Wpis z mikrobloga

#kamerasamochodowa #kiciochpyta #pytanie #elektronika #elektryka
Mireczki licze na waszą pomoc bo elektryk ze mnie żadny.
Chcem podłączyć kamerke Viofo A119 do bezpieczników (Audi A3 Sportback)
tak aby napięcie dostawała cały czas. Kupiłem takie kable jak na zdjęciu poniżej
i teraz rozumiem że w ten pojedynczy kabel mam włożyć dwa bezpieczniki i wpiąć go w skrzynke w aucie a do tej czerwonej końcówki podłączyć tą z adaptera a drugi czarny kabel gdzieś do masy np śróby w aucie dobrze myśle ??
sQ4nl - #kamerasamochodowa #kiciochpyta #pytanie #elektronika #elektryka
Mireczki li...

źródło: comment_uo25Vt37pbnlU9aR2MaiG8rYH1V0T7MH.jpg

Pobierz
  • 10
@qbicone: dlatwgo pytam tutaj i lecze że ktoś mi pomoże. Złącze OBD nie wchodzi w gre mój adapter ma działać jak zabezpieczenie w przypadku gdyby napięcie akumulatora spadło za dużo odłączy kamerke.
@sQ4nl laczysz czerwona koncowke z czerwonym kablem, czarny masa do karoserii. Wyciagasz bezpiecznik, musisz znalezc taki, w ktorym pojawia sie prad po przekreceniu stacyjki, np wycieraczki, podlaczasz tam kamerke, i wpinasz jeden bezpiecznik, ktory wyciagnales, i jakis maly bezpiecznik do kamerki.
musisz znalezc taki, w ktorym pojawia sie prad po przekreceniu stacyjki


@michaljg: właśnie chcem żeby kamerka działała w trybie parkingowym czyli musze znaleźć bezpiecznik który dostaje prad cały czas i tyle tak ? a nie po przekręceniu stacyjki ?
@michaljg: super dzięki za pomoc, a auta używam codziennie więc myśle z odpaleniem nie będzie problemu.
Ale właśnie i w czasie dłuższego postoju ten adapter odłącza kamerke w przypadku spadku napięcia akumulatora do 11.6V to takie dodatkowe zabezpieczenie.
@michaljg: byłem próbowałem podłączyć i kamera sie nie włącza.
Wpiąłem tak jak na zdjęciu pod bezpiecznik oświetlania wnętrza sprawdzałem miernikiem napięcie jest czały czas <+12V, w tym pojedynczym kablu tak samo napięcie <+12V wpiąłem w niego czerwony a czarny dałem do masy i nic kamerka nie działa. W czym może być problem ? Co robie źle ktoś ma może jeszcze jakieś podpowiedzi ??
sQ4nl - @michaljg: byłem próbowałem podłączyć i kamera sie nie włącza.
Wpiąłem tak j...

źródło: comment_1klduqohAE8jDpeJwsk4yGs4iZNRp4wa.jpg

Pobierz
@michaljg: kamera po podłączeniu innym kablem do zapalniczki działa.
To chyba zostaje że adapter walnięty
Ewentualnie czy może to być wina bezpiecznika którego użyłem 7,5A ?