Wpis z mikrobloga

@Magnolia-Fan: z kasami przesadził, ale z otwarciem biur poselskich (i dyżurami posłów) to jak najbardziej wszyscy mają rację...

a do zakazu handlu się zaraz ludzie przyzwyczają, bo małe sklepy osiedlowe i tak są czynne. w UK, DE itp nikomu nie przeszkadza to, że w niedzielę supermarket jest nieczynny
@Magnolia-Fan: zgodzę się z Tobą, ale wielkie oburzenie opozycji wzbudza we mnie jedynie śmiech... tacy postępowi, tacy "prozachodni" są, a jak pisowczyki wprowadzają "zachodnie standardy" to jest awantura.

nie jestem zwolennikiem ani jednej, ani drugiej strony, ale obiektywnie patrząc na to - hipokryzja w jednym z najlepszych wydań...
@MarianoaItaliano: jak byłem, to wydawało mi się, że większośc "dużych sklepów" była pozamykana. ale mogę się mylić....
@MarianoaItaliano: w PL sklepy wielkopowierzchniowe (centra handlowe) są czynne niedziele do 21. może i mądrzej by było wprowadzenie ograniczenie pracy do 14-15 niż całkowitego zakazu...

akurat jestem za wywaleniem religii ze szkól i odcięciu finansowania kościoła ze środków publicznych (zostawiłbym/wprowadził tylko dodatki na utrzymanie kościołów zabytkowych - oczywiście na podstawie udokumentowanych dowodów poniesionych wydatków).

i z przyjmowaniem wszystkiego jak leci się nie zgadzam.

@Magnolia-Fan: nie twierdzę, że jest to mądre,
@wanghoi: użyłem tego wyrażenia w cudzysłowie.
i akurat nie uważam, że działanie wg litery prawa jest standardem zachodnim. działanie wg litery prawa moim zdaniem jest standardem krajów które się boją obywateli (takich w którym obywatele mają władzę).
jeśli zachodnim krajom opłaci się łamanie tej litery prawa, to zrobią to. w sposób bardziej lub mniej jawny,ale zrobią. przedstawią to w odpowiedni sposób i będzie wszystko cacy...

Mamy embargo na handel z krymem,