Wpis z mikrobloga

#niedocenianefilmy część 16 - "Cop Car"

Mało znana propozycja dla wszystkich tych, co najpopularniejsze thrillery mają już dawno za sobą.

Cop Car opowiada o losach dwójki chłopców, którzy dla zabawy postanowili sie przejechać porzuconym na pustkowiu radiowozem. Oczywiście nie byłoby żadnej frajdy z tego filmu, gdyby po ten wóz nie postanowił w końcu zgłosić się właściciel, a jest nim miejscowy szeryf. Okoliczności poznania przez nas tego bohatera sugerują, że prezentuje on raczej mroczną stronę amerykańskiej policji. I można też wysnuć wniosek, że w skradzionym samochodzie znajduje się coś takiego, co nie może zostać odkryte przez kogokolwiek innego. Nasz antagonista rusza więc w samotny pościg za dzieciakami...

Cop Car to po prostu porządnie skrojony thriller, który utrzymuje widza w niepewności do samego końca. Jasne, wciąż nie ma podjazdu do najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku jak "Labirynt" czy "Se7en", ale hej - jeśli te znane tytuły masz dawno obejrzane i szukasz czegoś nowego... to jest to całkiem niezła propozycja.

Niska ocena na filmwebie może wynikać z faktu, że ten film nie wykłada wszystkich kart na stół. Być może dużo ludzi uznało to rozczarowanie, ale IMO dla mnie było w sam raz. Nutka tajemnicy po seansie jest czasem nawet wskazana. Filmweb - 5,7/10 i u mnie 7/10.
#film #kino #filmweb #thriller #niedocenianefilmy
waro - #niedocenianefilmy część 16 - "Cop Car"

Mało znana propozycja dla wszystkic...

źródło: comment_vbt2V0VLJ3XrUrZZuHE1SjbxVEeniGXR.jpg

Pobierz

Widziałeś/widziałaś już ten film?

  • Tak - rewelacja 6.7% (2)
  • Tak - bardzo dobry 10.0% (3)
  • Tak - dobry 13.3% (4)
  • Tak - średni 3.3% (1)
  • Tak - słaby 6.7% (2)
  • Tak - bardzo słaby 0% (0)
  • Tak - gniot 3.3% (1)
  • Nie, ale w najbliższym czasie obejrzę 10.0% (3)
  • Nie, ale może kiedyś zobaczę 26.7% (8)
  • Nie interesuje mnie 20.0% (6)

Oddanych głosów: 30

  • 2