Wpis z mikrobloga

Elo samochodowe mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam pytanie, czy ktoś posiadał kiedyś toyotę celice V (prod. 1989-1993)? Właśnie przymierzam się do tego auta i jestem ciekaw jak z utrzymaniem, częściami, rdzą itp... Z jednej strony to 25 letnie auto, z drugiej toyota a z trzeciej strony i tak zakładam, że będzie trzeba kilka tysięcy wrzucić w nią na start, ale jednak przydałaby się jakaś podpowiedź.

#carboners #samochody #toyota i trochę w sumie #zlomnik
  • 11
@2Mhz_4Kb: Pomyśl o ubezpieczeniu, o tym, że to stara dupa(ładna) ale starsza od dużej części wykopu, a dodatkowo po 2000 zmieniły się standardy bezpieczeństwa, także mniej bezpiecznie.
@2Mhz_4Kb: W tym wieku to już raczej nie patrzy się na typowe, czy nietypowe usterki, bo może jebnąć w sumie wszystko. Podejrzewam, że może być bieda z częściami, jeśli trafiają się jakieś nie pasujące od innych modeli.

Żeby nie było - nie miałem, nie jeździłem, tak tylko się wymądrzam, bo kiedyś sam taką rozważałem, ale krótko ( )
@2Mhz_4Kb: Zgłaszam się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Części nie wiem, nie potrzebowałem niczego oprócz nowej chłodnicy, filtra powietrza oraz tarcz itd. do układu hamulcowego. Rdza? Niestety też nie wiem, bo kupiłem w świetnym stanie, a spotkania z solą na drogach nie miała więc nie spodziewam się wielkich problemów. Całe podwozie mam zakonserwowane przez poprzedniego właściciela + nowy lakier. Co do utrzymania, zniżka na OC za wiek auta
@Karbon315 No to wołam :D
-Długo miałeś to auto?
-Ciężko było znaleźć te chłodnice?
-Ile procent powyżej średniej ceny za niego dałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-Jak szukałeś tego auta, to przy oglądaniu innych sztuk widziałeś dużo rdzy?
-Długo miałeś to auto?


Mam dalej. Mijają właśnie dwa lata.

-Ciężko było znaleźć te chłodnice?


Zamawiasz i na drugi dzień jest.

-Jak szukałeś tego auta, to przy oglądaniu innych sztuk widziałeś dużo rdzy?


Nie oglądałem innych V. Jedynie dwie VI: 1.8 i 2.0 z zawieszeniem SS.

-Ile procent powyżej średniej ceny za niego dałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Należy do tych droższych 1.6 z ogłoszeń. ( ͡~
@2Mhz_4Kb: Mam 2.0 GTi i chyba nie mógłbym być bardziej zadowolony. Moją kupiłem bez rdzy i bez żadnych usterek mechanicznych. W 2.0 jest ABS, klimatyzacja (jako opcja), elektryczne szyby i podgrzewane lusterka. Wrażenia z jazdy bez porównania, zdarzyło mi się jeździć A45 AMG i Celica według mnie prowadzi się znacznie lepiej, bardzo dobrze czuć w niej drogę. Za ubezpieczenie poprzedni właściciel zapłacił 450zł mając bodajże 25 lat. Tak z minusów to