Wpis z mikrobloga

Zaczytałem się na grupach na fb odnośnie rynku pracy w IT, że niby 200 cv na jedno miejsce na juniora i teraz zwątpiłem: firma do której aplikowałem i robiłem zadanie rekrutacyjne, dała znać, żebym po prostu douczył się podstaw jednej rzeczy (async) i ponownie się odzywał. Dałem znać, że za 2 miesiące na pewno napiszę.

To było dwa tygodnie temu, apke skończyłem w nowym frameworku, żeby pokazać, że jego też znam + spiąłem te asynchroniczność, że wszystko działa, jak w wymaganiach zadania.

Chciałem napisać kolejną rzecz ( już na tagu #python spamowałem, wiem co chce zrobić) ale teraz pytanie - odzywać się, choć minęły dopiero dwa tygodnie, żeby jakiś inny juniorek nie wskoczył na "moje miejsce", czy spokojnie robić swoje i się douczyć ? #naukaprogramowania
  • 12
@krzysiek_pl: nie wiem, wszędzie piszą o tym jak trudno się wbić na rynek na pierwszą pracę, wysoki poziom wejścia itd. Łódź, tylko Python + "dodatki" ale frontu nie chcę ruszać. Generalnie w Łodzi mogę sobie pozwolić na 2k netto czyli nie jakoś wysoko, tak to biorę pod uwagę wyprowadzkę dosłownie do każdego miasta ale wtedy moje potrzeby wzrastają
@michael93pl: nie wszystkie komentarze na grupach "Praca IT dla juniorów" - wiem gdzie to czytałeś ( ͡º ͜ʖ͡º) - są prawdzie. Trochę przesada 200 CV na jedno miejsce, zresztą nawet gdyby to 150 osób odpada na stracie. Porządnie dopnij to co ci się kazali nauczyć i moim zdaniem odzywaj się pod koniec lutego albo początek nowego miesiąca.
@Chochla: Patrze na nie trochę z przymrużeniem oka, wiadomo, to internet -_- ale generalnie gdzie nie czytam to ludzie narzekają na poziom. Dopnę trochę pierdół w projekcie, przejrzę konkretniejsze z async i chyba tak zrobię. Niby robotę mam aktualnie lajtowową ale już mnie korci żeby zacząć pracować, gdzie nie będę musiał ukrywać się z online ide przed szefem ale realnie pracować:D

Swoją droga - nie dam rady już zedytować, zostawię tutaj
@Budek24: o, dzięki wielkie :) właśnie takie rzeczy muszę porobić, trochę ustawień kopiowałem z innego projektu i nie zająłem się tym. A tak to ogólnie o apce możesz coś powiedzieć? (nie proszę obv o odpalanie jej ale ogólnie) - założenia były takie, że plik ma się generować asynchronicznie, zapisywać na serwerze + możliwość ściągnięcia
grupach na fb odnośnie rynku pracy w IT, że niby 200 cv na jedno miejsce na juniora


@michael93pl: to chyba jakiś bait, ogólnie grupy fb to rak. Ludzie którzy #!$%@?ą żeby zniechęcić innych do czegokolwiek. Nie polecam
@piotrb: Tak zrobię, niby pisałem o 2 miesiącach w mailu i dodatkowych projektach ale ziomek, który sprawdzał moją apke pisał tylko o działającym celery, nic o dodatkowych projektach. Zrobiłem tylko w Django, zamiast Flasku, żeby pokazać, że też potrafię. Wrócę ze sklepu i chyba wysyłam, wziąłem dzisiaj UnŻ w robocie to może to akurat znak, trzymaj kciuki ( ͡º ͜ʖ͡º)