Wpis z mikrobloga

Na pewno znacie cytat:

Spójrz ponownie na tę kropkę. To Nasz dom. To my. Na niej wszyscy, których kochasz, których znasz. O których kiedykolwiek słyszałeś. Każdy człowiek, który kiedykolwiek istniał, przeżył tam swoje zycie. To suma naszych radości i smutków. To tysiące pewnych swego religii, ideoligii i doktryn ekonomicznych. To każdy myśliwy i zbieracz. Każdy bohater i tchórz. Każdy twórca i niszczyciel cywilizacji. Każdy król i chłop. Każda zakochana para. Każda matka, ojciec i każde pełne nadziei dziecko. Każdy wynalazca i odkrywca. Każdy moralista. Każdy skorumpowany polityk. Każdy wielki przywódca i wielka gwiazda. Każdy święty i każdy grzesznik w historii naszego gatunku, żył tam. Na drobinie kurzu zawieszonej w promieniach Słońca. Pomyśl o rzekach krwi przelewanych przez tych wszystkich imperatorów, którzy w chwale i zwycięstwie mogli stać się chwilowymi władcami fragmentu tej kropki. Naszym pozą. Naszemu urojonemu poczuciu własnej ważności, naszej iluzji posiadania jakiejś uprzywilejowanej pozycji we wszechświecie, rzuca wyzwanie ta oto kropka bladego światła.


Pochodzi on z książki "Błękitna Kropka" Carla Sagana. Książka ta, bardzo ceniona przez czytelników, niestety była praktycznie nie do zdobycia, a jeżeli już jakimś cudem ktoś wystawił swój egzemplarz na Allegro, jego cena błyskawicznie szybowała do 200 zł i więcej.

Toteż informuję wszystkich, że NADCHODZI WZNOWIENIE i kto chce się zapoznać z treścią, może zrobić to dużo łatwiej i - co ważne - taniej. Dużo taniej.

Cieszę się, że wydawcy nareszcie dostrzegają potrzebę wznowień ważnych tytułów popularnonaukowych, na które popyt jest dużo większy niż podaż - w ubiegłym roku tego samego zaszczytu doznało "Najwspanialsze Widowisko Świata" Dawkinsa, które nareszcie, po długich poszukiwaniach trafiło w moje chciwe łapska. Cieszę się, że teraz także "Błękitna Kropka" stanie u mnie na półce.

#nauka #ksiazki #ksiazkipopularnonaukowe #astronomia #kosmos
haes82 - Na pewno znacie cytat:
 Spójrz ponownie na tę kropkę. To Nasz dom. To my. Na...

źródło: comment_UcUbM8aXM7MCxZHYS24el8sElx008luA.jpg

Pobierz
  • 21
@haes82: Kiedyś polowałem na tę książkę ale nigdy nie udało mi się jej zdobyć przez cenę. Taka informacja to dla mnie złoto z rana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdzie znalazłeś informację o wznowieniu wydawnictwa? Szukałem na stronie wydawcy ale nic nie znalazłem.