Wpis z mikrobloga

Mieliście problemy z napędem w PS4? Oczywiście rok gwarancji mi minął w grudniu ubiegłego roku, jakoś w lutym pierwszy raz pojawił mi się błąd "Nierozpoznany dysk". Kumpel mówił, że to może być problem z napędem, ale że jednorazowo mi się to stało to jakoś się tym nie przejmowałem. Dzisiaj chciałem pograć w Asasyna, wkładam płytę i długo ją mieli i znowu wyskoczyło "nierozpoznany dysk". I teraz loteria, raz odczyta płytę, a raz nie. Próbowałem na kilku dyskach, płytki mam w idealnym stanie. Tylko oddanie do naprawy takie coś ratuje? #ps4
  • 25
Włożyłem po kolei wszystkie płytki co mam i ani razu nie wyskoczył ten błąd, zobaczymy po dłuższym czasie używania. Ogólnie wydaje mi się że ten napęd dziwnie chodzi, ale może to w tym momencie przewrażliwienie.
@Matt3rs: z tego co pamiętam to w takiej sytuacji trzeba było soczewkę lasera czymś wyczyścić, pewnie jakimś alkoholem ale się nie znam. Ogólnie to może być też oznaka tego że laser wymaga wymiany, ale w ps4 to rzadkość bo jest mało używany. No ale jeśli problem nie wróci to spoko.
No właśnie widzę że dalej coś jest nie tak, długo strasznie czyta płyty. Napęd wariuje, słychać że płyta sie zatrzymuje i startuje. Muszę dostać się jeszcze do samego lasera, ale nie mam takiego śrubokręta, więc raczej zrobię to po niedzieli.
@Matt3rs: weź jakąś grę w którą nie grasz a masz ją na dysku, spróbuj ją usunąć i zainstalować jeszcze raz, to zobaczysz czy napęd działa (każda gra na ps4 przy pierwszym uruchomieniu instaluje całą zawartość płyty na dysku twardym, potem płyta służy tylko do weryfikacji a siedzi w napędzie w czasie gry dla picu).
@MisPluszowyZWadaWymowy Coś mnie właśnie tknęło i zainstalowałem Bloodborne, od strzału się zainstalował, później grałem chwile w UFC i też o dziwo normalnie się załączyło. Wkładam płytę z Asasynem i PS szaleje, teraz skminiłem czy to płyta z AC nie siadła. Nie brałem tego pod uwagę, bo grałem w niego ponad 70h i nie pamiętam takich problemów, a teraz chciałem pograć w dodatek i nie spodziewałem się że takie coś będzie się działo.
@Matt3rs: no wada fabryczna płyty to raczej ogromna rzadkość, od leżenia w pudełku też nic nie powinno się dziać. Nie mam pojęcia o co może chodzić, jak znajdziesz jeszcze jakąś płytę która będzie sprawiać problemy to raczej na pewno wina napędu, a tak być może jednak jakiś problem z płytą.
@Matt3rs: siema Matt3rs jak uporales sie z tym problemem ? Udalo sie to jakos rozwiazac ? Mam tak samo z Fifa 19 , wszystkie gry działają normalnie a jak wkladam fife 19 nowa wczoraj kupiona w sklepie wyskakuje nierozpoznany dysk i taki dziwny dzwiek wydaje przy wczytywaniu takie jakby przewiniecie plyty i chwile znowu wczytuje i zaraz błąd wyskakuje, pomóz bracie ! :((((