Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak to jest, że powszechnie traktuje się uprawianie seksu między nastolatkami czy ogólnie niesamodzielnymi ludźmi jako coś normalnego. To samo dotyczy różnych przygodnych stosunków. Ja wiem, że jest coś takiego jak antykoncepcja, ale jak dla mnie jej skuteczność w kontekście potencjalnie zmarnowanego życia obydwojga spółkujących jak i poczętego dziecka jest śmiesznie niska.
#zwiazki #seks #rozkminy #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #oswiadczenie
  • 21
Ty chyba nigdy nie byłeś nastolatkiem, skoro chcesz nastolatkom zabraniać robić nieodpowiedzialne rzeczy


@jabl: no trochę czasu już minęło faktycznie ;) i racja, robiłem nieodpowiedzialne rzeczy, ale nigdy nie zdecydowałem się na seks.
czyli ludzie niepełnosprawni nie powinni się rozmnażać?


@NorskArisk: zalezy o jakiej niepełnosprawności mówimy, bo wiadomo, że pewne dysfunkcje uniemożliwią właściwe zajęcie się dzieckiem. Ale odbiegamy tutaj od głównego tematu.
@Kicer86 nie odbiegamy od tematu. Pisałeś o osobach niezdolnych jeszcze (lub wcale) do samodzielnego funkcjonowania z naciskiem na nastolatków, nie wykluczając niepełnosprawnych. Więc np. osoby z zespołem Downa powinny się rozmnażać czy nie?
Więc np. osoby z zespołem Downa powinny się rozmnażać czy nie?


@NorskArisk: nie wiem, nie zastanawiałem się, nie znam żadnej takiej osoby.
Nie wiem jak wygląda jej piramida potrzeb.

Natomiast nadal uważam, że jest to odbieganie od tematu, bo głównie chodzi mi o osoby, które dysponując sensownym poziomem inteligencji świadomie ryzykują swoją przyszłością dla chwilowej przyjemności. Ogólnie mam wrażenie, że 99% ludzi myśli sobie, że weźmie tabletki albo założy gumkę i
@Kicer86 a wiesz jak wygląda piramida potrzeb np. siedemnastolatki? Nie wydaje mi się. Społeczeństwo nie jest tak tępe jak ci się wydaje, to samo tyczy się twojej osoby. Zbyt wysoko się cenisz.
Odpowiem ci teraz co ja myślę. Osoby z zespołem Downa nie powinny się rozmnażać. Nie mogę tutaj opisać wszystkich moich przemyśleń dot. osób niepełnosprawnych, bo ktoś by podesłał donos do prokuratury za propagowanie nazizmu. Ale wracając do antykoncepcji - jest
a wiesz jak wygląda piramida potrzeb np. siedemnastolatki? Nie wydaje mi się.


@NorskArisk: No nie wiem i co z tego?

Społeczeństwo nie jest tak tępe jak ci się wydaje, to samo tyczy się twojej osoby.


tu komplement, a zaraz dalej:

Zbyt wysoko się cenisz.


obelga.
Jak mam to interpretować?:>

Odpowiem ci teraz co ja myślę. Osoby z zespołem Downa nie powinny się rozmnażać.


Ok.

Ale wracając do antykoncepcji - jest ona
@Kicer86: Taka jest biologia, człowiek dojrzewa i chce seksu. Żałujesz że nie ruchałaś czy żałujesz że ruchałaś z kim nie trzeba? Ruchali ruchają i będą ruchać, nie ważne jakie będzie prawo, obyczaje czy przyzwolenie. Zresztą prezerwatywę może kupić każdy w każdym dyskoncie. A najlepiej jak dziewczyna pójdzie do ginekologa po tabletki lub plastry antykoncepcyjne i po problemie. W UK w szkołach dają prezerwatywy, tabletka 72 po jest bez recepty w większości
@Czesterek: Zgadzam się, że taka jest biologia, ale chyba tym różnimy się od zwierząt, że potrafimy nad sobą nieco bardziej panować prawda?:) Nie żałuje, że nie ruchałem, bo mogłem, byłem natomiast świadom konsekwencji. Co więcej odnoszę wrażenie (i nie tylko ja), "za moich" czasów, wiek inicjacji seksualnej był nieco wyższy niż teraz i jakoś nikt specjalnie nie płakał ;).
Czy tabletka 72h po zawsze rozwiązuje sprawę? Czy zawsze wiadomo, że trzeba
@Kicer86: Zapytaj, matkę, ojca, dziadka, babcię jak było kiedyś. Dowiesz się że zawsze w klasie były przynajmniej cztery 14 letnie dziewczyny co spotykały się z 17, 18 latkami. W wieku 15 lat takich dziewczyn było w klasie już 6,7 i miały 18 letnich chłopców. Były aktywne seksualnie i wszyscy o tym wiedzieli.