Wpis z mikrobloga

Chcesz przejść przez życie na easy mode?
Zostañ programistą!
Takie mnie ostatnio przemyślenia nawiedziły.
No bo jak w naszym kraju można naprawde fajnie zarobić?
Możliwości są 4:
- własny biznes (praca 24h + stres)
- prawo (w #!$%@? wkuwania na minimum kilka lat)
- medycyna (w #!$%@? wkuwania + stres)
- programowanie (2lata nauki języka i żyjesz jak król)
Oczywiście programistą nie może zostać kazdy, trzeba mieć do tego pewne predyspozycje, ale jeśli urodziłeś się umysłem ścisłym i lubisz siedzieć przy kompie to wygrałeś życie.
Kasa + mała ilość godzin + lekka praca.
I żeby nie było, że wyciagam te wnioski z dupy, pracuje jako elektryk w zaprzyjaźnionych firmach informatycznych i stąd te wnioski.
Zastanawialiście się kiedyś jak oni to robią, że siedzą w cięzkiej (według ich samych pracy) i mają czas pol dnia siedzieć na mikroblogu co się kompletnie mija z definicją ciezkiej pracy?
Tu jest poprostu ich kolko wzajemnej adoracji. Reka reke myje, piszą jak im ciezko a środku śmieją się z takich jak ty czy ja pracujacy fizycznie po 10h dziennie za psie pieniądze.

Śmiejcie się. Nie rusza mnie to.
Jedynie jaką mam do was prosbe to przestańcie #!$%@?ć jaką to macie ciezką prace bo z jakąkolwiek inną pracą w tym kraju byśmy nie zestawili to jestescie gorą, a jedyną waszą bolączką jest to, że w głębi ducha wiecie, ze nie mieliście zadnych problemów zeby znaleźć sie tu gdzie dzisiaj jesteście.

Pozdrowienia dla pracujących fizycznie i nie martw się chłopie, że jest ci ciezko. Oni mają pieniądze, my satysfakcje z wylanych łez, potów i krwi!
Elo

#oswiadczenie #przemyslenia #programowanie #takaprawda #niepopularnaopinia ularnaopinia
  • 87
@korporacion: zależy gdzie pracujesz, co innego klepanie głupiej aplikacji na telefon, a co innego zarządzenie jakąś chmurą. U mnie np. jest takie szarpane tempo, przez kilka dni praktycznie nic się nie robi (bo napisaliśmy na wszystko automaty i samo się robi) a my tylko monitorujemy i raportujemy wyniki, ale jak coś się spieprzy to trzeba naprawiać "As ASAP As Possible" i wtedy nie jest lekko. Więc tak, pół dnia jest na
mają, ale nie znają uczucia wielkiego poświęcenia jakie sie spotyka w naszej branzy. Nie potrafie tego ubrac w zrozumiałe dla was słowa.


@korporacion: Możliwe, że masz rację. Ktoś, kto jest programistą niekoniecznie ma pojęcie, jak to jest być pracownikiem fizycznym. Podobnie pracownik fizyczny niekoniecznie wie, jak to jest być pracownikiem umysłowym.

Ale równie dobrze programista może mieć pojęcie jak ciężko jest być pracownikiem fizycznym i właśnie z tego powodu został programistą,