Wpis z mikrobloga

Mircy, jak to jest..
Kończę teraz studia inżynierskie, teoretycznie mam czas do końca marca, żeby zdać pracę inżynierską i nie wiem jak to jest ze studiami drugiego stopnia.
Moja uczelnia ma w ofercie studia 3-semestrowe magisterskie, których zjazdy zaczynają się już od teraz..
Jak to by wyglądało, jakby nie dał rady się do końca marca obronić? Czy mam na to jakiś czas? Czy po prostu nie mogę zacząć studiów drugiego stopnia, dopóki nie uzyskałem tytułu inżyniera?
#studbaza
  • 5
@czarekn: idź pytaj dziekana albo starszych studentów.

Pewnie nie ty pierwszy będziesz miał opóźnienie. Jakbyś zaczął chodzić na wykłady to cię nie wygonią.
@czarekn: swoją drogą, 3 lata na uczelni i jeszcze nie zdobyłeś takiego obycia, żeby wiedzieć do kogo iść się spytać?

Tak potrafią to kuce i piwniczaki na informatyce.
@czarekn: Niektórzy robią studia tak zwanym awansem, oficjalnie ich nie ma w systemie a chodzą na zajęcia, zdają egzaminy itp. W miedzyczasie się bronią i w następnym roku rekrutują na II stopień. Zapisani są na pierwszy rok a że mają go zdany to chodzą na zajęcia II roku, a te z pierwszego zostają przepisane. Nie wiem jak jest z obroną. Czy można będąc oficjalnie na pierwszym roku się bronić czy trzeba