Wpis z mikrobloga

Takie tam #majsterkowanie które potrzebne mi było do zrobienia #inzynieria

W skrócie + Lego 42037(z modami) + Arduino + Raspberry Pi, 2x 18650 do zasialania motorów i raspberry, powerbank z outputem 2A do raspberry, karta wi fi i Sztuczna sieć neuronowa którą muszę w ten weekend nauczyć aby samo jeździło. Życzcie mi powodzenia

I najważniejsze kamera której nie ma na zdjęciu bo zrobiłem jej nowy stelaż aby lepiej łapała obraz.

Deadline? Poniedziałek 8:00

#arduino #rasberry #raspberrypi #studbaza #programowanie #python
bi-tek - Takie tam #majsterkowanie które potrzebne mi było do zrobienia #inzynieria
...

źródło: comment_9uBKuLQgS95A6KXouJ9eKrH1kGzLLx0B.jpg

Pobierz
  • 20
@Natsu9: Tematem pracy jest nie lego a sieć neuronowa, także lego zostało wykorzystane jako narzędzie do zrobienia platformy i jest bardziej elastyczne po prostu od samochodu RC

Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu.


@WybuchowyCzajnik: Tak

@KokiX: Uczenie nie jest problemem, Bo w zasadzie to kliknięcie na "start" w matlabie, tyle że aby rozpocząć uczenie trzeba mieć opracowane kilka rzeczy w przypadku uczenia z nauczycielem to muszę przygotować dane,
@bi-tek: też bym chciała zrobić coś z siecią neuronową, ale na magisterkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam kilka pomysłów i nie wiem co, a może jeszcze coś innego by można wymyślić, ech chyba pora w końcu poszukać promotora...
A Tobie powodzenia! :^)
@foxbond:

Po co arduino jak masz raspberry?


Odciążenie raspberry od generowania sygnału PWM dla serwa i silnika, przetwarzanie obrazu jest wymagające

Po co karta wifi jak raspberry ma już swoje (chyba, że masz starą wersję)


B+ v1 nie ma, dopiero Pi2 miało wifi

Po co powerbank + oddzielne ogniwa?


Powerbank 2A 5V dla raspbery i ma gotową przetwornicę, 8,4V dla silników i zastosowane jest w razie pików aby nie uszkodzić czegoś
@foxbond: Po części tak ale praca nie polega na wykonaniu elektroniki tylko implementacji i treningu sieci, następna wersja gdyby miała powstać to w pierwszej kolejności wypadło by raspbery i włożył bym intel nuc-a
@bi-tek: a da się wrzucić zwykłą kamerkę w taki projekt zamiast dedykowanej do rpi? mam taką na usb i w domoticzu sobie ją podłączyłem ale w sumie skrobnąłbym sobie taki projekt tylko nie wiem czy ze zwykłej kamery nie ma przeciwwskazań użycia takiej kamerki?
@Stefaniak91: teoretycznie nie ma a praktycznie bałbym sie o stabilność takiego rozwiązania dlatego wykorzystałem kamere oryginalną, swoją drogą nie próbowałem nawet z inną bo dedykowaną po prostu miałem.

Ale spróbuj! Zobaczymy jak z efektami bedzie.