Wpis z mikrobloga

Sherman po wstępnym malowaniu, prawdopodobnie poleci jeszcze ostatnia warstwa. Jestem zadowolony bo względem poprzedniego modelu bardziej rozcieńczam farbę i zakupiłem szerszy pędzel więc zminimalizowałem widoczne pociągnięcia pędzlem.
wołam: @adibeat: @WTFonion:

#modelarstwo #modelarstworedukcyjne #czolgi #hobby
brasi24 - Sherman po wstępnym malowaniu, prawdopodobnie poleci jeszcze ostatnia warst...

źródło: comment_JI4O5kJUdygBsBdxGNtPfMVHUzG0sAHe.jpg

Pobierz
  • 11
@brasi24 ja zrezygnowalem z malowania duzych powierzchni pędzlem i zdecydowalem sie na spreje, efekt 10x lepszy. Zadnych smug i sladow od pedzla, a do tego o wiele szybsze malowanie.
Na aerograf poki co sie decyduje, moze w jakiejs blizszej lub dalszej przyszlosci.
Tylko tego shermana, polakieruj czyms innym zeby sie nie swiecil jak psu jajca. XD
via Android
  • 1
@Marcinw3105 podkład w sprayu wystarczył mi na niespełna 3 modele więc cenowo jakoś niespecjalnie. A farby do malowania detali i tak bym potrzebował farbek... Jako że zaczynam to nie mam tyle materiałów i nie chce za dużo i za szybko inwestować. Ale na areo zacząłem już odkładać ( ͡ ͜ʖ ͡)
@brasi24: Kurde niezle :)

Ja teraz sklejam swoj pierwszy model i z malowaniem mam troche problem :/ Podkladu nie rozcieczalem (bo niby nie trzeba) bylo widac wyrazne pociagniecia pedzlem, ale jak wyschlo bylo w sumie ok, wyrazne linie ale gladko.

Farbe rozcieczylem 3:1 (3 czesci farby). Pierwsza warstwa wyszla w sumie ok, chociaz w miejscu gdzie konczylem malowac farba nachodzila na ta gdzie zaczynalem malowac i bylo widac wyraznie to miejsce.
@maly0911: ja podkład mam w sprayu i polecam. Późniejsze warstwy farby łatwiej się nakładają. Smugi nie będą się pojawiać jak bardziej rozcieńczysz farbę ja dawałem 2:1 a na ostatnią nawet 1:1. Najpierw maluję drobne elementy i wokół nich małym pędzelkiem a później szerokim pędzlem duże powierzchnie, zawsze w tą samą stronę.
Napisz z jakich korzystasz farb i jak je rozcieńczasz, bo może tutaj jest problem.