Wpis z mikrobloga

@metalnewspl: Nie słuchaj tego pierdo***... Jak chcesz - wstawiaj. Nie pomogą Ci w zwiększeniu mocy jako-tako, ale w przypadku, gdy Hx będzie odpowiadał linkiem bezpośredniemu/pośredniemu zapytaniu użytkownika na frazę wpisywaną w wyszukiwarkę - zostanie on potraktowany jako bold w meta description i aktywny link zarazem, dzięki czemu bezpośrednio z poziomu meta użytkownik będzie mógł kliknąć i przenieść się do odpowiedniego śródtytułu Twojej strony. EOT

edit: nie jest to "zasada", ale przy
@matixrr:

No nawet jak nie liczy na zwiększenie mocy to i tak chce umieścić link, no i nie wiem jak tu og tag ma pomóc/rozwiązać sytuacje.


Nie liczę na jakiś większy skok, po prostu artykuł wymagał, aby podać źródło. Tak się złożyło, że wspomniane źródło, pojawiło się w .

@FilipTraum: Super, dziękuję za informację. Najbardziej zależało mi na opinii, czy jest to dopuszczalne dla Google. Czasem są takie sytuacje, jak
@metalnewspl: Jeśli chcesz podać źródło, lepiej zrób na samym dole zakładkę typu źródła/przypisy/inne pokrewne i tam daj link do artykułu w odpowiedniej formie, oznaczając "nofollow" - będziesz miał 3 korzyści w 1 :

1 - profesjonalnie wyglądające przypisy, które "zabonusują" w truście użytkownika dla artykułu - będzie wyglądał na profesjonalną publikację, na której Ci widocznie zależy (a co za tym idzie - nada więcej walorów dla odwiedzanego portalu)

2 - pewność,
@FilipTraum:

Jeśli chcesz podać źródło, lepiej zrób na samym dole zakładkę typu źródła/przypisy/inne pokrewne i tam daj link do artykułu w odpowiedniej formie


Właśnie jesteś kolejną osobą, która zwróciła mi na to uwagę. Dzięki, już zmieniłem.

2 - co do tagów - uważaj z tym, bo to dość "śliski" temat


Co masz na myśli? Chodzi o , czy og?
----------
@metalnewspl: Nie sugeruj się Yoast, to gów**. Jedynie ułatwia nieco sprawę, ale powiem Ci na przykład, że optymalizacja z Yoastem najczęściej wygląda u mnie tak, że w najlepszym przypadku na pomarańczowo się świecą lampki - to tak nawiasem; dlatego też - wszystko z głową. Skoro tak, to powinno być ok, tylko uprzedzam po prostu, by bez wiedzy zanadto nie kombinować i tyle.
@FilipTraum: Przyznam, że jeszcze nie spotkałem się z negatywną opinią na temat Yoast, aż do teraz. :-)

W każdym razie, u mnie udaje się w obu przypadkach coraz częściej trafić na zielone - pod względem czytelności i SEO. Często jednak musimy się z ekipą nagimnastykować, aby wskoczyło zielone. Nie jest to tak często, na ile byśmy chcieli, ale jest lepiej. Cały czas uczymy się tego. Jeszcze raz dziękuję Ci za wskazówki,
@metalnewspl: To nie negatywna opinia o Yoast, jak wspomniałem - sam używam. Chodzi raczej o to, by nie robić tego stricte zgodnie z jego wytycznymi, a wiedzą własną, traktując go jako "podpórkę". To tak samo, jakbyś każdą domenę zbadaną w Ahrefs z wysokim DR traktował jako wartościową... Co do "zielonego" - najczęściej oznacza, że strona w praktyce nie jest dobrze zoptymalizowana, imho.

Co do samych opinii - z reguły nie spotkasz