Wpis z mikrobloga

Hej zielonka @elegantia_galia: Coś się tak faktów wystraczył że boisz się nawet zwykłej polemiki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Holandii uratowano 27% żydów (twoje źródło) w polsce ok 1.3%. Pytanie do eksperta w którym kraju uratowano proporcjonalnie więcej Żydów?

Dasz radę miazgatorze?

Po wojnie w Polsce zarejestrowało się 298 tys. Żydów. Znakomita większość z nich – około 200 tys. – przeżyła w ZSRR. Tych, którzy napisali, że przeżyli okupację w Polsce, po aryjskiej stronie, było mniej niż 20 tys. Ocenia się, że na terenach polskich okupację przeżyło około 40 tys. Żydów

Byłbym zobowiązany gdyby ktoś zrobił #wolajo bo ciekaw jestem gimnastyki intelektualnej.

#neuropa #4konserwy #zydzi
  • 17
@Towarzysz_Moskwin:

I co ja mam ci napisać, skoro wszystko odbije się od wnętrza twojej pustej jak bęben głowy? Że każde przedsięwzięcie, nawet plan unicestwienia jakiejś nacji przez chorego #!$%@?, ma swoją logistykę? Że z czystego pragmatyzmu najlogiczniej centrum zagłady było zorganizować w miejscu, do którego przez wieki spłynęło ok. 3mln Żydów? Że porównując okupację Polski i Holandii dajesz dowód skrajnej niekompetencji/głupoty/ignorancji? Nie ma sensu grać w szachy z gołębiem bo zawsze
@elegantia_galia: Czyli tak jak myślałem zero argumentów tylko wyzwiska i usuwanie komentarzy ¯\_(ツ)_/¯

Gościu palną głupotę a ty dostałeś piany na uwagę że w Holandii przeżywalność żydów była dużo wyższa (ponad 20 krotnie) niż w Polsce, usuwasz komentarze i ogłaszasz zmiażdzenie oponenta, pocieszny jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andreth:

xDDDDDDDDDDDDDDD

właśnie przebiłaś głową dno. Pomijam już zestawianie ze sobą okupacji Holandii i Polski bo to jakby porównywać zapalenie płuc z rakiem trzustki, ale mniejsza. Otóż Holandia, która jako jedyna zaprotestowała, miała jedną z najniższych przeżywalności Żydów w Europie:
https://www.zagladazydow.org/nowy/photo/file/ERRATA_Croes.pdf
super protest, bulwo
U nas wybiórczo to stosowali? Masz jakieś źródła?


@Gimbazjon303: Zależy. Gdy egzekucji Żydów dokonywała granatowa policja (czyli Polacy zabijali Żydów), ukrywajacych ich Polaków na ogół zostawiano w spokoju. Żandarmeria niemiecka często rozwalała wszystkich jak leci.

Kara śmierci w Polsce groziła za prawie wszystko. Przemyt słoniny do Warszawy, włączanie elektryczności o niewłaściwej porze, takie rzeczy.
@Gimbazjon303: Zależy. Gdy egzekucji Żydów dokonywała granatowa policja (czyli Polacy zabijali Żydów), ukrywajacych ich Polaków na ogół zostawiano w spokoju. Żandarmeria niemiecka często rozwalała wszystkich jak leci.

Kara śmierci w Polsce groziła za prawie wszystko. Przemyt słoniny do Warszawy, włączanie elektryczności o niewłaściwej porze, takie rzeczy.


@Andreth: widze, że naczelny troll, specjalista od wzystkiego, teraz został domorosłym historykiem w tematyce żydowskiej xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Gościu, ile Ci płacą?