Wpis z mikrobloga

Po zakupie wolnowaru od razu wziąłem się za zrobienie pulled pork w 10 godzinnym gotowaniu 1.6 kg łopatki. W następstwie chciałem pierwszy raz zrobić fajne BAO które jadłem w 8misek we #wroclaw i powiem szczerze. Wyszło #!$%@? epicko ( ͡ ͜ʖ ͡)

#bao #azja #gotowanie #gotowanietomojapasja #gotujzwykopem
Pobierz ShpxLbh - Po zakupie wolnowaru od razu wziąłem się za zrobienie pulled pork w 10 godz...
źródło: comment_0ecfhM9IyroleRMrBmd29o5Vv03ldSsd.jpg
  • 25
@00df00df @adikadik rosół preferuje gaz no i 10 litrowy gar a nie jakieś mini 4.5 litra gdzie wystarczająco mięsa nie wejdzie ( ͡º ͜ʖ͡º) @HolyToiletPaper bułeczki bao w domu 2 godziny i są, z czego samo przygotowanie około 30 minut. To takie pampuchy powiedzmy Przepis na bao tylko podzielone składniki na pół. 4 bułeczki wyszły. Ważna sprawa żeby je przed wsadzeniem do pary na 15 minut do
@shdw rosół też?
No właśnie. Nie chodzi o szybkość tylko jakość, ja rosół robię 6-9 godzin, tak samo mięso żeby było miękkie jak masło i przeszło odpowiednio musi powoli, długo się robić. Szczególnie że mówimy tutaj o temperaturze ~60-75*C gdzie zupełnie inaczej zachowuje się mięso
@ShpxLbh: spróbowałeś kiedyś zrobić w piekarniku i folii? Jak nie to najpierw sprobuj. Zobaczysz, ze jest prawie identyczne. Szczgolnie, ze pulled pork w stanowczej wiekszosci przepisow pozniej miesza się z sosem, więc smak samego mięsa jest często nie tak mocno wyczuwalny.
@Hellvis: nie ma żadnego sekretu, poprostu jeżeli nie używasz kilku kilogramowego kawałka, to w szczelnie zawiniętej folii po ok. 3h i chwili dochodzenia po wyjęciu z piekarnika, uważam że jest wystarczająco dobre.
Oczywiście, że nie jest to identyczne jak kiedy mięso przeleżałoby pół dnia, ale mimo to mięso nadal da się ładnie poszarpać tworząc jak nazwa mówi "pulled pork".
@shdw no właśnie nie mówimy tutaj tylko o poszarpaniu tylko wydobyciu kolagenu, rozpadzie aminokwasów innych białek i przejście smaków, ale kto co woli, właśnie od tego są wolnowary! Piekarnik mało który utrzyma temperaturze na tyle niska.
@keep_calm_and jak dla mnie istnieje tylko wersja w śródmieściu :) wiem że mają tracka ale byłem w stacjonarnym i można piwko przynieść sobie do jedzenia z ale browaru obok( ͡º ͜ʖ͡º)
@ShpxLbh: też ostatnio robiłam! Nawet buły były z tego przepisu ()


O ile mięso nie wyszło mi jakieś rewelacyjne to te buły są świetne <3 ja jeszcze odkryłam, że mogę gotować na parze w moim kombiwarze i mogę tam robić większe buły niz w garnku ʘʘ