Wpis z mikrobloga

Te grupy z ogłoszeniami mieszkań na wynajem na fejsie to prawdziwy #rakcontent.

Mieszkania w Warszawie są dość drogie i cena 2200zł za wyremontowaną kawalerkę w nowym budynku koło metra to nie jest nic dziwnego a i tak pod każdym takim ogłoszeniem zawsze pojawia się Karyna czy inny Seba z wpisami typu:

ja byłam w stanie wynająć kawalerke w normalnym standardzie ikea za 1100 z rachunkami na metrze politechnika to w okolicach arkadii tym bardziej sie da za ludzkie pieniądze.

kolejny debil który spłaca sobie mieszkanie na kredycik

W cenie mieszkania masz prywatną stacje metra pod klatką xD

hahahaa kolejny janusz bizensu który myśli, że ktoś mu mieszkanko splaci

I tak się moi drodzy popmuje ceny mieszkań bo warszafka ma w dupie innych i wydrą każdy grosz z przyjezdnego

Jak cie nie bylo stac na kredyt to po cholere kupowales jakie drogie mieszkanie? Myslisz, ze znajdziesz teraz kogos kto cie wyreczy w splacaniu kredytu? Sam sobie mieszkaj w tej klitce!

To jest chore! Nie dość, że ludzie który mieszkają w wynajmowanych mieszkań to spłacają komuś raty, dbają o te mieszkanie, remontują itd. to jeszcze oczekują, że będziemy im spłacać raty. Czego oczekujesz? Że gdy już wynajmujący spłacą ci raty to odstaniesz sobie mieszkanie za darmo? Czynsz powinien być MAX na poziomie 50% raty kredytu dla tego mieszkania to MAX 1200.


()

#patologiazewsi #warszawa #facebook
  • 25
@InnyKtosek: no z dwa tygodnie temu na jednej grupie laska napisała coś w stylu "szukam pilnie kawalerki, zależy mi na normalnym standardzie nie prl i bardzo dobrej lokalizacji, mogę max przeznaczyć 2200 zł" KURŁA co tam się działo. Miałem dzwonić na policję, żeby pilnie ją odnaleźli i wysłali jej ochronę pod dom XD

Ja #!$%@? czy Ty normalna jesteś? To jakiś żart? No tak, jak najemcy sami już piszą że są
@InnyKtosek: no największa szansa, że ktoś płaci dużo mniej za mieszkanie niż na rynku, to że po prostu dawno temu wynajął. Jeszcze parę lat temu mieszkania były zauważalnie tańsze, jak ktoś ma to samo mieszkanie np. 5 lat i właściciel mu nie podniósł czynszu, to może faktycznie płacić relatywnie mało. Problem kuźwa w tym, że to nic nie wnosi do dyskusji o obecnym rynku XD
@InnyKtosek Jak Ty 4 msc szukasz mieszkania na okazję to musisz mieć chyba dalej internet od tpsy.

Dobry standard duża kawalerka lub 2 pok (pok + salon)i centrum 2k za śródmieście to nawet zawyżona cena.

Koszt mieszkania 3 pok na wynajem 330k w centrum (wielka płyta) rata 25 lat 1300 zł ze wszystkim. 3x po 800 za pokój, tak sobie zarabiają na mieszkaniach a debile płacą.

Masa moich znajomych płaci poniżej 2k
Koszt mieszkania 3 pok na wynajem 330k w centrum (wielka płyta) rata 25 lat 1300 zł ze wszystkim. 3x po 800 za pokój, tak sobie zarabiają na mieszkaniach a debile płacą.


@zapster: no to policzyłeś xD
800 * 3 = 2400
2400 - 1300 = 1100
odejmij od tego koszt remontu i umeblowania mieszkania po zakupie, napraw bieżących i mniejszych/większych remontów po każdym wynajmującym
odejmij od tego czynsz
odejmij od tego
@zapster: chciałbym zobaczyć 3-pokojowe mieszkanie po remoncie za 330k w centrum. No, ale ok. Powiedzmy, że się da.
Zakładając, że czynsz to rzeczywiście 400 zostaje 700 zł. Zakładając ryczałt 8,5% zostaje zawrotne 640,5 zł.
Do tego nie zawsze będziesz miał zajęte 3 pokoje przez cały rok a reszta opłat (ewentualnie poza podatkiem w sytuacji mniejszego przychodu) się nie zmienia, no mniej jeden pokój się zużywa.
Przez 25 lat to mieszkanie wyremontowane
@ArekJ dodam tylko, że mieszkanie znajdowało się przy rondzie onz, zarabiasz średnio 400 zł mc na tym mieszkaniu. Wiem jak wygląda ten biznes, pomyśl, że to mieszkanie bylo sprzedawane przez pośrednika, który zakupił je za gotówkę (bez kw) wyremontowal i jeszcze zarobił. Ja Wiem, że się da jak ze wszystkim kwestia trgo czy się chce. Ceny mieszkań w wwa w porównaniu do zachodu są śmiesznie tanie, Ale w porównaniu do zarobków są