•  

#kryptowaluty #mining hej mam pytanie ktoś miał z was do czynienia z kartami ASUS RX570 4GB OC pamięć Hynix. Powinny kręcić coś koło 28Mh/s przy zmianie bios a jednak mam dużo mniej. Jeśli ktoś działał na takich kartach proszę o info jakich ustawień używał.

+: Cronox
    •  

@KRASZKI: ja na necie (yt) widziałem jak ludzie mieli na niej po 21 a po zmianie biosu i podkreceniu 24

•  

@SoulShredder: kurde na reddit znalazłem wątek jak koleś mówi ze po zmianie biosie osiągną nawet do 30Mh a na YT nawet do 32Mh i ponoć stabilnie. Coś mi się nie zgadza. Dzisiaj prawie cały dzień spędziłem przy nich i za diabła nie mogę nic więcej ukręcić.

•  

@KRASZKI: moze podlacz monitor do plyty glownej zamiast do karty, moze inne claymore?

•  

@KRASZKI: zmoduj bios tym narzędiem https://github.com/jaschaknack/PolarisBiosEditor, ma już wgrane odpowiednie modyfikacje biosów pod większość kart. Później poszukaj jakie wartości do udervoltingu wymaga Twoja karta i powinno działać. Ja mam co prawda inną kartę RX580 8 GB, ale też na Hynixach i przez 2 tygodnie nie mogłem wyjść wyżej jak 25 Mh, teraz leci bez artefaktów 30,5 Mh.

•  

@PijanyNietoperz: Ok zaraz się tym zajmę jak się uda to wiszę ci piwo

•  

@PijanyNietoperz: mam pytanie gdzie pobierałeś obraz biosu do tej karty bo wciąż niestety nic nie ugrałem

•  

@PijanyNietoperz: Hej mam pytanie jeśli to nie był by problem mógłbyś mi opisać krok po kroku jak dokonałeś zmiany biosu może ja gdzieś coś przeoczyłem. Może robię jakiś głupi błąd już sam nie wiem:/ oczywiście jeśli to nie problem zrozumiem jeśli nie będziesz chciał pisać to daj znać. Nie będę zajmował twojego czasu. Pozdrawiam

•  

@KRASZKI:

najważniejsze zanim zaczniesz wgraj sterowniki pod koparki odpowiednie dla karty (ja jadę na adrenalinie) i w sterowniku przestaw z tryby graficznego na obliczeniowy. Jeżeli to już masz to możesz czytać dalej.

Pobierz sobie na początek program GPU-Z (https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-gpu-z/)

Jak go włączysz to na pierwszej zakładce gdzie masz parametry Twojej karty pod logo znajduje sie taki symbol strzałki (obok UEFI), tym pobierzesz bios bezpośrednio ze swojej karty.

Jak masz już BIOS to odpal polaris bios editor, wczytaj w nim bios i kliknj guzik "One Click Timing Patch" - program powinien wykryć z jakiej karty pochodzi bios. Zapisz zmiany do do pliku z biosem (najlepiej jako osobny plik, aby mieć oryginalny bios w razie potrzeby).

Pobierz sobie atiwinflash (https://www.techpowerup.com/download/ati-winflash/) - tym wgrywasz bios do karty.

TUTAJ UWAGA, wszystko robisz na swoją odpowiedzialność, patchowanie biosu zawsze niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia karty i ja nie biorę za to odpowiedzialności. Musisz być świadomy że zawsze jest pewne ryzyko uszkodzenia karty.

Jak jesteś zdecydowany to odpal atiwinflash (jako administrator), Program powinien wykryć model Twojej karty (w górnej części ekranu będzie pisać jaką kartę patchujesz) wczytaj zmodowany bios (Load image) i kliknij guzik program, teraz dopóki program nie powie Ci że zakończył nic nie rób, komputer może być przez chwilę zawieszony, może ekran mrugać, czekaj aż skończy. U mnie ten proces trwał ok 2 minut. Po tym czasie musisz zrestartować kompa (o ile program sam nie zrestartuje - nie pamiętam).

Jeżeli po restarcie komp wstał to jesteś w domu, jeżeli nie to jesteś w dupie :).
      Jak wstał to teraz ściągasz OverdriveNTool (https://forums.guru3d.com/threads/overdriventool-tool-for-amd-gpus.416116/) i robisz undervolting. Tutaj niestety musisz poszukać jakie parametry będą odpowiednie dla Twojej karty, poszukaj na necie na pewno ktoś to juz robił :). Dla mojej karty tylko że mam RX580 8GB (Hynix) parametry mam takie:
      GPU P7 1150 MHz i 850 mV
      Memory P3 2175 MHz i 850 mV

Karta kopie eth z prędkością 30,5 Mh w dualu z DCR i pobiera 112W,
      przed undervoltingiem (po modzie biosu) 25 Mh z DCR i żarła 180W

•  

@PijanyNietoperz: zatrzymuje mnie na takim etapie. A i jeszcze jedno próbowałem już zainstalować kilka wersji adrenaliny ale na żadnej nie mam opcji w wyborze pomiędzy trybem graficznym a obliczeniowym

źródło: embed.jpg

•  

@KRASZKI: na błąd polarisa spróbuj zainstalować wcześniej .NET Framework 4.5.1. Co do zmiany trybu na obliczenia to dziwne że nie masz takiej opcji, dla przykładu u mnie wygląda to tak:

źródło: Przechwytywanie.PNG

+: KRASZKI
    •  

@PijanyNietoperz: Net framework pomógł udało mi się zmienić bios i widzę poprawę powalczę jeszcze z tymi sterownikami aby znaleść co jest przyczyną braku tej opcji w adrenalinie. Bardzo dziękuje za twoja pomoc

•  

@KRASZKI: a spróbuj jeszcze zmienić sterowniki na Crimson ReLive Driver

•  

@KRASZKI: tylko taka mała uwaga jeszcze, jak zmieniasz sterownik to sprawdź czy nie nadpisał biosu na oryginalny, rzadko ale się może zdarzyć

•  

@KRASZKI: i jeszcze jedno, jak już masz zmodowany bios wgrany na karcie i uda się ze sterownikami, to poszukaj na necie ustawień do overclockingu i undervoltingu, tak na szybko poszukałem i poniższe powinny już wiele zdziałać:

gpu core 1150mhz / 850mV

memory: 2175mhz / 800mV

tylko że z tego co kojarzę to te karty maja jeden wspólny mostek dla zasilania i dobrze ustawić takie samo napięcie dla CPU i memory. daj 850mV i powinno być dobrze. Jak zobaczysz że się robią artefakty, albo system się wiesza to zmniejsz mV na 800. Tutaj niestety musisz szukać odpowiednich ustawień dla swojego modelu

Polecam też stronę https://mining.help/, dużo tam jest opisanych rzeczy związanych z miningiem

•  

@PijanyNietoperz: ja wprowadziłem ustawienia 900mV ale zmienię to i zobaczę jak wpłynęły te zmiany na kopanie. Aha i właśnie instaluje te sterowniki crimson jak już skończę dam znać co i jak :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Trochę się wstydzę ale chuj XD Ja sam się do takiego stanu doprowadziłem przez wpierdalanie za dużo
    Postanowiłem się w końcu wziąć za siebie na poważnie, a nie tylko obmyslać plany w głowie jak to fajnie być szczupłym. Zacząłem diete około 3 tygodni temu(nie jakaś rozpisana tylko licze kalorie w apce #fitatu). Wrzuceniem tutaj tego zasugerowałem sie od @Oskarek89 i jego zamiana w mcgregora(XD). W sumie głównym czynnikiem podjecia sie tego to próba wyjścia z #przegryw( bo jednak jakbym zrzucił te sadło to wzrosła by samoocena(pozdrawiam kolegów z discorda).
    Waga startowa: 115kg
    Waga obecna(po 3 tygodniach pilnowania sie i ruchu(rower)): 108,7kg.
    Moje wymiary z dnia rozpoczecia diety:

szyja/kark: 40cm
    brzuch: 102cm
    klatka piersiowa: 107cm
    biodra: 111cm
    ramie/biceps: 34cm
    udo: 68cm
    talia: 96cm
    łydka: 43cm
    Planuje w rok zmienić całkowicie swoją sylwetke, obecnie zrzucam tłuszcz, a jak dojde do około 90kg wtedy zaczne budować miesnie bo czytałem, że z deficytem kalorii to miesni nawet nie zbuduje. Bede wrzucał zdjecie co miesiac jak sie zmieniam(chociazby zeby udokumentować sobie zmiane)kolega z komentarzu nauczył to TAG DO SLEDZENIA #ulanymarek. Kto chce to bedzie mógł zaobserwować. Tak, wiem ujebane lustro xD
    #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #dieta #nsfw(bo jednak cycochy) #odchudzanie i troche #pokazmorde bo jednak troche widac xD #motywacja
    pokaż całość

odpowiedzi (216)

O Panie Jezusie tak Cię kocham Dziękuję za te Boskie objawienie wiem, że nie jestem godna Cię nosić na swej łydce

odpowiedzi (58)

#sowy #sowysazajebiste #zwierzaczki #zwierzeta

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (23)