Wpis z mikrobloga

Długo zastanawiałem się jakiego drona wybrać. Tak aby nie stracić kupę kasy, a do tego żeby był kompaktowy i całkiem niezły. Finalnie padło na #dji #spark. Nie jestem mega filmowcem, więc 4k to dla mnie na razie odległy temat, chcę coś czym mogę nagrać film z wakacji czy jakiegoś wyjazdu.
Jak myślicie czy Spark wystarczy? Za plusy uznaję tutaj na pewno cenę, i samą wagę (1,4k na #gearbest, małe ograniczenia i waga), za minusy niestety zasięg i jego też niestety wagę (lekki na wietrze).

Być może macie do polecenia coś innego w tym kręgu cenowym?
Nie chcę wydawać kilku tysięcy na Mavica, bo może się okazać że odłożę go na półkę i będzie się kurzyć od wakacji do wakacji. Mniejsza strata.

A może macie jakiś sprawdzony sklep, czy kupony na sparka?
#drony #dron
  • 17
@Skuria: Mam sparka, więc wypowiem sie co do zasiegu. Na zmodowanej apce mozesz spokojnie podleciec kilkaset metrów, ja osobiscie mialem obraz do ponad 300, dalej nie leciałem ze wzgledu ze juz przy 100m go nie widac^.
@Skuria: jak zamówiesz z Priority Line, to szansena VAT, jak i inne opłaty są naprawdę minimalne (dawno nikt płacił zamawiając w ten sposób).
A już nie zdążyłem edytować - pisałeś, że mało waży, ale można nim za to latać bez dodatkowych uprawnień.
@CygaroZwasem ale z czym masz problem? Przecież taka jest prawda, jeśli nie zmienimy w apce lokalizacji na US to nawet po 50m może zacząć rwać polaczenie i obraz będzie słaby, wszystko zależy od terenu, przed zimą na otwartej przestrzeni po około 75m i 20 wysokości miałem zrywy.
@Skuria: Apka z trybem FCC i tanie wzmacniacze sygnału z allegro za 30zł (kawałek plastiku i aluminium nakładany na anteny) i zasięg miałem 2km. Oczywiście musisz pamiętać, że cały czas musisz mieć kontakt wzrokowy z dronem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Skuria: trzeba szukać dobrych ofert. Ja ostatnio kupiłem Sparka Combo z polskiej dystrybucji, z 5 bateriami i wieloma gadżetami za 2,1k. Myślę że jesteś w stanie kupić Combo za 1600-1700 ale używany oczywiście. Na grupie DJI Spark - polscy użytkownicy jest wiele ofert dosyć często.