam to za cenę wolności. Milion? W prywatnych rękach?" Na mirko dość sporo" to błąd poznawczy, to ze ty mając pozwolenie na broń "pozwala" ci się obracać w danym środowisku co może wypaczyć stan faktyczny.
@CynicznyMarksista:

ile tam bylo tej broni na obywatela? 1,3?

W rzeczywistości nawet mniej, teraz troszkę bardziej ruszyło, ale nadal ilość posiadaczy broni w stosunku do ludności jest u nas marginalna, jedna z najniższych na świecie. Jemu jednak nie przetłumaczysz, on najpierw tworzy sobie jakiegoś chochoła o jakimś mordowaniu i strzelaninach, a potem używa kompletnie absurdalnych argumentów, by to obalać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja uważam ze im
@CynicznyMarksista: Dlatego napisałem "nawet na mirko" co ma sugerować, że dość łatwo spotkać takich ludzi w swoim otoczeniu. I tak, w Polsce w prywatnych rękach może być dobrze ponad milion sztuk legalnie posiadanej broni. Niecałe pół miliona sztuk na pozwolenie i jakieś 500-600, a niektórzy twierdzą, że nawet 800 tysięcy CP.
@Acquaintance: Już nie raz mówiłem, żeby mnie prawakiem nie nazywać, bo nim nie jestem. Ja tylko interesuję się bronią. Chociaż, z dwojga złego, jakby mnie ktoś miał pomylić z lewackimi #!$%@?, to może już ten prawak lepszy.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Acquaintance: W Kanadzie już od dawna funkcjonuje zakaz sprzedaży wielu broni, tylko ze względu na zbyt taktyczny wygląd lub związane z nimi złe skojarzenia np. wszystkie konstrukcje oparte o system kałasznikowa (wiadomo terroryści i te sprawy) są zakazane, choć z drugiej strony nabycie czeskiego Sa vz. 58 nie stanowi większego wyzwania.