Wpis z mikrobloga

@elvisiako: pucha stara, na obecne czasy słaba, spróbuj takie ciemniejsze ogólnie kadry lekko prześwietlać najwyżej zejdziesz z ekspozycją przy wywoływaniu rawa a w jaśniejszych partiach są mniej dokuczliwe szumy, do tego w programie odszumiania użyj nie za mocno i będzie git.
@elemenTH: Chciałem standardowym Capture NX-D nikonowym, ale on i tak wywołuje do jpeg więc głupiego robota. Ewentualnie można wywołać RAWa na poziomie puszki, ma wbudowany jakis prosty interfejs
@kuraku: Bardzo bym prosił :) Parametry: czas 1/15s, przesłona 5.6, iso 200, ogniskowa 55mm
@elvisiako: ale "wywołanie" RAW nie musisz robić na płasko, możesz tam robić korekcje pewne akurat w tym nikonowym nie za dużo ale zainteresuj się lightroomem albo co jakiś czas wychodzi promo i DxO jest za darmo do pobrania starsza wersja, super możliwości. Ja obrabiam zdjęcia tylko w lightroomie, mówię wywoływanie na to ale to też obróbka pliku RAW a już gotowiec "wywołuję" do JPG
@elvisiako: teraz lightroom jest jako subskrypcja czyli abonament, ja mam jeszcze kupioną ostatnią wersję pełną wieczną ale jak bym miał zmienić puchę to najnowszych nie obsługuje. Twojego D60 to pewnie obsługuje lightroom 5 co go można kupić za 20zł na allegro klucz. DxO to zawsze są informacje gdzieś na foto blogach, ja już chyba 3 rok z rzędu szarpałem go, mało używam ale w razie co mam na dysku instalkę z