Wpis z mikrobloga

#ets2 parę postów wcześniej ktoś wrzucił mapkę z przyszłym DLC z krajami nadbałtyckimi. ehhhh... ani trochę mnie to nie jara - może dlatego że jest promods, który te kraje świetnie odwzorował. Bardziej by mnie ucieszyło skupienie się na mechanice gry i pojazdach - losowe kolizje/utrudnienia w ruchu, dodanie wywrotek, box trucków, rozwinięcie własnej firmy (jakieś nie wiem, strategie, ingerencja w rozwój kierowców?), AI i jego zróżnicowanie - od piratów po jakieś powolne samochody, losowo występujące pojazdy uprzywilejowane.

W ogóle coś wiadomo na temat autobusów, które zapowiadane były kilka lat temu? Cała infrastruktura na mapie jest, dworce są, przystanki są. Co dalej?
  • 8
@cordant: Parę razy widziałem stłuczki na autostradach, ale to raczej przez bugi.

Ingerencja w kierowców przecież jest, poprzez perki. Jedyne, co bym zmienił, to umożliwienie i jazdy normalnie po całej mapie, a nie baza-cel-baza-cel.
@ViperJay: no stłuczki są, ale auta stoją 5 sekund i każdy jedzie w swoją stronę :D
Co do ingerencji w kierowców - oczywiście perki są, ale np nie możesz zaplanować im jak najbardziej opłacalnej (z punktu widzenia zarobkowego) trasy i gościa który ma na maks długi dystans wysłać z ładunkiem z Warszawy do Paryża, a potem Paryża do Malmo. Zakładając, że takiemu gościowi dajesz ciągnik z np 4 osiami do ładunków
@cordant: Nie spodziewaj się takich cudów, bo to wymagałoby przerobienia całego silnika, który jeszcze pamięta czasy Hard Trucka. O wiele łatwiej jest im dodawać pierdółki oraz nowe mapy, bo to nie wymaga wielu zmian w kodzie, a po prostu trochę roboty w edytorze i parę skryptów.

To samo zrobili z ATS - będą wydawali po kolei stan za stanem, a w pełną grę zagramy dopiero na emeryturze. Cały czas żyję z
@Yezdemir jasne że takie rzeczy jak napisałem są kłopotliwe, ale wg mnie symulator bez losowych zdarzeń to taka namiastka prawdziwego symulatora. Wydawanie stanów jako dlc w ats to #!$%@? taka że głowa mala
@cordant: Tej grze ogólnie wiele brakuje i są to często właśnie takie drobnostki jak zabrudzenia, system zniszczeń, choćby dym z rur wydechowych, nierówności na drogach, lepsza fizyka kabiny, czy większe rzeczy jak zbyt małe miasta, zbyt mało bocznych dróg, kiepska ekonomia i zarządzanie firmą... Długo mógłbym wymieniać czego mi brakuje i co bym poprawił. Ale niestety jest co jest i SCS wcale nie spieszy się z ani nowym silnikiem, ani większym
@cordant: według mnie akurat te kraje to najgorzej zrobione tereny przez PM i bardzo odstają od innych typu rozszerzenie Skandynawii, Hiszpania, kiedyś Francja, Irlandia i również od samych oficjalnych DLC Włoch czy Skandynawii, więc w sumie fajnie, że to robią, ale bardziej bym wolał Bałkany :(

no stłuczki są, ale auta stoją 5 sekund i każdy jedzie w swoją stronę :D


a co byś chciał? Nie wyjdą kierowcy, nie będą dzwonić
@ViperJay @cordant w King of the Road były losowe wypadki czy też osuwiska. I musiałeś czekać zanim ogarną. Jak też patrole policyjne ustawione w losowych miejscach across america czy itd zabiera Cię na wagę (to moje) coś w ramach tego nowego trybu z konwojami czy do mandatów dostawał byś punkty karne lub itd robi Ci przegląd samochodu ale do tego trzeba by dodać więcej rzeczy serwisowych