•  

  2 298 - 1 = 2 297

  Tytuł: Siedmiopiętrowa góra
  Autor: Thomas Merton
  Gatunek: Autobiografia
  ★★★★★★★★★☆

  Te współczesne Wyznania są jednym z ważniejszych dzieł XX wieku traktujących o poszukiwaniu wiary. Podobnie jak książka Augustyna, autobiografia Thomasa Mertona jest wyjątkowym sprawozdaniem z duchowej wędrówki człowieka, który oddalił się od współczesnego świata jedynie wtedy, gdy doszczętnie poznał jego duchową pustkę. Jest to opowiadanie o narastającym niepokoju błyskotliwego i pełnego pasji młodzieńca, którego poszukiwania pokoju i wiary doprowadziły wpierw do nawrócenia się na wiarę katolicką i w końcu, w wieku dwudziestu sześciu lat, do złożenia ślubów w jednym z najbardziej wymagających zakonów - zakonu trapistów, gdzie zamieszkał wśród "czterech ścian swojej nowej wolności". Jest to barwnie, ciekawie i z pasją napisana książka. Szczerze polecam.

  #bookmeter

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • odpowiedzi (91)

  • avatar

   też tak macie, że jak macie gdzieś jechać, z kimś się spotkać to najpierw się cieszycie, a przed samym wyjazdem wam się kurewsko nie chce i najchętniej zostalibyście w domu?

   #kiciochpyta #spierdolenie #gownowpis

   odpowiedzi (35)

  • avatar

   Wykopki znowu przeżyły orgazm i teraz mame będzie musiała wyprać gacie - na głównej znalezisko z płomieniem, że RADYKALNE, powtarzam RADYKALNE feministki chciały dowieść, że są świetnymi inżynierami i most, który zbudowały się zawalił i zabił 6 osób.

   Rozumiecie, jakieś feministki sobie chciały most wybudować, i jak to feministki, chciały zrobić równouprawnienie materiałów i hehe #logikarozowychpaskow, matematyka je dyskryminuje i w ogole #bekazlewactwa i most się zawalił.

   Znalezisko prowadzi do jednego obrazka, bez żadnych źródeł ani niczego co by sugerowało, że feminizm ma cokolwiek wspólnego z tą katastrofą budowlaną, natomiast mówi, że firma jest "RADYKALNIE ANTY-BIAŁA i FEMINISTYCZNA).

   To zobaczymy jak wygląda ta RADYKALNIE ANTY-BIAŁA firma. Zarząd firmy MCM to sami biali mężczyźni (poniżej zdjęcie) i firma nie ma NIC wspólnego z feminizmem. Firma istnieje od 1983 roku, została założona przez faceta i nie ma na stronie nic specjalnego o feminizmie czy rasie.

   Tu sobie możemy o tej firmie poczytać: http://www.mcm-us.com/about-us/executive-board

   Dalej - MCM jest generalnym wykonawcą, ale za projekt odpowiada firma Figg Bridges - znowu, na ich stronie nie ma ANI SŁOWA O FEMINIZMIE.

   Kim jest więc ta RADYKALNA FEMINISTKA, którą pokazują na obrazku? Jest nią Leonor Flores, inżynier z 20-letnim doświadczeniem, która wg. obrazka zarządzała od strony MCM tym projektem. Jak objawił się jej RADYKALNY FEMINIZM?

   Otóż słuchajcie, ta oszalała lewaczka, powiedziała, że:

   "bardzo ważne jest dla niej przekazanie jej córce, że kobiety też mogą być inżynierami i często posiadają inną perspektywę, pozwalającą na dodanie odrobinę artyzmu do projektów"

   No jeśli to nie są słowa OSZALAŁEJ RADYKALNEJ FEMINISTKI NIENAWIDZĄCEJ BIAŁYCH MĘŻCZYZN, to ja nie wiem co nimi jest!

   Co jest najśmieszniejsze, to że Florida International University (inwestor finansujący budowę tego mostu) wydał oświadczenie, że oskarżana przez naszych wykopków Pani Flores NAWET nie pracowała nad tym projektem:
   https://news.fiu.edu/2018/03/community-gathers-to-watch-950-ton-bridge-move-across-southwest-8th-street/120395

   Jej imię i nazwisko pojawiało się tylko w materiałach promocyjnych jako, że sama kończyła studia na tym uniwersytecie, a teraz pracuje dla firmy, która budowała ten most. Nie pracowała jednak bezpośrednio nad nim.

   Czyli w skrócie - zwykła firma specjalizująca się w budownictwie, założona i prowadzona przez samych białych mężczyzn, nie mającą nic wspólnego z feminizmem zleca projekt innej zwykłej firmie specjalizującej się w budowie mostów. Most się zawala i internetowe psychoprawaczki szybko wykopują z artykułu w necie jakieś imię powiązane z tym projektem, znajdują cytat, który w ich paranoicznych mózgach odczytany jest jako atak na mężczyzn.

   Jaki możemy wyciągnąć z tego wniosek? ZAWALENIE MOSTU TO WINA RADYKALNEGO FEMINIZMU!!!

   Wołam @Moderacja żeby usunęła to coś.

   #neuropa #bekazprawakow #tysiacurojenniezaleznychmediow #shitwykopsays #feminizm
   pokaż całość

   odpowiedzi (78)