Wpis z mikrobloga

Heja,
oto analiza pierwszych dwóch gierek. Tym razem wypadło na dude palka czyli jednego z najlepszych deckow na ten moment. Wybaczcie, że trwało to tak długo, ale w tym tygodniu miałem niedużo czasu na karty. Dzieki za gierki @elsky, mam nadzieje, że analiza choć trochę pomoże w poprawieniu twojej gry. Jest to pierwszy post z gierkami jaki piszę więc zapewne jest daleki od perfekcji, ale myślę, że z czasem bedzie coraz lepiej.
Jeżeli z czymś się nie zgadzacie albo macie jakieś pytania śmiało piszcie. W tej gierce każdy popełnia blędy, więc możliwe, że coś przeoczyłem.
Dostałem jeszcze kilka ciekawych gier które wrzucę na dniach. Jak jakieś macie śmiało wysyłać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dude pal - Priest
https://hsreplay.net/replay/vejs647mecnnNCwCHDrb5C

[5] Po Sw horror wiesz, że gosciu gra control albo big priestem, a zatem trzeba szybko tworzyć presje na strole. Tutaj podoba mi się dogranie dire wolf alpha. Mając na rece 2xlion i stand against darkness masz wystarczajaco zasobow na nastepne tury więc nie ma potrzeby czekać z wilkiem.

[8]Tutaj podoba mi się dogranie protektorki - przeżywa ona dragonfire i duskbreakera więc w przypadku gdyby dograł wyżej wymienione masz ustawiony lethal jeżeli się nie uleczy, a przypadku w którym zagra heropower to nie dogra nic do stołu

[9]Tutaj stegodon powinien być dograny w poszukiwaniu adapta na tokeny/divine shield. Gra lepiej gra dookoła removali i nie ma potrzeby trzymać go na później. Trzeba pamiętać, że oprócz adptu jest to minion 3/4.

[10]Jesteś do tyłu ze stołem więc dogranie stegodona jest jak najbardziej porządane

Mam wrażenie, że grasz tą talią trochę za wolno i zbyt chciwie czekając na okazje w której mógłbyś wyciągnąć maksymalne value z kart. Popracuj nad tym i pamiętaj, że czasem warto na przykład dograć stegodona na jednego tokena albo po prostu jako 3/4 body

Dude pal - Tempo mag
https://hsreplay.net/replay/s4DD74i875efn8PyEyaEgh

[4] tutaj bład przy tradowaniu, zamiast dobijać 55 wilkiem lepiej zrobić to protektorką - taunt na maga i tak nie ma większego znaczenia jak kontrolujesz stół

[5]Bardziej podoba mi się adapt w divine shield - mając drugiego adapta w ręce chcesz żeby tokeny przeżyły i nie gineły od heropower. Dwa obrażenia z windury nie są warte, tyle żeby je wziąć

[7] aktywując komuś iceblocka atakuj tak, żeby zostawić przeciwnika na 1hp - łatwiej go później dobić na przykład z knife jugglera
oprócz tego jednym stegodonem powinieneś wytradować Kirin Tor - zmiejszasz obrażenia które potencjalnie może Ci zadać, a i tak masz ustawiony lethal więc ten minion nie jest Ci potrzebny


#hearthstone #cogitoanalizuje
  • 11
@karitto: Ja Dude Paladinem mam chyba 0% WR vs. Lock. Murlocadin za to trzyma się lepiej i ten mecz DA SIĘ wygrać, ale nadal - rng musi być sprzyjające. Aczkolwiek, jak będziesz wrzucał to oczywiście chętnie spojrzę. ;)
@karitto:

Dude pal - Priest Poza tym co wypisałeś
[2] Granie hero power jak ma się miniona za 2 many. 3 pkt dmg zmissowane w pierwszych trzech rundach ¯\_(ツ)_/¯
[5] slow playe aggro deckiem na controlę. Bez sensu. zwłaszcza, że Paladyn ma Divine Favour więc powinien pozbywać się kart z ręki.
[9] Znowu trzymanie kart na lepsze czasy. Aggro deckiem albo się wygrywa szybko albo wcale.

Dude pal - Tempo mag
@UpadlySzczur:
Dzięki za linka. ;) Chociaż obecnie i tak nie gram Dude Palkiem. Przesiadłem się na Combo Priesta, daje masę funu i już 5 rangę wbiłem w tym sezonie. Zobaczę gdzie uda mi się zajść, bo deck bardzo przyjemny. :)

@karitto: Ogólnie cała masa missplayów w tych dwóch grach. To co sam wypisałeś + to co @pauleta19 wytknął również.. Tak z ciekawości, wiadomo która to ranga? Dużo do poprawy ale
@karitto: Dziękuje za poświęcenie czasu na analizę jak i napisanie tego posta. Dzięki tobie i @pauleta19 widzę wyraźnie swoje błędy, które popełniłem. Obecnie zatrzymałem się na 8 randze, ale myślę, że bez problemu dojdę dalej.

Co do matchupu z warlockami, to z nimi bywa różnie. Jeśli chodzi o zwykłego cube locka, to często zdarza mi się wygrywać, jeśli mu nie podejdą karty, gorzej jest z control warlockiem. Generalnie to nie przepadam