Wpis z mikrobloga

#perfumy

Nadszedł czas kupna czegoś bardziej konkretnego na co dzień i coś na wieczór(ja 23 lvl). Po przejrzeniu tagu, kupiłem 5 próbek.
I właściwie wszystkie zapachy mi się podobają. Potrzebne opinie #rozowepaski i #niebieskiepaski

Na dzień wybrałem L'Eau d'lssey Pour Homme. Zastanawiałem się jeszcze nad Versace Pour Homme, jednak po opiniach o trwałości padło na te pierwsze. Opinie sprawdzałem nafragrantica.com i pl - w tych 5 zapachach(wszystkich testowanych) opinie się w większości pokrywały(com i pl). Tutaj pojemność 125ml wezmę, bo będą codziennie używane.

Mam natomiast pytanie odnośnie tych na wieczór. Poniżej ankieta. Również posprawdzałem opinie i lepsze pod względem trwałości i projekcji ma Dior Homme Intense. Chociaż Erosy również bardzo ładne(może nawet trochę lepsze?), ale są bardzo podobne do tych dziennych.

Chodzi mi o wybór pojemności. Jako, że są to perfumy na jakieś wieczorne wyjście to pewnie używałbym ich 1-2 w tygodniu po 2-3 psiknięcia. Czy 50 ml byłoby wystarczające na kilka miesięcy? Cena 50 ml 250zł, 100 ml 340zł.
Zawsze za jakiś czas mogę dokupić kolejne perfumy i wtedy mógłbym rotować.

Jak u Was z doświadczenia to wygląda? Jeśli ktoś ma inne propozycje z czegoś na wieczór to piszcie :)

Co na wieczór?

  • Dior Homme Intense 47.2% (17)
  • Eros Versace 52.8% (19)

Oddanych głosów: 36

  • 14
@gundogawa: W takich ilosciach jak bedziesz uzywac, to perfumy starcza ci na dlugo. Ja zazwyczaj kupuje perfumy 100ml, bo malo prawdopodobne, ze sie zepsuja, wiec moge uzywac kilka lat. Jak mi sie znudza, to zawsze moge sprzedac. Co do DHI i Erosa to sa zupelnie rozne zapachy i daja zupelnie inny obraz osoby. Dior jest znacznie bardziej dojrzalym eleganckim zapachem, Eros jest raczej nastoletnim zapachem, oba podobaja sie otoczeniu, ale w
@Nuggerath: czy ja wiem, czy taka ankieta to zły pomysł? Wiadomo, każdy ma inny gust, jednak często jest kilka zapachów które nam się podobają, i opinia innych - jako osób z zewnątrz, które też(albo nawet głównie) czują jest interesująca.
Mi będzie podobał się Bond, bo mogę mieć specyficzny gust, a 95% społeczeństwa, które będzie obok mnie, będzie zbierać na wymioty :P

@makrel_gieldowy: poszperałem jeszcze i faktycznie, tak jak mówisz, 50
@gundogawa Ja dzisiaj zamówiłem Versace pour Homme, ale w zestawie z m.in. żelem, więc powinienem dostać starszy flakon z lepszą trwałością. Można tak próbować.
Co do Diora, jakoś nie lubię zapachu irysa (sprawdzałem te Diory, Valentino Uomo Intense, czy Zara Gourmand Leather) i wszędzie mi przeszkadza, więc nie polecam. Co do Erosa, to też się przymierzam, ale nie wiem czy wziąć jego czy Invictusa, a może oba? ( ͡° ͜ʖ
@makrel_gieldowy Nie dotrwałem do testów globalnych xD
No właśnie mi też Gourmand Leather fajnie pachniał na rękawie kurtki jakiś czas i też tak robiłem, tylko ten irys mnie denerwował :/ A później stwierdziłem, że Ultra Male jest zbyt damski i zarzucilem temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gundogawa: Nie wiem jak teraz ale pare lat temu kupiłem Versace PH (zostało mi jeszcze z 10 ml) i trwałość na dobrym poziomie 6-8h. Projekcja przez pierwsze 2 godziny jak na lajtowy letni zapach bardzo duża. W mocno ciepłe dni prawie sie dusiłem, a w niemal identycznym Chanel Allure Homme Sport czegoś takiego nie zaobserwowałem. Eros i DHI to zupełnie inna liga. Ten pierwszy to dla mnie nic specjalnego, smrodek jakich
@gundogawa: Mam w zwyczaju mieć kilka zapachów i pomimo że wczyt na jeden, przepsikiwać raz na jakiś czas innymi, by się nie obył. Używałem a na ten moment mam i nie używam Versace Eros. Miałem tak, że na początku mega mi się wkręcał jak żadne inne perfumy, serio... i zamieniałem go z innymi, a z dnia na dzień tak mi się odmieniło, że aż mi źle gdy go czuję. Nie ruszałem
@tymczasowywykopek: Może to prawda, bo serio już trochę perfum wypsikałem i nigdy ale to przenigdy nie miałem takiej sytuacji ani w kwestii "jakości" zapachu, ani trwałości... Mój flakon był kupiony miesiąc, może dwa po pojawieniu się ich w sklepach. Pamiętam, że w douglasie mi się spodobał a ostatecznie został zakupiony flakon 200 ml (gdzieś w strefie bezcłowej) za połowę ceny 100 ml douglas :D Przez to co opisałem wyżej i to
@vivanat Ja tam nie lubię reformulacji i będę polował (jeśli się na pewno na nie zdecyduję) na starszą wersję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak są dobrze przechowywane to nie powinny nic tracić ;)
@gundogawa: zamiast kupować aż 50ml czegoś tak specyficznego i mało uniwersalnego jak Dior Homme Intense, to lepiej uderzyć w kilka odlewek po 10ml np. na perfuforum - nie trzeba mieć stażu by zakupić. Dużo lepsze rozwiązanie i więcej frajdy za taką samą kasę. Można chyba przyjąć, że jednorazowo aplikujesz powiedzmy 0.5ml. Ten Dior, Aventus, jakiś Ford i jeszcze na jakiś przynajmniej jeden by starczyło, a miałbyś fajny zestaw.
@makrel_gieldowy: @tymczasowywykopek: @dr_love: @vivanat: @HansLanda88: dzięki Mirki za pomoc.

Chyba faktycznie zrezygnuje z tego Diora, wydaje się za ciężki dla mnie, chociaż sugerując się opiniami na necie to nadperfumy, jednak nie do każdego wszystko pasuje :)

Wczoraj szukając jeszcze różnych opinii na necie napotkałem takiego gościa: Jeremy Fragrance - jego kanał na youtube
Obejrzałem z dwa filmiki i chyba dobrze gada, bo w innych miejscach(chociażby na wykopie)