Wpis z mikrobloga

plusik dla #dobrazmiana
wycie łowieckiego lobby bezcenne #myslistwo #4konserwy #neuropa #polityka

Zakaz udziału dzieci w polowaniach i szkolenia psów na żywych zwierzętach - to niektóre ze zmian w prawie łowieckim uchwalone przez Sejm. "Masakra", "I co mam powiedzieć wnuczce?" - piszą na Facebooku myśliwi.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23108806,nie-wierze-masakra-sejm-przyjal-zmiany-w-prawie-lowieckim.html
Pobierz BojWhucie - plusik dla #dobrazmiana
wycie łowieckiego lobby bezcenne #myslistwo #4ko...
źródło: comment_vSc5GCCe24AMi7f8wSjgYBLiB6XA2SmB.jpg
  • 29
@BojWhucie: Ile za Peło było ciężkich wypadków z udziałem dzieci na polowaniach? Jestem przeciwnikiem polowań innych niż dla zdobycia dla siebie i rodziny jedzenia, ale żaden plusik im się nie należy.
@Velominati nie słyszałam o takowych.

@MisterMr chcesz dziecku pokazać swoją pasję która jest zgodna z prawem? Nie! Bo nie może zobaczyć skąd się bierze mięso.

@Wotto nigdy nie był zabroniony.

@Towarzysz_Moskwin dzieci nie mogą strzelać ani nic takiego. Do tego nie uczymy ich sadyzmu tylko tego jak się obchodzić ze zwierzyna itp. Dzieci (dorośli też) wychowani w mieście nie widzą różnicy między Sarna a jeleniem, I uważają że najlepszym sposobem obrony przed
  • 27
@dorotka-wu nie ma nic złego w tym zakazie. Raz, że przestaje się wychowywać dzieci w przeswiadczeniu ze zabijanie zwierzat jako niezwodowa lub hobbystyczna forma spedzania wolnego czaasu jest ok, a dwa, że jest to dobry początek do wyeliminowania tego typu patologii ze spoleczenstwa.
Kontrolowany odstrzał jest potrzebny i jest ok (o ile nie wynika z tego ze dokarmia sie zwierzyne zeby mozna bylo polowac bo jest jej wiecej) i są potrzebni do
@dorotka-wu: Czyli jaki sens zabierania dziecka na polowanie? Nie lepiej zabrać na zwykły spacer z np. aparatem zamiast sztucera. Nie trzeba kazać dzieciakowi zamykać oczu jak odwalasz jelonka a i truchła nie trzeba przed nim chować. Same plusy.

@The_Orz: Nie znasz się. Niech się młody uczy bo wyrośnie na rurkowca.
@jos: czyli zabawa w ASG jest normalna i zdrowa, a wyjście do lasu po mięso już nie;]?
Czy nie uważasz, że doświadczenie emocji związanych z odebraniem życia może wpłynąć na większy szacunek dla pożywienia?
Osobiście wydaje mi się, że brak świadomości co do tego jak wygląda śmierć zwierząt wpływa na to ile pożywienia się marnuje - myśliwi tak nie postępują.
Jak ma się dokarmianie do stojącej do tej pory na polach
Pobierz pitterka - @jos: czyli zabawa w ASG jest normalna i zdrowa, a wyjście do lasu po mięs...
źródło: comment_MV9AipWtppgzE0tUegXUalvLej9AHkuh.jpg
czyli zabawa w ASG jest normalna i zdrowa,

Nie giną zwierzęta ani ludzie. Nikt nie dokarmia graczy aby było ich więcej po to żeby do nich strzelać dla zabawy tak jak do zwierząt a sama zabawa w domyśle ma zakodowane, że nikt nie ma ucierpieć. A mięso szybciej i łatwiej się kupuje w sklepie. Dziczyzna to dodatek, nie podstawa żywieniowa.

a wyjście do lasu po mięso już nie;]?


@pitterka: super dania