Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy ktoś pytał, ale poleci ktoś dobry prostownik do samochodu? Nie chcę najtańszych. Zastanawiam się nad:
1. BOSCH C3
2. CTEK MXS 5.0

Czy warto dopłacać to ctek? Potrzebuję go do auta #bmw #e46 (tak więc nie jakiś najnowszy model) - i zależy mi na prostocie, czyli podłączam i tyle. Fajnie by było gdyby nie zepsuł akumulatora :). Chyba, że ktoś poleci jakiś inny model?

#mechanikasamochodowa

Który wybrać?

  • BOSCH C3 31.3% (5)
  • CTEK MXS 5.0 68.8% (11)

Oddanych głosów: 16

  • 10
@Kejran: Właśnie nie chce tych wszystkich powerboostów (które mają swoje własne baterię), bo będę ładował sporadycznie w garażu :) Chyba, że prostownik ma taką funkcję to spoko, polecisz coś?
@loginek0: a ja zapytam z ciekawości po co Ci taki markowy prostownik? Auto więcej stoi niż jeździ i musisz podładować? Jeśli aku jest dobry to trzyma, jak nie trzyma to do wymiany :) Sam mam e46, kupiłem w tamtym roku prostowik cyfrowy w lidlu za 60 zł i użyłem go raz i to do akumulatora motocykla :)
Więc na Twoim miejscu nie robił bym z tego wielkiej sprawy.
@loginek0 Problem Boscha c3 bo takiego jest taki że jeśli akumulator masz rozladowany do zupełnego zera to wykrywa go jako akumulator 6V. Za nic nie można go przełączyć na ładowanie na 12V. Problemów z nim nie mam, ale jeśli miałbym kupować teraz prostownik to bym go nie kupił. Mi głównie zależało żeby miał opcje podtrzymania której używam do akumulatora motocyklowego.